Як встановити вікно в дерев’яному будинку?Як встановити вікно в дерев'яному будинку?

Прихильників дерев’яних будинків завжди було багато, вони були і будуть популярні. Перед тим, хто намагається побудувати дерев’яний будинок своєї мрії, варто немало питань, які належить вирішити. Досить важливий і поширений питання, як правильно встановити вікно в дерев’яному будинку, як його вибрати, які особливості монтажу?

Які вікна встановити в дерев’яному будинку?

Установка і герметизація вікон в дерев’яному будинку є процесом, з яким рано чи пізно вам доведеться зіткнутися при будівництві. Уже в процесі планування варто дізнатися правила і вимоги щодо відповідності віконних рам, щоб запобігти можливим недоліки в процесі їх експлуатації, пов’язані з усадкою будинку і впливом погодних умов: дощу, снігу, змін температури повітря.

Для будинку з натурального дерева, безумовно, будуть кращими дерев’яні вікна. Інші типи вікон (наприклад, із пластику) можуть зіпсувати весь візуальний ефект, вони будуть погано поєднуватися з іншою частиною конструкції через різного характеру і специфіки матеріалу. Столярка з натурального дерева, як правило, більш дорога, але її переваги особливо в цьому типі будинків незаперечно.

Якщо ви вирішили вибрати інший матеріал, то варто встановити пластикові вікна, з ПВХ профілів, покритих шпоном, що імітує дерево.

Найчастіше для дерев’яних будинків вибирають вікна, зроблені з сосни або червоного дерева. В основному одностулкові або похилі. Найбільш поширеною є столярка з поперечними перекладинами, проте, пам’ятайте, що такі віконні системи знижують теплоізоляцію.

Як встановити вікно в дерев'яному будинку?

Столярка повинна мати в першу чергу хорошу ізоляцію, яка виражається в так званому коефіцієнті теплопередачі (U). Він може бути до 1,3 Вт / м ² K (значення для всього вікна). Важливу роль в теплоізоляції також грають ущільнювачі. Як правило, в разі столярки з натурального дерева встановлюється один ущільнювач в центральній частині. Використання додаткових ущільнювачів можливо, поки зазор віконної рами не представляє для цього обмежень. Товщина рами залежить від кількості стекол в ній. Традиційні орні вікна в дерев'яному будинкуТрадиційні орні вікна в дерев’яному будинку

Дуже популярні орні стулки в столярні для дерев’яних будинків. Вони характеризуються дуже хорошими показниками теплоізоляції і відмінними акустичними властивостями. Сучасні склопакети були вдосконалені, при цьому підвищилися вимоги до теплоізоляції. Їх конструкція включає в себе обробку внутрішньої поверхні віконного отвору, завдяки чому вам не знадобиться обробляти косяки плитою з гіпсокартону.

Монтаж вікна в дерев’яному будинку

Установка вікон в дерев’яному будинку відрізняється в порівнянні з монтажем в традиційних цегляних будинках. Найголовніше, про що варто пам’ятати – це те, що ви маєте справу з органічним матеріалом, яким є дерево. Стіни з дерева поводяться по-іншому на відміну від стіни з цегли або бетону.

Ключ до успіху полягає в розумінні того, як явище стиснення впливає на віконні рами, встановлені в дерев’яних стінах. Дерев’яні стіни можуть розширюватися і стискатися. Це явище впливає на встановлені прозорі вікна. Тому в дерев’яних будинках необхідно герметизувати віконні рами з використанням монтажної піни, стійкої до морозу. Стулки встановлюються на металеві анкери, так що вони можуть розташовуватися незалежно один від одного.

Як монтувати вікна в дерев’яному будинку?

  1. Перший спосіб установки столярки в дерев’яних стінах – це їх монтаж безпосередньо до балок. Для цієї мети використовуються спеціальні металеві з’єднувачі, а будь-який простір заповнюється мінеральною ватою.
  2. Інший популярний метод – це установка віконних рам з використанням монтажної піни і проміжних планок розміром 5 × 10 см (косяків). Косяки фіксуються з боків віконних прорізів в спеціально зроблених для цієї мети канавках. Вікно, в свою чергу, кріпиться до косяків. Рекомендується, подбати про перекоси вікна через просідання стін, особливо якщо колоди недосушені, тобто, якщо їх вологість перевищує 19%.

Ретельно підібрані віконні рами дозволяють уникнути проблем з щілинами, шумом ззовні і зберігають гарний внутрішній мікроклімат. Важливо, щоб вікна дуже добре поєднувалися з архітектурою дерев’яного будинку.

Вибираючи вікна для дерев’яних будинків, пам’ятайте, що деревина є органічним матеріалом, і, таким чином, дуже вимогливим до відходу. Багато біологічні процеси, що відбуваються в ній, потребує нашої уваги і втручання. Процес осадження будинку з дерева, хоча і незначний, але потребує належного дотримання норм будівництва для виробів з дерева. Слід звернути особливу увагу, як на функціональні аспекти, так і на естетичні властивості окремих моделей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *