Як візуально збільшити висоту стель?Як візуально збільшити висоту стель?

Оформляючи інтер’єр, ми можемо візуально редагувати його, коригувати його форму і приховувати недоліки. Занадто низькі стелі – це часта проблема жителів багатоповерхівок. Але це не біда, існує безліч простих прийомів, як створити оптичну ілюзію, як візуально збільшити низькі стелі, щоб вони здавалися вище, ніж є насправді.

Як візуально збільшити висоту стель – ефективні трюки

Завжди варто, якщо це можливо, поєднати суміжні приміщення, наприклад, кухню з вітальні. Не обов’язково руйнувати всю стіну, можна тільки її частину. Існує також безліч інших способів, які допомагають візуально збільшити висоту стель. Розглянемо докладніше деякі з них.

Як збільшити стелю – правильна фарбування

Найпростіше правило – це пофарбувати стелю в світліший колір, ніж стіни. Білий колір в прохолодному відтінку на стелі в композиції з сильними акцентами на стінах зробить приміщення візуально вище.

Як збільшити стелю - правильна фарбування

У низькому приміщенні краще відмовитися від підвісної стелі. Хоча він створює дуже модні ефекти, але в поєднанні з встановленим ньому освітленням, зробить кімнату більш низькою.

Уникаємо смуг. При фарбуванні слід уникати смуг на поверхні. Фарбування повинна проводитися рухами паралельними стіні, на якій знаходиться вікно. Якщо в кімнаті кілька вікон, виберіть те, яке дає максимально багато світла. Фарбувати слід смугами: 1 на 1 м в два шари. Другий шар фарби треба нанести перпендикулярно до стіни з вікном, так що б позбутися від смуг на поверхні.

Велика проблема – це кімнати на мансарді. Ці низькі приміщення додатково ускладнюються формою даху. На мансарді присутні також скоси, їх треба пофарбувати в той же колір, що й стеля. В іншому випадку візуальний ефект може бути занадто гнітючим.

Як збільшити стелю - правильна фарбування

Фарбування стін

Колір стін повинен на кілька сантиметрів заходити на стелю. Якщо ж навпаки стеля буде заходити на стіни, і ми пофарбуємо в білий колір ще кілька сантиметрів стіни вгорі, то приміщення буде здаватися нижче. Стіни з діагональними візерунками також допомагають «підняти» стелю.

Фарбування стін

Як збільшити висоту стелі за допомогою правильного вибору кольору в інтер’єрі

У розширенні інтер’єру білий не має собі рівних. Відразу за ним йде благородний сірий і сріблястий, а потім йдуть вибілені пастелі, такі, як біло-блакитний, біло-фіолетовий, відтінки бежевого. Хорошим рішенням є, наприклад, білий підлогу, білі двері, рами, плінтуси. Стіни можуть бути обклеєні шпалерами в злегка сірих відтінках з тонкими візерунками. Таким чином, виникає дискретний привабливий фон. Навіть стіл з темного дерева в таких умовах не буде візуально зменшувати інтер’єр.

Ви можете також скористатися ілюзією того, що холодні кольори «віддаляються» від нас, а теплі роблять поверхні, пофарбовані в них «ближче».

Смуги на стінах

Модні графічні елементи в інтер’єрі можуть також впливати на його форму. Для збільшення висоти приміщення застосовуються смуги, які можуть бути створені за допомогою фарби або з використанням модних шпалер. Важливо, щоб це були вертикальні смуги, на всіх або на одній стіні.

Смуги на стінах

Смуги на стінах

Стелю та інші види освітлення

Роблячи вибір варіантів освітлення в низькій вітальні, варто вибирати лампи з абажурами, поверненими вгору. Світло, спрямований вгору, допомагає візуально збільшити висоту стель. Краще відмовитися від підвісних світильників на користь плоских стельових моделей у вигляді плафонів прикріплених до стелі.

Стелю та інші види освітлення

Стелю та інші види освітленняСтарі будинки або квартири з просторими інтер’єрами – це місце для довгих, підвісних, декоративних люстр.

Прикраси і штори, візуально збільшують висоту стелі

Дизайн інтер’єру зазвичай включає прикраси, які надають йому характер. Варто пам’ятати, що вони теж можуть впливати на форму приміщення. Як візуально збільшити стелю за допомогою декору вікна? Кімнати, в яких висота стелі невелика – це не найкраще місце для важких, щільних штор. Вони перенавантажуватимуть кімнату і позбавлять її легкості. З іншого боку, можна з успіхом застосувати тонкі штори з матеріалів, таких як органза, вуаль або тюль.

Прикраси і штори, візуально збільшують висоту стелі

Декор вікна також може бути виконаний з тканин в вертикальні смуги – це простий і популярний трюк для низького інтер’єру. Вертикальні мотиви можуть повторюватися на фіранках, декоративних подушках, покривалах і т.д. Гардини слід встановлювати як можна вище.

Прикраси і штори, візуально збільшують висоту стелі

Простір в вітальні оптично розширює використання білого кольору і дзеркал. Висока дзеркало на стіні або дзеркальні дверцята шафи допоможуть вам візуально збільшити стіни.

Пластик, скло, метал ідеально підходять для невеликої вітальні. Декори з цих матеріалів, як правило, мають сучасний характер, але ви можете комбінувати їх з традиційними або романтичними інтер’єрами. Не переборщити з інтенсивними квітами. Просто подбайте про двох, максимум трьох акцентах. Так інтер’єр не буде ні прісним, ні занадто перевантаженим.

Низькі меблі

Низькі меблі не викличе оптичні нерівності і диспропорції в квартирі з невисокою стелею. Якщо ж ви поставите високі шафи темного кольору, то вони підкреслять кордону кімнати. Лучім вибором буде також меблі світлого кольору на тлі таких же світлих стін.

Низькі меблі

Висока скління

Якщо це можливо, краще поставити високі вікна від підлоги до стелі, це зробить кімнату більш світлою і візуально зітре кордони стелі.

Висока скління

Високі двері

Високі двері від підлоги до стелі будуть виглядати оригінально і є ще одним способом створення враження, що стелі в кімнаті вище, ніж це є насправді.

високі двері

Блискуча фарба або натяжна стеля

Доброю ідеєю буде пофарбувати стелю, використовуючи глянсову фарбу. Вдалим рішенням буде також установка натяжної стелі з глянцевим ефектом.

Блискуча фарба або натяжна стеля

Картини на стінах

Якщо у вас є картини, то слід знати, як правильно розмістити картини на стіні. У випадку з низькою стелею, щоб візуально збільшити його висоту, треба повісити картини високо.

Мінімалістичний інтер’єр і підтримання порядку

Тут існує просте правило: чим менше, тим краще. Цей принцип працює найкраще в дизайні кімнат невеликого розміру. Чим менше в такій кімнаті меблів, декору, кольору, тим вона здається просторішою. Лаконічне, мінімалістичне і впорядковане простір завжди здається більше і вище.

Уявіть собі громіздку шафу в маленькій кімнаті навпроти входу. Навіть найкрасивіший шафа буде виробляти переважна враження. Коли кожен сантиметр на вагу золота, не забувайте, що стіни в цій невеликій площині не повинні вміщувати надто багато візерунків і декору. Не варто розміщувати багато полиць. Чим вище ви встановите їх, тим легше вони будуть виглядати. Ви побачите, як приміщення візуально збільшується, якщо підлога буде звільнений від зайвих меблів. Обов’язково слід дбати про порядок на полицях, тому що захаращена меблі є ворогом простору.

Пол з візерунками

Допоможе відвернути увагу від низької стелі красивий килим на підлозі з візерунками або плитка для підлоги з орнаментами.

Пол з візерунками

Житло багатьох власників квартир в будинках радянської будівлі, а також в сучасних житлових комплексах є відносно низьким. Але є прості та ефективні способи, що допомагають візуально трохи збільшити висоту стель. Звичайно, в низькій квартирі ми не повинні використовувати абсолютно всі ці трюки, але варто вибрати ті, які нам подобаються. Таким чином, ми організуємо простір відповідно до своїх смаків, і в той же час воно буде здаватися вище.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *