Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відеоКлімат і погода змушують задуматися дачників і городників над тим, як поліпшити процес вирощування овочів. Мабуть, найпоширенішим методом є використання теплиці. як посадити огірки в парнику? Вирощування і догляд, відео – все це допоможе вам отримати багатий врожай хрустких огірочків.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео
Огірки в парнику – вирощування і догляд

Підготовка теплиці до посадки огірків

Звичайно, про це варто думати і робити ще восени, після збору врожаю. Але якщо ви ще не маєте теплицю, вам варто добре подумати про місце її розташування. Для зручності потрібно вибрати рівне місце, яке не буде піддаватися північним вітрам. А тим, хто вже обзавівся парників, потрібно подумати про його підготовці. Перш за все, варто позбутися від залишків попередніх рослин, бо вони можуть послужити хвороботворними каталізаторами у огірків. Основна частина добрив якраз і вноситься в грунт восени: органічні, мінеральні (фосфорні, калійні), вапно. Виняток тільки азотні добрива, їх черга настає навесні.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео

ВАЖЛИВО! Навесні слід ретельно продумати розташування розсади. Для високої світлопроникності краще не висаджувати більше 3 рослин по довжині одного метра.

Розсада та посадка огірків

Якщо посадка здійснюється в не обігрівається парнику або теплиці, то з часом посіву варто почекати, а конкретніше, чи не висаджувати розсаду раніше середини травня. Цей захід обережності допоможе запобігти негативному впливу несприятливих умовах, таких як заморозки. Але колись потрібно підготувати лунки, які необхідно полити теплою водою і розчином марганцівки. Ще піде на користь додавання свіжого гною в землю, жменю золи і деяких комплексних добрив. Мабуть, посадка з розсади буде найоптимальнішим варіантом, через часу дозрівання.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео

Вже менше ніж через тиждень варто почати підв’язувати огірки. Це можна декількома способами:  • Перший спосіб – це є підв’язка огірків шпагатом. Можна підв’язати до самого шпагату, або ж протягнути шпагат до опори. У міру зростання рослини, воно буде обважнювати, тому рішенням може стати закріплення шпагату слизьким вузлом для пересування петлі і підтримки стебла.
  • Другий спосіб – підв’язати сам стебло вільним вузлом під останніми двома листками.

Ще один момент стосується поливу огірків. Коштує це робити конкретно біля рослини, по діаметру навколо огірка і не лити воду на саму рослину. Важливо, щоб земля зберігала постійну вологу, але не виходила за грань. Такі симптоми як відмирання листя, деформація плодів, коренева гниль – це наслідки неправильно організованого поливу (надлишку води або нестачі). Витрата води в жаркий день повинен становити близько 7 літрів на 1 квадратний метр землі. В протилежному випадку, коли погода похмура, полив проводять тільки в разі потреби.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео

Тепер, коли після розсаджування пройшов близько місячний період, варто задуматися про підгодівлі огірків. Що ж стосується такого елемента як фосфор, то його недолік в теплицях майже не спостерігається, проте поодинокі випадки можна розпізнати по потемніння, маленьким розмірам листя, уповільнення росту рослини. Таке ж можна спостерігати при похолоданні. Прикладами мінеральних добрив можна назвати наступні: аміачна селітра, сечовина, суперфосфат, сульфат калію, калійна селітра. Підвищення вуглекислого газу виділяється азотом, благотворно позначається на підвищенні родючості рослини. Тому, буде доречно поставити будь-яку тару з гноєм один до одного розмішені з водою для бродіння і виділення вуглекислого газу.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео

Коли потрібно збирати урожай? Плоди, що дозріли огірків необхідно збирати в першій половині дня. У наступні часи можна збирати кілька разів на день, так як зростання стрімко збільшується. Вчасно не зібраний урожай посприяє поганого розвитку загального обсягу.

Як виростити огірки в парнику? Правила догляду, відео

Сподіваємося, що наша стаття – огірки в парнику: вирощування і догляд, відео – допоможе вам отримати хороший урожай цих корисних овочів. Дотримання цих простих правил, безумовно, принесе за собою бажаний, плідний результат.

Дивіться також відео:

Вирощування огірків. Огірки в парнику.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *