Як виростити леукантемум ромен з насіння?Леукантемум ромен – це рослина родини айстрових. Буває однорічним і багаторічним. Найчастіше рослина зустрічається в Європі і Азії, але може виростати і в інших місцевостях. Леукантемум ромен, вирощування з насіння якого не вимагає особливих зусиль, – стане справжньою окрасою вашого дачної ділянки.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?
Леукантемум ромен, вирощування з насіння

Вирощування Леукантемума з насіння?

На садових ділянках рослина вирощують як багаторічна, що представляє собою безліч стебел, висота яких досягає 70 сантиметрів. Суцвіття – це кошики, які мають подвійний ряд пелюсток. Найчастіше квіти білого кольору, а серцевина – яскраво – жовта. Зовнішнім виглядом нагадують ромашки (але набагато пишніше) або айстри і хризантеми. Суцвіття можуть бути простими, напівмахровими або махровими. Квіти мають досить великий розмір, від 10 сантиметрів в діаметрі. Одночасно, на одному кущі можуть цвісти до 20 квіток. Рослина добре виглядає як прикраса газонів, в групових композиціях, а також підходить для зрізання. У зрізаному вигляді, квіти можуть простояти близько десяти днів. Леукантемум відноситься до морозостійких рослин і не вимерзає навіть при дуже низьких температурах.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

ВАЖЛИВО! Ромен вирощують з насіння або поділом куща. Насіння можна садити відразу у відкритий грунт, або сіяти для вигонки розсади. Більш досвідчені садівники розмножують рослину шляхом ділення куща. Вирощують з насіння.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

У відкритий грунт насіння висаджують або навесні, або пізно восени. При посіві насіння навесні, цвітіння настане тільки на наступний рік. При вирощуванні леукантемума з розсади, рослина зацвіте вже в поточному сезоні. Посів насіння в цьому випадку здійснюють, зазвичай, в кінці березня. Хоча ромен вважається не особливо вимогливим до відходу рослиною, все ж, при посіві насіння навесні, необхідно дотримуватися деяких правил:  • Перед посівом, грунт потрібно перекопати, розпушити і замульчувати торфом.
  • Насіння висаджують в борозенки, розташовані на відстані близько 20 сантиметрів один від одного. Глибина посадки не більше 3 сантиметрів.
  • Після посадки, необхідно проводити регулярний полив, але не слід допускати перезволоження грунту.
  • Перші сходи з’являться, приблизно, через три тижні. Так як леукантемум зростає повільно, то міцна розсада, утворюється тільки ближче до осені. Підрослим рослинам, потрібно провести пікіровку, розсадивши їх на необхідному ділянці.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

Саджанці висаджують в лунки, середній розмір яких 30 * 30 сантиметрів. У кожну ямку слід додати 20 грам комплексного мінерального добрива і близько 300 грамів перегною. Молоді кущики слід пересаджувати разом з грудкою землі. Після цього їх потрібно добре пролити. Навколо кожної рослини потрібно замульчувати грунт тирсою. Через два тижні, ромен потрібно полити водним розчином селітри (20 грам кошти на одне відро води).

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

Посадка насіння – з чого починати?

Розсадити квіти потрібно до настання холодів, щоб вони змогли прижитися на новому місці і зміцніти. Якщо насіння леукантемума сіяти восени, то сходи з’являться навесні. Для того щоб, посіяне насіння добре перенесли зиму, ґрунт потрібно удобрити перегноєм і замульчувати тирсою. Пересадку на постійне місце потрібно буде зробити в травні. Цвітіння настане вже в поточному періоді.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

Цвіте рослина майже протягом усього сезону. Перші квіти з’являються в травні і цвітіння тривати близько двох місяців. У серпні рослина зацвітає повторно. Для того щоб збільшити період цвітіння, сухі суцвіття необхідно видаляти. На одному місці квіти можуть рости до 5 років, а кожні 3-4 роки кущі необхідно ділити.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

Сподіваємося, що тема статті – леукантемум ромен, вирощування з насіння, була вам корисна. Найнебезпечніші шкідники для ромену – лугові трипси. Для позбавлення від них, квіти потрібно обробляти препаратами «інтавір», «Базудин». Робити це потрібно раз в два тижні.

Як виростити леукантемум ромен з насіння?

Дивіться також відео:

Ромену, або поповник (LEUCANTHEMUM)Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *