Як виростити фундук на території РосіїФундук це така рослина, яка чудово себе почуває майже на всій площі РФ. Він належить до цінних порід дерев, і володіє широким списком позитивних рис у порівнянні з іншими рослинами. Волоський горіх характеризується тим, що виростає досить швидко і дарує своєму господареві багатий урожай, причому дуже тривалий період. Маючи на ділянці волоський горіх, ви забезпечуєте собі постійне вживання вітамінів, щоб підтримати імунітет. Для це вам вистачить мати приблизно три дерева на своїй ділянці для того, щоби протягом тривалого часу насолоджуватися його смаковими якостями скільки завгодно.

Крім того, сам горіх можна додавати в приготування різних страв і соусів, а ще він є одним з компонентів у виготовленні лікарських засобів. Більшість людей хвилює таке питання які існують тонкощі посадки і вирощування горіха волоського, та так, щоб він радував своїм здоровим виглядом і багатим урожаєм. І саме для таких людей в даній статті ми розповімо все про волоських горіхах починаючи від посадки і закінчуючи збором врожаю.

Як виростити фундук на території Росії

Виховуємо фундук в Підмосков’ї

Вирощування в Підмосков’ї такої культури, як фундук доставить вам позитивні емоції. І все тому, що ви скоро будете радіти прекрасним урожаєм смачних плодів. Але перш ніж повідомити всі деталі посадки, варто розповісти інформацію про самому горісі. Горіх представляє собою досить велике розлоге дерево, у якого є велике листя, кора світло-сірого кольору, а його пагони відомі кожній людині в усьому світі.

В даний час, ну якщо не сказати всюди, то майже на кожному дачній або перед садибної ділянці росте волоський горіх. А ось в такому регіоні Росії як Підмосков’ї з вирощуванням волоського горіха можуть виникнути деякі проблеми. В даному районі зможуть прижитися і освоїтися тільки холодостійкі і скоростиглі види волоського горіха. Для посадки горіха підійдуть різноманітні грунти і місцевості. Але є свої нюанси на сильно піщаному грунті і в місцевостях, які погано провітрюються волоський горіх вирощувати не рекомендується. На відстані в 1,5 метра від поверхні повинні розташовуватися грунтові води. А в період, коли термін дії котрої не дощова погода, горіх потребує додаткового поливу.

Процес розмноження

Для того, щоб дізнатися відповідь на питання, як виростити фундук в домашніх умовах, вам варто ознайомитися з цією публікацією. А зараз ми відповімо на найпопулярніше питання, як виростити волоський горіх? Процес розмноження проходить двома методами: за допомогою насіння, а другий вегетативно, за допомогою щеплення.

Процес розмноження насінням. Даний спосіб є одним з найвідоміших і поширених в розмноженні волоського горіха. Заготівля насіння відбувається виключно з місцевих форм горіха. Перевагу віддають найбільш здоровому дереву, у якого немає яких-небудь дефектів, яке відмінно плодоносить, а самі горіхи вважаються досить великими.

Ядро має у якісного насіння має без зусиль вийматися. Час для заготівлі насіння ви повинні визначити за зовнішнім станом перикарпії (навколоплідника). У тому випадку якщо він зеленим став тріскатися або ж при надрізання добре відділяється, то сміливо починайте готувати насіння.

Ось вам процес зростання волоського горіха за допомогою насіння. Ті горіхи які ви зібрали на насіння, потрібно вичистити від околоплодника і цілих сім днів сушити на сонці, а потім ще й у тіні на сітчастих стелажах. Сушіння насіння слід завершити, а в подальшому зберігати, в сухих приміщеннях, з дотриманням температурних параметрів на рівні +19 – +20 градусів. З усіх насіння віддайте перевагу тим, які мають гарну й рівну форму. Сіяти насіння потрібно в осінній період. Перш ніж їх висадити потрібно, провести процес стратифікації. Якщо цього не зробити, перші сходи ви не побачите довгий час, а ще ви не отримаєте правильну форму насіння.

Як виростити фундук на території Росії

Тривалість і режим стратифікації безпосередньо залежить від товщини горіхової шкаралупи:

  • Ті насіння які вважаються толстокорие проходять цей процес від 90 до 100 днів, причому температура підтримується на рівні від 0 до 7 градусів;
  • Шкаралупа середня і тонка – від 35 до 45 днів, температура від 16 до 18 градусів. Але навіть за умови стратифікації насіння будуть виростати не одночасно, максимум процес проростання може тривати 20 днів. Щоб зменшити цей період роблять такі. Безпосередньо перед посадкою горіхи тримають в піску, при цьому температура повинна бути на рівні від 15 до 18 градусів. А потім їх слід впорядкувати на ті які проросли і ті які немає, і посадити їх окремо один від одного. У тому випадку якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великою кількістю насіння, в ідеалі потрібно провести пікіровку.

А ось процес стратифікації проводять в період з 10 по 15 березня з температурним режимом в межах 14-18 градусів. Горіхи почнуть проростати вже до закінчення квітня місяця. А саджають в грунт ті види, у яких вже є як мінімум два листочка. Процес пікірування роблять в три терміни. Безпосередньо перед висадкою у всіх паростків прищипують кінець стрижневого кореня. Як для посіву, так і для пікіровки застосовують тільки дуже родючу землю, температура якої повинна бути не нижче плюс десяти градусів. Проміжок між саджанцями робіть в 10-15 сантиметрів.

Горіхи великих розмірів садять на глибину в десять сантиметрів, а більш маленьких розмірів і середні – від семи до дев’яти сантиметрів. Якщо горіхи покласти в яму бочком, на ребро, то паростки в результаті вийдуть прямі. Відзначимо той факт, що в найперші два роки, посаджений горіх росте нешвидко. Іноді вам знадобиться років п’ять або сім, щоб виростити саджанець, який згодом можна садити на ділянку.У зв’язку, з чим найпродуктивнішим методом вважається вирощування сіянців в теплиці. При такому методі вже через два роки ви зможете садити волоський горіх на свою ділянку. А ось поласувати горіхом ви зможете через приблизно десять років.

Процес розмноження волоського горіха методом щеплення. Цей метод вважається основним способом вегетативного розмноження. Коли здійснювати окуліровку? Орієнтуйтеся на середньодобову температуру повітря (не вище десяти градусів). Процес окулірування тривати приблизно чотирнадцять днів, а ось очі приживаються в відсотковому співвідношенні від 60 до 90%. Завдяки такому методу розмноження, волоських горіхів передаються основні позитивні якості основного дерева, від якого їх прищепили. Так як у горіха дуже великі нирки, то тоді йде процес окулірування беруть збільшений щиток кори. Завдяки йому, поки око не приживеться, він буде йому, так скажемо подавати воду і поживні речовини. Саме місце щеплення перев’язують поліетиленом.

Відзначимо той факт, що окуліровать сіянці в експорті зернових восени, викопують і ховають в темне місце, щоб уникнути їх гибели. Температура в приміщенні повинна бути на рівні нуля градусів. І як тільки настане весна, земля буде вже приблизно десять градусів, сіянці садять назад. І до закінчення першого року вони досягнуть зростання в 102-168 сантиметрів. І ось тепер їх можна садити на постійне місце. Щеплення робити можна і в зимовий період часу, але тільки в теплиці.

Для початку щепи слід викопати і зберігати їх, трохи прикопавши. Температура в приміщенні повинна бути нуль градусів. Цей спосіб підходить для зберігання живців горіха, які заготовлюються ще восени. Коли настане весна, приблизно 15 березня, за п’ятнадцять днів до початку щеплення, висадіть живці в пакетах, розміром в висоту 20-25 сантиметрів, окружністю 10-15 сантиметрів. В пакети насипте землю і помістіть в теплицю (температура повинна бути 25 градусів). Як тільки почнеться зростання прищепи, їх слід загартовувати, тобто адаптувати до холодних температур. І як тільки пройдуть весняні похолодання їх садять в розплідник. А через два роки саджанці садять на постійне місце перебування. Волоський горіх, який виведений за допомогою щеплення, приносить урожай через чотири роки з моменту посадки.

Як виростити фундук на території Росії

Особистий простір

Для того щоб виростити фундук в середній смузі нашої країни, вам доведеться постаратися. Однак ваші старання допоможуть вам насолоджуватися дивовижним смаком волоських горіхів. Давайте продовжимо розписувати всі деталі посадки цього дерева. Як тільки ви зберетеся висаджувати горіх на ділянку, задумайтеся а скільки ви місця йому залишаєте. Не забувайте, що горіх приносить хороші плоди, якщо йому достатньо світла. Волоський горіх у віці 25-30 років має діаметр крони майже в 12 метрів (звичайно все залежить від сорту і виду горіха).

Рекомендуємо Вам прочитати статтю сайту: Як позбутися від іржі на рослинах

Процес посадки і зростання

Отже, ви остаточно вирішили посадити у себе горіх? Ви вирішили на своїй ділянці мати таке дерево, то ми радимо вам дотримуватися наступних правил:

  • Віддайте перевагу хорошому місця для висадки горіха;
  • Яму слід викопати на глибину до одного метра;
  • Земля з ями змішалась з перепрілим перегноєм і добривами. Це робиться для того, щоб дерево отримувало харчування.
  • Самі насіння поміщаються в яму на глибину п’ятнадцять сантиметрів, обов’язково швом вгору. Якщо цього не зробити, плоди ви не побачите в недалекому майбутньому.
  • Саджанець садимо таким чином, щоб коренева шийка прикривалася грунтом максимум в п’ять сантиметрів.

Як виростити фундук на території Росії

Формування молодих дерев

Поширені три види крони:

  • без’ярусной;
  • чашоподібна;
  • покращено двоярусне.

Якщо ви зможете зробити закладку скелетних гілок, то волоський горіх самостійно створить прекрасний зовнішній вигляд. У разі покращено ярусного типу крони стовбур дерева, після посадки, слід вкоротити, залишити лише 130-140 сантиметрів. І надалі молоді гілки на висоті 100 сантиметрів доведеться обламувати. І в області крони потрібні тільки три або чотири бічні гілки, вони ростуть в різні боки, а центральну гілку на наступну осінь обрізають на 100 сантиметрів. Ну, а далі прибирають зайві і пошкоджені гілки всередині крони (робиться той процес навесні).

Поливаємо волоський горіх

Коли дерева молоді їх слід поливати і навесні і влітку, щоб забезпечити їх достатньою кількістю вологи. На одне дерево – приблизно три відра води, з розрахунку на 1 квадратний метр, з періодичністю два рази за один місяць. А ось дерева, які досягли у висоту вже чотирьох метрів поливати потрібно менше.

Як виростити фундук на території Росії

Добриво

Процес добрива слід проводити як мінімум два рази на рік. Роблять ці дії зазвичай навесні і восени. Навесні додають азотні добрива, а ось восени – калійні та фосфорні. Уже великого дерева необхідно 7 кг аміачної селітри, 8 кг суперфосфату і 2 кг калійної солі.

Збираємо урожай

Прийшов час розповісти вам про збір врожаю. Коли починати збирати урожай вам підкажуть зелені околоплодники. Як тільки ви помітите, що вони почали тріскатися, приступайте до збору. Коли ви завершите процес складання, приберіть горіхи на сім днів в підвальне приміщення, це допоможе вам у подальшому полегшити роботу з чищення навколоплідника (він почорніє і пом’якшити). Відчищати околоплодник в рукавичках, щоб не забруднити руки. У них міститься йод, і він очорнить вам руки. Як тільки ви дістанете горіхи вимийте їх під проточною водою і сушіть на сонці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *