Як виростити малину «брянське диво»? опис сортуБрянське диво – це сорт малини, який дуже часто вирощують дачники на своїх ділянках. Рослина не потребує складного догляду, дає хороший урожай і не піддається впливу комах і інфекційних захворювань. Малина «брянське диво», опис сорту якої ми розглянемо в цій статті, радує своєю невибагливістю і легкістю вирощування. Які умови необхідні рослині?

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту
Малина «брянське диво», опис сорту

Сорт малини «брянське диво» – особливості вирощування

Кущ малини середньої раскидистости, досить компактний, може виростати більш ніж на півтора метра у висоту. Всі пагони цього сильні і міцні, мають шипи, листя трохи зморщена, має відтінок насиченою зелені. Що стосується ягід, то вони досить великі і мають форму конуса.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

«Брянське диво» відрізняється такими властивостями:

  • прекрасно переносить як сильну спеку, так і сильні морози;
  • перші плоди з’являються тільки в серпні і тримаються до кінця осені;
  • один кущ здатний дати до чотирьох кілограмів ягід, причому середня ягода важить близько десяти грамів;
  • плоди відмінно зберігаються і переносять транспортування.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

Малина має безліч переваг, які виділяють її на тлі інших рослин. Наприклад, тривалий проміжок часу, протягом якого сорт дає плоди, допоможе насолодитися смаком солодких, ароматних ягід якомога довше. Рослина показує незмінно високі показники врожайності і хороші показники лежкості. Окремо хочеться відзначити прекрасний зовнішній вигляд і розмір малини. Недолік у цього сорту тільки один: ця малина досить швидко піддається зараженню різними інфекціями, особливо грибкового типу.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

Для висаджування малини Брянське диво найкраще вибрати грунт із середнім вмістом глини або піску, а от надто важкі грунту навряд чи дозволять культурі добре прижитися і давати хороший врожай. Важливо, щоб малина цього сорту постійно перебувала під впливом сонячних променів, тому висаджувати її потрібно там, де немає і натяку на тінь. Бажано, щоб грунтові води відстояли від поверхні землі не менше ніж на два метри вниз.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сортуОкремо варто відзначити той факт, що цей, так само як і інші сорти малини, не рекомендується висаджувати на тих ділянки саду чи городу, де до неї росли помідори, картопля або полуниця. Вся справа в тому, що культури ці мають хвороби, які передаються ними один від одного. Найкращим часом для висаджування малини Брянське диво буде осіння пора, в ідеалі – жовтень місяць. Однак не забороняється висаджувати її і в весняний період, наприклад в березні, важливо, щоб бруньки на деревах тільки починали розпускатися.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

Процес висаджування малини «Брянське диво»:

  1. Цей сорт малини найкраще висаджувати в траншеях, причому обов’язковою є процедура прив’язки пагонів до шпалер. Потрібно викопати грядки з глибиною і шириною близько півметра. Між рядами найкраще залишити до двох метрів вільного простору, а між сусідніми кущами близько п’ятдесяти сантиметрів.
  2. На дно таких траншей потрібно покласти компост або гній, який вже пройшов процес перепревания. Шар перегною не повинен перевищувати двадцяти сантиметрів. Зверху цього шару потрібно покласти суперфосфат, приблизно близько п’ятдесяти грамів на одну культуру.
  3. Краще за все піддаються вирощування саджанці, які досягли однорічного віку і мають досить розвинені коріння. Довжина саджанця повинна бути дорівнює мінімум п’ятнадцяти сантиметрів, а товщина близько сантиметра.
  4. Занадто довгі саджанці має сенс вкоротити, щоб вони піднімалися над рівнем грунту на тридцять сантиметрів.
  5. Кущ потрібно помістити в вириті траншеї, акуратно розправити кореневище і присипати землею. Важливо звернути увагу на те, що шийку кореня потрібно залишити на поверхні землі приблизно на п’ять сантиметрів.
  6. Після того як вся малина висаджені, потрібно обов’язково полити їх, використовуючи до десяти літрів води на кожен метр борозни.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

Підводячи підсумки, можна відзначити, що малина брянське диво, опис сорту якої розглядалося в цій статті, не вимагає складного догляду, дозволяє всю осінь радіти плодами з чудовими смаковими якостями і зовнішнім виглядом.

Як виростити малину «брянське диво»? опис сорту

Дивіться також відео:

Малина ремонтантна сорт Брянське дивоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *