Як виростити патисони у відкритому грунті?Патисонами називають вид гарбуза, що має плоско плоди, трохи приплюснуті, білого або світло зеленого відтінку. Патисони смачні не тільки стиглими, але і в повному обсязі дозрілими, маленькими. Вони прекрасно переносять консервацію і мають хороші смакові якості. Патисони, вирощування у відкритому грунті яких не потребує наявності певних знань і умінь, використовуються для приготування різних страв і консервації.

Як виростити патисони у відкритому грунті?
Патисони, вирощування у відкритому грунті

Посадка патисонів на дачі – з чого починати?

Найчастіше на дачних ділянках вирощують такі сорти патисонів:

Таболінскій: ця культура відрізняється досить потужними батогами, дозрівання у неї середньоранніх.

Як виростити патисони у відкритому грунті?
Чебурашка: встигає досить швидко, менш ніж за сорок днів, прекрасно переносить низькі температури.

Як виростити патисони у відкритому грунті?

Для вирощування патисонів важливо правильно підібрати ділянку і грунт:

  • Найкраще, якщо місце висаджування патисонів буде добре висвітлюватися сонячними променями, буде закритим від вітру.
  • Ця культура віддає перевагу суглинні грунту, а ось на глинистих або піщаних грунтах, зростає з працею.
  • Рекомендується висаджувати патисони туди, де раніше росли культури, рясно удобрювати гноєм (виняток становлять лише гарбузові культури, після яких патиссон НЕ висаджують).
  • Кращими сусідами для цієї культури вважаються капуста, морква й томати.
  • Патисони не люблять бути сусідами з картоплею, але після нього ростуть досить добре.

Як виростити патисони у відкритому грунті?

Перед висаджуванням необхідно підготувати грунт: додати вапно на занадто кислу за своїм складом грунт, видаляють бур’яни, розпушують ґрунт і вносять в якості добрива перегній або гній. У холодних регіонах доцільно спочатку висадити патисони на розсаду. Для цього насіння прогріваються на сонці протягом декількох діб. Для зниження ймовірності захворювань, насіння потрібно обробити перед висаджуванням розчином марганцю. Після цього їх можна замочить на добу у воді, після чого залишити проростати на вологій тканині. На розсаду патисони висаджують в окремі горщики, в кожне – по одному насіння, не зайвим буде проведення підживлення насіння мінеральними добривами.Як виростити патисони у відкритому грунті?

В кінці травня можна висаджувати розсаду патисонів у відкритий грунт, для цього викопують лунки з глибиною до десяти сантиметрів, в які кладуть перегній і насіння, яке має один або більше листочків. Обов’язковою є мульчування висадженої розсади.

Як виростити патисони у відкритому грунті?

Догляд за патиссонами на дачній ділянці

Для вирощування патисонів обов’язковою умовою є їх своєчасний полив, тому що в іншому випадку врожай буде складатися переважно з дрібних плодів. Полив патисонів має ряд особливостей:

  • Поливати патисони потрібно тільки під корінь, тому що занадто сильне підвищення вологості може призвести до появи ряду неприємних захворювань.
  • У період, коли відбувається формування плодів, патисони потрібно поливати дуже рясно, після чого обов’язково проводити розпушування грунту.
  • Не слід забувати про те, що багата листя буде заважати дозріванню патисонів, тому занадто розрослася листя має сенс трохи прорідити. Для того щоб прискорити зростання культури можна прищипнуть бічні батоги, а також обов’язково удобрювати патисони гноєм.
  • Забирають урожай патисонів в міру їх дозрівання, приблизно три рази в тиждень. Зазвичай дозрілими вважаються плоди, які досягли розміру в десять сантиметрів. За смаком набагато приємніше молодий овоч, саме тому їх не ростять до великих розмірів. У тому випадку, якщо шкірка патисони початку грубеть, має сенс залишити цей плід рости далі і використовувати його для насіння на майбутній рік.

Як виростити патисони у відкритому грунті?

Прибирати патисони, вирощування у відкритому грунті яких – заняття просте, потрібно тільки тоді, коли кущ, на якому вони ростуть, почне підсихати. З одного квадратного метра можна зібрати близько півтора кілограмів патисонів.

Дивіться також відео:

Як вирощувати патисони: секрети багатого врожаю

https://youtube.com/watch?v=SOVV6X0uv0cЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *