Як виростити дейція у відкритому грунті? доглядДейция – квітка з сімейства гортензіевих, якого налічується приблизно 50 видів. Рослина зустрічається в Азії і Мексиці, а в наших садах його почали вирощувати не так давно. Квітки зібрані в кистеобразное грона і не мають запаху, добре адаптуються до міських умов і стануть відмінною прикрасою вашої території. Дейция, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, буде рости на будь-якому грунті. Вона не вибаглива, але деякі правила доведеться дотримати.

Як виростити дейція у відкритому грунті? догляд
Дейция, посадка і догляд у відкритому грунті

Посадка дейція у відкритий грунт

Для початку важливо підібрати якісний посадковий матеріал. Щоб не розчаруватися в результаті, краще вибирати саджанці в спеціалізованих магазинах або центрах. Молоді рослини повинні бути без будь-яких пошкоджень і з зеленими бруньками. Можна купувати саджанці і з відкритими корінням, і з закритими. Якщо коріння відкриті, то їх потрібно ретельно оглянути і відразу здійснити посадку. Закриту кореневу систему оглянути не можна, але і поспішати висаджувати теж немає необхідності. Але це ще не все.

Як виростити дейція у відкритому грунті? догляд

Правила посадки дейція:

  • Місцезнаходження. Перед посадкою потрібно вибрати місце для рослини. Дейція краще садити на місцях, де є тінь. А також не повинно бути протягу. Цю рослину можна використовувати як живопліт або просто для прикраси саду. Рослина не дуже примхливо, але все ж потрібно уникнути близького залягання грунтових вод.
  • Грунт. Найкраще висаджувати дейція в суміш компосту з торфом, піском і перегноєм. Місце має бути відкритим. Перш ніж висаджувати саджанці, потрібно ретельно перекопати грунт, щоб наситити її киснем. Якщо коріння підсохли, то потрібно замочити їх у воді з невеликою кількістю марганцівки на два або три години. Необхідно прибрати поламані гілки і підрізати коріння до 40-35 сантиметрів.
  • Час посадки. Посадку найкраще проводити навесні, коли вже стала прогріватися земля, але ще не з’явилися бруньки. Дейція можна висаджувати до першої половини червня.

Як виростити дейція у відкритому грунті? доглядКущ у дорослої рослини досить великий, тому на відстані 250 сантиметрів не повинно бути ніяких об’єктів. Якщо висаджують кілька рослин в ряд, то відстань між ними потрібно залишати півтора або два метри. Посадочні ями рекомендується робити приблизно півметра. На дно укладають трохи дренажу з битої цегли, гравію або керамзиту. Потрібно акуратно опустити коріння на дренаж і заповнити сумішшю торфу, компосту і піску. Грунт утрамбовують і добре поливають, мульчують торфом на 5 сантиметрів, щоб не сохла земля. І обрізають гілки до 3 або 5 нирок на кожному пагоні. Це буде стимулювати зростання куща. А також добре внести підгодівлю для кращого кущіння.

Як виростити дейція у відкритому грунті? догляд

Догляд за дейція – що не забути?

Поливати дейція досить один раз в тиждень одне відро на кущ, якщо дуже жарко, то можна збільшити до двох відер. З другої половини серпня полив припиняють зовсім. Рослина обов’язково рихлити після кожного поливу або дощу, щоб наситити коріння киснем. При цьому бур’яни видаляють, мульчують торфом або тирсою.

Як виростити дейція у відкритому грунті? догляд

Рослина підгодовують один раз на місяць. Для цього достатньо вливати рідкий розчин гною по 3 літри під кожен кущ. Підживлення потрібна тільки під час цвітіння куща, а два рази в сезон потрібно давати мінеральну підгодівлю, приблизно 130 грам під кущ. Навесні кущі підрізають, прибирають поламані, відмерлі гілки і формують кущ. Восени, після того як рослина отцвело, його знову обрізають до перших молодих пагонів.

Дуже важливо укрити дейція на зиму. Це потрібно робити за допомогою соломи, опалого листя або картонних коробок. Цим матеріалом вкривають стовбур і молоді пагони. Найкраще це робити пізньої осені. Відкривати кущ потрібно на початку квітня. Дейция, посадка і догляд в відкритому грунте за якої нескладний, прикрасить ваш дачну ділянку своїм яскравими і пишним цвітінням.

Дивіться також відео:

Чагарник дейція – посадка і догляд, дейція шорстка – опис і пересадкаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *