Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по доглядуШтокрози – це багаторічна, частіше дворічна, рідше однорічна трав’яниста рослина, що відноситься до сімейства Мальвові, звідси і народна назва – мальва. Батьківщиною вважається Середземномор’ї, Передня і Центральна частини Азії. Налічується понад 60 різновидів рослини. Через високого зросту (максимальна висота до 2,5 метрів), штокрози часто застосовують в декоруванні альтанок, парканів, в ландшафтному дизайні.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду
Штокрози, посадка і догляд у відкритому грунті

Штокрози, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, являє собою високий потужний стебло з цікавим розгалуженням. Листя, розташовані в черговому порядку, можуть мати округлу, розітнуту, серцеподібну форму з зубчастими або рівними краями. Квітки рослини великі (до 12 см в діаметрі), що нагадують за формою дзвіночок, мають різноманітну забарвлення (лілова, біла, червона, бузкова, бордова і інші кольори).

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Посадка штокрози – поради фахівців

Пелюстки мальви мають цілющі властивості, їх використовують при лікуванні простудних, шлунково-кишкових захворювань. У косметології застосовують для відновлення меланіну в шкірі, позбавлення від вугрів і прищів. У Росії рожу вирощують уже досить давно. Але в якийсь період часу, рослина було незаслужено забуте, і вважалося квіткою, який можна вирощувати тільки в сільській місцевості в палісадниках. Але завдяки виведенню селекціонерами нових гібридних видів, штокрози повертає свою популярність.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Процес посадки і догляду за рослиною не є важким і складається з наступних етапів:

Посів насіння. У відкритий грунт насіння сіють в кінці травня, коли прогріється земля, і розташовують на відстані не менше 30 см один від одного, так як квітка, досить, розлогий. Через слабку схожості, рекомендується вкладати в одну лунку кілька насіння (3-5 штук), а в разі їх хорошого проростання – прорідити.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Насіння закладають на невелику глибину (3-4 см), перші сходи з’являться через 14 днів. Цвісти рослина буде на наступний рік після посадки. Багато садівники сіють насіння мальви восени, під сніг. Цвісти рослина буде вже влітку, але слід враховувати такий нюанс, як рання поява сходів навесні. Тому необхідно забезпечити захист від холодів і заморозків. Для цього сходи накривають банкою.Посадка розсади. Вирощування мальви розсадою зазвичай застосовується тоді, якщо необхідно її цвітіння в перший рік. Для того щоб не пошкодити корінь рослини, що представляє собою стрижень, при пересадці, насіння краще сіяти в окремі ємності, наприклад, торф’яні стаканчики. Посадку насіння на розсаду, слід починати з кінця лютого, але не пізніше середини березня, інакше воно не зацвіте.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Насіння треба сіяти у вологий грунт, розташовуючи їх на поверхні і злегка присипавши землею. Потім, ємності накривають плівкою і ставлять в прохолодне місце (при температурі 18-20 градусів). Після появи сходів, їх проріджують і забезпечують щоденне провітрювання і полив у міру необхідності. В кінці травня, при встановленні теплої погоди, можна висаджувати у відкритий грунт. Для розведення штокрози, якість грунту не має принципового значення, головне, щоб вона не була занадто важкою і глинистої.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Догляд за штокрози – про що важливо пам’ятати?

Основний догляд за мальвою полягає в:

  • Поливі. Зволоження має бути рясним, але при цьому слід стежити за тим, щоб не було застою води біля коріння.
  • Установки опори. Така опора необхідна для підтримки стебла і видаленні відцвілих бутонів, щоб вони не виснажували рослину.
  • Внесення добрив. Штокрози підгодовують універсальними добривами для мальв квітів, протягом 2-3 раз за сезон. Також, мульчують грунт компостом.
  • Захист від шкідників. Для профілактики від захворювань іржею, яка вражає листя, рослина рекомендується обробити фунгіцидом. Особливо це необхідно, якщо бідна грунт, посадки загущени і спостерігається застій вологи.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Отже, штокрози, посадка і догляд у відкритому грунті за якої нескладний, стане відмінною прикрасою вашого дачної ділянки. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити здорове і ефектне рослина.

Як виростити штокрози у відкритому грунті? Поради по догляду

Дивіться також відео:

ШТОК-РОЗА, або МАЛЬВАЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *