Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівцівТютюн запашний – це трав’яниста рослина, батьківщина якого Центральна і Південна Америка. Як у виду сімейства пасльонових, налічується понад 60 різновидів тютюну. Найбільш всесвітньо відомі сорти – це тютюн справжній і тютюн махорка, вирощувані для виробництва курильних сумішей. Вперше, запашний тютюн з’явився в Європі в 18 столітті, і відразу завоював популярність у садівників за непомітну красу і приємний аромат, який особливо відчутний рано вранці і вечірній час – в період розкриття квіток. Тема цієї статті – тютюн запашний: вирощування з насіння. З неї ви дізнаєтеся, як отримати хороший урожай тютюну на своїй дачній ділянці.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців
Тютюн запашний: вирощування з насіння

Тютюн запашний – як виростити?

Незважаючи на те що, на батьківщині тютюн, зазвичай зростає як багаторічна рослина, в Росії його культивують як однорічну. Тютюн запашний має м’яких овальних листя, які розташовуються на стеблах, висотою до одного метра. На вершинками стебел утворюються волотисте суцвіття з квітками, які можуть мати різне забарвлення (білі, жовті, малинові, червоні). Період цвітіння у тютюну майже все літо – з червня і до вересня. Тютюн запашний не відноситься до особливо примхливим рослинам. Його можна вирощувати і на сонячних ділянках, і на затінених.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

Селекціонерами були введені сорти запашного тютюну, які поділяються на такі види:

  • карликові – до 30 см у висоту;
  • середньорослі – від 45 до 60 см;
  • високорослі види, здатні виростати до півтора метрів.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

У зв’язку з тим, що запашний тютюн є теплолюбних рослиною, то у відкритий грунт його висаджують розсадою. Посадка насіння відразу в грунт можлива тільки в південних регіонах. Висівати насіння на розсаду можна з середини березня.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

Етапи посіву насіння:  1. Необхідно підготувати грунт. В грунтову суміш потрібно додати піску, щоб забезпечити її рихлість і хороший дренаж.
  2. Перед посадкою насіння тютюну можна замочити в тканинної серветці до набрякання, а потім розподілити по поверхні грунту в посадковій ємності. Так як насіння, досить, дрібні, то не слід вдавлювати їх глибоко. Досить, злегка присипати землею.
  3. Ємності накривають плівкою або склом і ставлять у тепле (до 20 градусів) і добре освітлене місце, до появи сходів.
  4. Після того як з’явилися перші паростки (через 10 днів), температуру можна знизити на пару градусів і забезпечити сходам необільний полив.
  5. З моменту появи двох справжніх листочків (приблизно через місяць), проводять пікіровку розсади по окремих ємностей.
  6. Через місяць, після пікіровки, розсада, зазвичай повністю набирається сил, зміцнюється коренева система, виростають справжні великі листочки. Полив проводять за потребою, їли дуже сухий грунт.
  7. Висадку на ділянку починають в червні, в окремі лунки, відстань між якими до 50 сантиметрів, так як кущі тютюну сильно розростаються.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

Запашний тютюн добре росте на суглинних грунтах. Якщо грунт занадто щільний, то для його розпушення потрібно внести перегній. Частий полив не потрібно, достатньо одного разу на тиждень. Якщо стоїть посушлива погода, то зволожують у міру підсихання грунту. Підживлення тютюну запашного здійснюється добривами, призначеними для садових квітів. Перший раз, необхідно підгодувати в період активного росту рослини, потім – під час утворення бутонів і в третій раз – в процесі цвітіння.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

Для пишного цвітіння кущів і утворення нових квіток, необхідно видаляти вже відцвілі бутони. Також, слід забезпечити регулярне розпушування грунту, видалення бур’янів. Тютюн запашний – це рослина, яка практично не схильне до захворювань і не уражається шкідниками. Навпаки, запашний тютюн, завдяки наявності фітонцидів, відлякує шкідників від сусідніх рослин. тютюн запашний, вирощування з насіння якого не представляє ніякої складності, незважаючи на свою назву, не має курильних якостей, а є чисто декоративної культурою.

Як виростити запашний тютюн з насіння? Поради фахівців

Дивіться також відео:

Посів насіння запашного тютюну

https://youtube.com/watch?v=erlX9Ufx5v0Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *