Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовахЗаклеїти непомітно лінолеум, якщо порвався складно, але є. Існує багато способів відновлення підлогового покриття. Результат багато в чому буде залежати від ступеня пошкодження. Спочатку потрібно з’ясувати причину появи дефекту, провести ретельний огляд, після чого буде простіше визначитися зі способом реставрації.

Причини появи порізів і дірок

Існують різні марки лінолеуму, що відрізняються жорсткістю. Незважаючи на це, будь-який вид матеріалу досить м’який, щоб протистояти сильним механічним впливам. За рахунок еластичності підлогове покриття здатне заповнювати тріщини, вибоїни чорнової підлоги, згладжувати горбки. На перший погляд цей фактор здається позитивним, що вкрай не вірно. Укладати лінолеум на нерівне підставу не можна. Пластичний матеріал заповнить всі тріщини і ямки, але з часом в цих місцях з’являться дірки, прорвані довгі смуги, що нагадують порізи, які складно заклеїти.

Серед найчастіших причин появи дефектів виділяють наступні чинники:

 1. За лінолеуму небажано ходити у взутті. Тонкі жіночі каблуки здатні залишати діри. Особливо небезпечні шпильки з металевими набійками. Вони миттєво утворюють колоті отвори.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Тонкі підбори здатні миттєво залишати проколоті діри
 2. Порушення технології монтажу підлогового покриття здатне привести до появи тріщин. Якщо клей нерівномірно нанесений на чорнову підлогу, після застигання утворюються перепади по товщині. На ділянці кордонів між бугром і ямкою спочатку з’являться потертості, після чого виникне тріщина. Аналогічна ситуація трапиться, якщо лінолеум постелити хвилями. Місця здуття від ходьби по ним почнуть заламувати і тріскатися.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Нерівномірно нанесений клей утворює після застигання горби
 3. Деякі господарі намагаються створити м’яка підлога, уклавши під лінолеум товсту підкладку. Однак робити так не можна. Ногами приємно пройтися по м’якому підставі, але одночасно збільшується ймовірність його прориву від будь незначного навантаження. Фінішне покриття продірявили навіть ніжка стоїть меблів.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Чим товщі підкладка, тим швидше на фінішному покритті з’являться дірки
 4. При попаданні вогню або дотику гарячої предмета на лінолеумі залишається пропалені дірка. Ситуація трапляється під час колективних святкувань, необережне поводження з вогнем або на кухні від випадково упущені розпеченій пательні. Дірки рідко утворюються наскрізні. Зазвичай згорає верхній декоративний шар. Однак відновлювати дефект потрібно, інакше з часом тут з’явиться наскрізна діра з розпатланим краями.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Пропалені діри залишаються після бурхливих гулянь чи впала гарячої посуду
 5. Меблі в кімнаті потрібно переставляти. Якщо її пересувати, ніжки зачіпляються за лінолеум, залишають витягнуті прорвані борозни.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Порівняно дільниці утворюються, коли по підлозі пересувають меблі

Причин появи дірок безліч. Всі ситуації передбачити неможливо. Якщо неприємність сталася, потрібно якомога швидше закрити дірку в лінолеумі на підлозі, інакше з часом вона збільшиться в розмірах.

Що робити, якщо лінолеум будинку порвався

Існує два виходи з ситуації неприємної ситуації: поміняти фінішне покриття або заклеїти пошкоджену ділянку. Перший спосіб радикальний. Демонтаж старого і укладання нового покриття вимагає багато трудовитрат. До того ж будуть потрібні капіталовкладення. Спосіб актуальний, якщо лінолеум старий і його давно вже потрібно замінити або пошкоджень настільки багато, що заклеїти їх акуратно практично неможливо.

Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
При появі дірок ділянку можна спробувати заклеїти латкою

Другий спосіб консервативний, найчастіше прийнятний для виходу з ситуації. Він передбачає провести своїми руками ремонт лінолеуму з дірою, відразу після її появи, поки ще не розтріпалися краю. Іноді просто досить заклеїти ділянки розрізу. Якщо діра велика, накладають латку.

Важливо! Затягування з ремонтом закінчиться тим, що через дірку під лінолеум почне набиватися бруд. З’явилися потовщення приведуть до утворення нових тріщин.

Як заклеїти дірку в лінолеумі

Існує кілька варіантів ремонту. Методи засновані на тому, що дірку можна заклеїти з латкою і без неї. Спосіб підбирають індивідуально, що залежить від ступеня пошкодження і інших нюансів. Щоб заклеїти порваний лінолеум в домашніх умовах, потрібно підібрати відповідний клеїть, а також інструмент для робіт.

Чим можна заклеїти дірку в лінолеумі

Клей підійде будь-який, в складі якого немає агресивних розчинників, інакше від хімічної реакції лінолеум просто розплавиться. Для впевненості проводять випробування. Краєчок лінолеуму або наявний маленький шматок, що залишився після укладання, змащують обраним клейовим складом. Якщо з ним нічого не сталося, цим клеєм можна сміливо заклеїти пошкоджену ділянку.

Серед великої різноманітності, склеїти порваний лінолеум в домашніх умовах за допомогою таких складами:

 1. Універсальний клей Бустилат допоможе надійно заклеїти пошкоджене полотно на будь-якій основі: тканина, повсть. Має хороше зчеплення з чорновою підлогою, зробленим з фанери, бетону та іншого поглинає матеріалу.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Бустилат має хороше зчеплення з поглинаючими матеріалами
 2. Воднодисперсійний клей ПВА допоможе заклеїти лінолеум з основою і без неї. Має хороше зчеплення з всмоктує підставою. Важливо! У вологому приміщенні ПВА швидко втрачає свої якості. Якщо заклеїти дірку латкою, де часто на підлозі присутня вода, вона швидко відклеїться.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  ПВА у вологому приміщенні здатний руйнуватися
 3. Клей Homakoll 208 вважається універсальний для всіх видів ПВХ матеріалів. Має хороше зчеплення з бетонною і дерев’яною поверхнею. Заклеїти можна лінолеум без основи, а також з тканинної і ворсової основою.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Homakoll 208 вважається універсальним складом для всіх ПВХ матеріалів
 4. Поліуретановий клей підвищеної міцності ADESILEX G19 ідеально допоможе заклеїти дірку на підлозі у вологому приміщенні. Має хороше зчеплення з вбираючими і не вбирають матеріалами.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  ADESILEX G19 можна використовувати у вологих приміщеннях
 5. Спеціальний прозорий клей «Хомакол» призначений для ПВХ матеріалів. Холодної зварюванням можна заклеїти поріз, прокол, інший невеликий дефект.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Холодне зварювання в складі має речовини, розплавляють ПВХ

Коли дірка ненаскрізна, а пропалений тільки верхній декоративний шар, заклеїти пошкоджену ділянку латкою нерозумно. Реставрацію краще провести спеціальними мастиками, які підбирають за кольором підлогового покриття. Іноді точний відтінок їм надають самостійно. Для цього в мастику додають кольорову Пиловидний крихту, соскобленную лезом з декоративної поверхні шматка лінолеуму.Необхідні інструменти

Щоб полагодити порваний лінолеум, з інструменту в першу чергу знадобляться ножі. Лезо обов’язково повинно бути гостро заточене, інакше при розрізі полотна залишатимуться рвані краї. Залежно від складності робіт, використовують такі різновиди ножів:

 1. Універсальним ножем роблять прямі розрізи великої довжини. Інструмент затребуваний, коли необхідно заклеїти пошкоджену ділянку великий латкою.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Універсальний ніж зручний для прямих розрізів
 2. Ножем з висувним лезом зручно підрізати лінолеум на кутах, в важкодоступних місцях. Підійде інструмент для вирізання фігурних латок.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Ніж з висувним лезом допоможе здійснити підрізування в важкодоступних місцях
 3. Ножем з дисковим лезом зручно розрізати лінолеум по прямою і вигнутою розмітці. Інструментом вирізують заплатки фігурної форми.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Дисковий ніж дозволяє робити прямі і криволінійні розрізи
 4. Ніж з месяцеобразним лезом зручний для зачистки торців заплатки і основного полотна. Інструментом зчищають старий клей, задирки.
  Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
  Ножем з месяцеобразним лезом зачищають кромку лінолеуму

Щоб заклеїти дірку, з інструментів ще знадобиться набір шпателів різної ширини. Валик потрібен для розгладження приклеєною заплатки. Розмітку виконують маркером з лінійкою.

Порада! У деяких ситуаціях для ремонту знадобиться двосторонній і малярський скотч.

Як залатати маленьку дірку в лінолеумі

Проколоту дірку площею до 1 см2 заклеїти оптимально мастикою. Спеціальний склад зазвичай випускають нейтрального кольору. До нього додають перед використанням кольоровий пігмент. Оптимально купити спеціальний набір для ремонту. У його складі є тюбик з мастикою і набір пігментів для змішування.

Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
Прокол площею менше 1 см2 закладають мастикою

Щоб заклеїти дірку, її заповнюють підготовленою мастикою за допомогою гумового шпателя. Надлишки навколо отвору витирають ганчіркою, змоченою в розчиннику. Після застигання мастика має шорстку поверхню. Шліфують її щільною вовняною тканиною або повстю.

Повністю безслідно закрити дірку в лінолеумі без заплатки не вдасться, якщо вона утворилася на малюнку. Мастика після додавання пігментів набуває однотонну структуру. Щоб приблизно відновити малюнок, розводять трохи мастики іншого, ближче відповідного відтінку, і наносять її ватною паличкою.

Порада! Замість мастики заклеїти прокол можна холодним зварюванням, тільки вона повинна бути С-типу. Барвником пігментом використовують Пиловидний крихту, соскобленную лезом з декоративного шару лінолеуму.

Як і чим заклеїти поріз на лінолеумі в домашніх умовах

Рівний поріз або розходження швів не вимагає використання заплатки. Пошкоджена ділянка потрібно просто заклеїти. Для робіт знадобиться клей, шліфована дошка, довжиною більше розрізу. Ще потрібен вантаж, наприклад, гиря.

Поріз або розходження швів можна заклеїти клеєм

Спочатку готують проблемну ділянку. Краї лінолеуму акуратно відгинають, щоб їх не розтягнути. Тильну сторону полотна і ділянку чорнової підлоги зачищають наждачним папером від старого клею. Пил витягають пилососом. Для надійності протирають вологою ганчіркою, після чого добре просушують феном.

Щоб закрити поріз на лінолеумі, під полотно нагнітають клей. Процедуру оптимально виконувати шприцом. Краї лінолеуму притискають до підлоги. Їх можна стягнути і зафіксувати зверху тимчасово скотчем, щоб не роз’їхалися. На поріз укладають дошку, притискують вантажем. Після застигання клею бандаж прибирають. Якщо наклеювали скотч, його теж знімають. З лінолеуму акуратно зчищають виступили надлишки засохлого клею.

Як полагодити лінолеум без заплатки

Дірки на лінолеумі утворюються не завжди рівні. До того ж під рукою може не виявитися шматка полотна з відповідним малюнком для вирізання заплатки. Заклеїти дірку можна без неї, якщо шматок відірваного лінолеуму з одного боку залишився неушкоджений.

Якщо відірваний шматок полотна з одного боку цілий, його можна приклеїти на своє місце

Відірваний шматок відгинають вбік. Щоб заклеїти дірку, з полотна і чорнової підлоги зчищають старий клей, пилососом втягують пил. Процедура та ж сама, що і при ремонті порізу. Приклеєний заново шматок притискають дошкою з вантажем до повного застигання клею.

Як закрити порваний лінолеум латкою

Коли заклеїти дірку неможливо, пошкоджену ділянку реставрують латкою. Знадобиться шматок лінолеуму з точно таким же малюнком. Якщо після монтажу підлогового покриття не залишилися обрізки, латочку доведеться вирізати десь під меблями, яку в майбутньому не передбачено пересувати.

Вирізаний шматок заплатки укладають на пошкоджену ділянку лінолеуму. Важливо точно поєднати малюнок. По периметру латочку до підлогового покриття приклеюють малярським скотчем. Наносять на поверхні заплатки розмітку маркером в формі прямокутника. За цих лініях потрібно буде зробити глибокий проріз. Ножем прорізають відразу два шари лінолеуму: заплатки і основного полотна.

Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
Латку поганяють за розміром отвори на основному полотні

Після прорізу в основному полотні вийде вікно ідентичного розміру латки. Спочатку потрібно видалити вирізаний пошкоджений фрагмент, залишки скотча. Латочку садять на клей, притискають вантажем. Коли все застигне, бандаж прибирають. Латка зіллється з основним малюнком полотна, але стики все одно буде видно.

Для подальшої маскування знадобиться холодне зварювання. Клей набирають в шприц. Тонким шаром заповнюють щілину, утворену між торцями заплатки і вирізаного вікна. Холодне зварювання в своєму складі має агресивні речовини. Вони розплавляють кромки лінолеуму, утворюючи монолітну структуру.

Як можна замаскувати дірку в лінолеумі

Коли проколів занадто багато, заклеїти їх складно. Може просто не виявитися відповідних шматків для латочок або виникне інша ситуація. У будь-якому випадку, якщо порвався лінолеум, полагодити його неможливо або немає бажання, дефекти можна замаскувати.

Як закрити в лінолеумі дірку, поріз в домашніх умовах
Неглибокі пропалені плями маскують мастикою

Що впав попіл сигарет, бенгальський вогник залишає неглибокий пропалив декоративного шару. Після зачистки обгорілого шару маскування здійснюють закладенням мастикою.

Як вихід із ситуації, замаскувати дефекти можна килимовою доріжкою або ковроліном. Якщо діра утворилася недалеко від стіни, закрити її можна предметом меблів або поставити велику вазу з квіткою.

Висновок

Заклеїти непомітно лінолеум, якщо порвався можна, але тільки не поспішаючи. Холодне зварювання допоможе розплавити кромку, замаскувати стики латки. Неакуратність призведе до шлюбу, який буде помітний і зіпсує зовнішній вигляд підлогового покриття.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *