Як виростити бальзамін садовий з насіння?Садовий бальзамін – це рослина – однорічник. Воно має не надто високі стебла – від двадцяти п’яти до сімдесяти п’яти сантиметрів, і квіти невеликого розміру – близько чотирьох сантиметрів в діаметрі. Розрізняють дві форми цвітіння бальзаміну: просту і махрову. Ця культура може мати чимало відтінків – від білого до пурпурного. Батьківщиною бальзаміну по праву вважається Середня Азія, де він вперше згадувався ще в шістнадцятому столітті. Бальзамін садовий, вирощування з насіння якого не вимагає наявності великого досвіду, стане справжньою окрасою вашого дачної ділянки.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?
Бальзамін садовий, вирощування з насіння

Як виростити бальзамін садовий?

У нашій країні Бальзамін припав до смаку садівникам завдяки своїй невибагливості і простоті догляду, яка дозволяє вирощувати його як у відкритому грунті, так і на підвіконні. Причому в умовах відкритого простору, бальзамін прекрасно культивується з самого початку літа і до пізньої осені. Деякі садівники мають помилкова думка про те, що раз бальзамін здатний самостійно розкидати насіння, за його пересаджуванні не потрібно стежити. Насправді, це не так. Про бальзамін потрібно обов’язково піклуватися. Не факт, що насіння, що залишилися з минулого року в землі, вони не загинуть від холодів, що було б цілком імовірно, враховуючи, що бальзамін – це теплолюбна культура.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?

Вирощувати бальзамін зовсім неважко. Потрібно просто докласти трохи зусиль в період його висаджування, після чого дачник буде обов’язково винагороджений водоспадом яскравих суцвіть, що радують око і прикрашають навколишній простір.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?

Існують два способи вирощування бальзаміну:

  • безпосередньо у відкриту землю палісадника;
  • в домашніх умовах для отримання розсади.

Як правило, насіння бальзаміну відрізняються високими показниками схожості, вони зберігають цю здатність від шести до восьми років. Однак деякі особливості їх висаджування все ж існують.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?Особливості вирощування бальзаміну:

  • Насіння, які відібрані для висаджування, вимагають неодмінною обробки за допомогою фунгіцидних засобів.
  • Якщо планується висаджування насіння цієї культури на вулиці, слід дочекатися періоду, коли мине всяка загроза настання заморозків.
  • Насіння слід висаджувати в лунки, віддалені один від одного на відстані не меншій тридцяти сантиметрів.
  • У разі якщо температура повітря триматиметься на рівні 25 градусів, перших сходів можна очікувати після закінчення двох тижнів після висаджування насіння.
  • Якщо бальзамін вирощується на розсаду, відразу ж після того, як з’являться перші паростки, має сенс прибрати їх в трохи більш низьку температура (близько дев’ятнадцяти градусів), забезпечивши при цьому їм хорошу освітленість і приплив свіжого повітря.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?

В період формування бутонів на бальзамін, важливо підтримувати температуру на рівні шістнадцяти градусів, це посприяє продовженню терміну його життя і підвищення якості цвітіння.

Догляд за бальзаміном – з чого починати?

Бальзамін – рослина дуже красиве, як же можна домогтися рясного і тривалого його цвітіння? Для цього обов’язково потрібно враховувати ряд важливих аспектів:

  • Квітка найкраще цвіте саме в тіні, тому що занадто яскраві промені сонця здатні зашкодити не тільки ніжну листя, але і пелюстки цієї культури;
  • Спека не для бальзаміну, якщо тривалий час стоїть посушлива погода – квітка починає в’янути;
  • Крихкість стебел робить їх уразливими навіть від найменшого вітерця, тому важливо висаджувати бальзамін далеко від сильних вітрів і протягів.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?

Бальзамін садовий, вирощування з насіння якого є для будь-якого дачника, потребує підгодівлі спеціальними мінеральними речовинами, які потрібно проводити на регулярній основі. При цьому не слід забувати, що вносити такі речовини потрібно тільки для листя, але не в грунт.

Як виростити бальзамін садовий з насіння?

Дивіться також відео: 

Бальзамін садовий вирощування з насінняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *