Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміриБуржуйка своїми руками в гараж може бути зібрана з наявних в господарстві матеріалів. Подібного роду печі не відрізняються складністю конструкції. Для найпростішої моделі досить знайти металеву ємність, провести кілька маніпуляцій з переобладнанням, і все готово. Якщо підійти з професійного боку, то буржуйку можна спорудити складної конструкції не тільки для твердого, але і рідкого виду палива.

Плюси і мінуси саморобної буржуйки для гаража

У більшості варіантів буржуйка являє собою металевий коробок, оснащений димоходом. Внутрішній простір розділено на дві частини: топка і піддувало.

Перевагами саморобки вважаються:

 1. Швидке прогрівання гаража за рахунок миттєвої віддачі тепла. Тонкі металеві стінки розжарюються відразу після розпалу вогню. Через 5-10 хвилин з початку горіння по гаражу поширюється тепле повітря.
 2. Металевий верх печі використовують замість вручений поверхні для розігріву і приготування їжі.
 3. При дизайнерському підході до справи, буржуйка прикрасить гараж.
 4. Для спалювання підійде будь-який вид твердого палива. Якщо встановити спеціальний пальник, то буржуйка буде працювати на нафтопродуктах.
 5. Незалежно від місця розташування в гаражі, тепло від буржуйки швидко поширюється по всьому приміщенню.
 6. Якщо порівнювати з електричними обігрівачами, то пічне опалення гаража обійдеться дешевше.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Мінусом пічного опалення є необхідність облаштування димаря

Буржуйка вважається пожежонебезпечною. У гаражі багато легкозаймистих матеріалів.

Увага! Балони з аерозолями для догляду за автомобілем, бензин, солярка, масла, мастила – це окрема вибухонебезпечна категорія. Нафтопродукти необхідно по максимуму віддалити і ізолювати від буржуйки.

Буржуйка має примітивний механізм регулювання горіння шляхом часткового закривання заслінкою димоходу і дверцятами піддувала. Тверде паливо швидко згорає, і його часто потрібно підкидати в топку.

Яка буржуйка краще для гаража

Принцип пристрою мобільного печі практично однаковий, незалежно від її форми і розміру. Однак все ж один нюанс є. Конструкція може мати відміну облаштування топки в залежності від використовуваного палива. Точно сказати, яка буде краща буржуйка для гаража – неможливо. Тут розумно вибирати з урахуванням доступності і дешевизни палива:

 1. Газову буржуйку оснащують пальником. Подачу газу здійснюють з балона. Підводити газопровід в гараж від магістралі дорого, потрібно оформлення документації, до того ж не завжди можна отримати дозвіл через невідповідність умов безпеки. У найпростішому варіанті використовують балон, на який ставлять редуктор. Газ до буржуйки подають по шлангу. Пальник пристосовують саморобну. Іноді ентузіасти збирають пальниковий блок з конфорок газової печі. Однак такий варіант небезпечний. Оптимально буржуйку оснастити пальником заводського виготовлення, де є автоматика відключення на випадок аварії.
 2. При бажанні можна спорудити навіть електричну буржуйку. Нагрівальним елементом використовують сухі ТЕНи, що працюють без занурення в воду. Їх розташовують всередині топки. Саму буржуйку роблять маленької і з тонкого металу, щоб стінки швидше прогрівалися. Плюсом конструкції є відсутність димоходу. У гаражі не доведеться довбати стіну або дах для виведення труби. Мінус – велика витрата електроенергії. Щоб прогріти гараж, будуть потрібні потужні Тени.
 3. Найчастіше буржуйка асоціюється з твердим паливом, і це так. Пічки зварюють з листового металу, бочок, газових балонів, інших ємностей. Обов’язкова наявність піддувала і топки. Камери поділяють колосниками. З гаража виводять димохід, оснащений регулювальної заслінкою. Зустрічаються грубки в вертикальному і горизонтальному виконанні. Іноді їх навіть обкладають червоною цеглою. Екран відображає тепло, захищає стіни гаража від загоряння, якщо вони зроблені з горючих матеріалів. У грубці спалюють дрова, вугілля, тріску, брикети. Підійде все, що горить.
  Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
  Найпопулярнішою вважається буржуйка на твердому паливі
 4. Буржуйки для спалювання тирси влаштовані точно так, як і грубки під тверде паливо. Однак є невеликі відхилення. По-перше, топкові дверцята роблять збільшеного розміру. Через велику віконце зручніше лопатою засипати тирсу. По-друге, зольную камеру теж збільшують. Тирса горять швидше дров. У піддувалі буде збиратися багато золи, що прокидається крізь колосники. Ще одним моментом є трохи видозмінене поділ двох камер. Між колосниками витримують маленький зазор. Якщо щілини будуть великі, як і під тверде паливо, тирса відразу після завантаження з камери згоряння прокидаються в піддавали.
  Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
  Для зручності завантаження тирси дверцята топки роблять збільшеного розміру
 5. Дизельні буржуйки працюють на солярці. У топці печі розташовують пальник – крапельницю. Над буржуйкою споруджують накопичувач у вигляді ємності, де безпосередньо зберігається запас рідкого палива. Наявність димоходу обов’язково, так як відпрацьовані продукти потрібно відводити на вулицю. Недолік конструкції в пожежонебезпеки. Капає солярка здатна затухати, а потім різко спалахувати, створюючи великий клуб полум’я.
  Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
  У ускладненою схемою буржуйка на відпрацюванні має дві камери, де в першій згорає масло, а в другій відбувається дожигание газо-повітряної суміші
 6. За аналогу дизельної моделі збирають своїми руками буржуйку в гараж на відпрацюванні, де паливом використовують злите з автомобіля масло та інші непотрібні ПММ. Всередині топки встановлюють пальник. Піддавали бажано оснастити вентилятором для створення примусової тяги. Мінусом конструкції є та сама пожежонебезпека, але ще додається вибухонебезпечність. Відпрацьовані ПММ не завжди чисті. Сюди потрапляють домішки води, бруду. Канали грілки забиваються, вода гасить вогонь. Продовжує надходити в гарячу топку паливо спалахує, утворюючи сильний хлопок. Траплялися ситуації, коли їм відкривало дверцята топки, і полум’я виривалося назовні.

Кожен з розглянутих варіантів буржуйки має право на існування. Яка модель краще для гаража, тут вирішувати самому господареві. Найчастіше затребувана класика на твердому паливі.

З чого зробити буржуйку в гараж

Основним матеріалом для буржуйки є метал. Іншого не дано. Можна викласти цегляну конструкцію, але це вже буде більше нагадувати грубку, а не буржуйку.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Для виготовлення буржуйки застосовують метал

Однак метал є теж поняттям розтяжним. Можна використовувати листову сталь товщиною 3-4 мм. Її розкроюють болгаркою на фрагменти, зварюють у вигляді прямокутної конструкції.

Якщо вдома є стара металева бочка або порожній газовий балон, то це вже готовий корпус. Необхідно прорізати вікна під піддавали і топку, встановити колосники.

З додаткових матеріалів бажано знайти чавунні дверцята. Для піддувала вона йде меншого, а для топки – більшого розміру. Якщо чавунних дверцят немає, їх теж вирізають з листової сталі, кріплять звичайними дверними петлями.

Колосники краще знайти чавунні. На гірший випадок підійде арматура товщиною 18-20 мм. Якщо і цього матеріалу немає, використовують металеву плиту товщиною мінімум 10 мм. На ній прорізають щілини.

Креслення буржуйки на дровах для гаража

Для виготовлення буржуйки необхідний креслення. Тут можна розглянути два варіанти: прямокутна піч з листового металу, і кругла конструкція з бідона, газового балона або бочки. На схемі вказані оптимальні розміри буржуйки для гаража, але можна їх змінити під свої вимоги.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
З листового металу зварюють буржуйку прямокутної форми
Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Креслення грубки круглої форми підійде при виготовленні конструкції з бідона, балона або бочкиЯк зробити буржуйку для гаража своїми руками

Для роботи з металом знадобиться два основні інструменти: болгарка і зварювальний апарат. Без них правильну буржуйку для гаража неможливо створити. Набір матеріалів залежить від того, за якою схемою передбачається виготовляти грубку.

Буржуйка в гараж з дисків

Під тверде паливо і тирсу можна зварити своїми руками маленьку буржуйку в гараж з відслужили автомобільних дисків. Знадобиться 4 елементи. Їх з’єднують між собою в стопку. Диск першого ярусу буде зольной камерою. Днище заварюють листовим металом. На верхній частині пристосовують колосники. У бічній частині диска прорізають болгаркою віконце, кріплять дверцята піддувала.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Знадобляться 4 диска для створення буржуйки

Диск другого ярусу виконає роль топки. На бічній стороні протилежно один одному вирізують два отвори. Одне віконце оснащують дверцятами топки. На другому отворі пристосовують патрубок для з’єднання з димоходом.

Диски третього і четвертого ярусу є продовженням топки. Їх просто ставлять стопкою і зварюють між собою. Отвір верхнього четвертого диска можна наглухо заварити, але краще зробити знімну плиту. Через верх зручно засипати тирсу, якщо раптом доведеться використовувати їх замість дров.

Цегляна буржуйка в гараж

Мінусом дров’яних грубок з металу є швидке охолодження і пожежонебезпека. Вирішити відразу дві проблеми допоможе цегляна конструкція. Навіть в дерев’яному гаражі установка буржуйки подібного пристрою повністю безпечна. Цегляним тут є тільки захисний екран. Сама піч традиційно зварена з металу. Цегла захищає стіни гаража від загоряння. До того ж він нагрівається, довго тримає і віддає тепло.

Основою конструкції є металева піч. Зварюють її прямокутної форми з листового металу або роблять круглу, якщо використовують балон, бочку, бідон. Наступним етапом йде спорудження цегельного екрана.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Під цегляну піч заливають бетонну основу

Так як маса пічної конструкції збільшується за рахунок цегли, в гаражі заливають бетонний фундамент. На підлозі викопують поглиблення близько 50 см, засипають по 10 см шар піску і щебеню. На подушку укладають армуючої сітки, заливають бетон зі щебенем. Коли розчин застигне, підстава накривають руберойдом. Із цегли викладають суцільну майданчик.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
На підставі встановлюють цегляні стіни, що утворюють захисний екран

Наступним кроком йде зведення трьох стін. Вони повинні підніматися на пару рядів цегляної кладки над верхньою плитою буржуйки. Четверту стіну не ставлять. Отвір залишають вільним з лицьового боку, де будуть розташовані дверцята топки і піддувала. Коли екран з трьох стін буде готовий, металеву пічку просто поміщають всередину створеної ніші.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Буржуйка з цегляним екраном пожаробезопасна і довго тримає тепло

Порада! Починаючи з 3-4 ряди цегляної кладки, на стінах можна зробити вентиляційні віконця. Вони допоможуть швидше прогрівати повітря в гаражі.

Піч буржуйка для гаража на дровах з бочки

Металева бочка є готовою основою під грубку. Її недоліком вважаються тонкі стінки. Прогорять вони через кілька сезонів після інтенсивного використання.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Щоб пічка з бочки менше займала місця, її краще встановити вертикально

Якщо бочка має тільки днище, другу сторону заварюють заглушкою з листового металу. З відрізків труби діаметром 50-75 мм довжиною 100-150 мм приварюють 4 ніжки. Бочку ставлять у вертикальному положенні. На бічній полиці в нижній частині прорізають два прямокутних вікна під топку і піддавали. Дверцята кріплять петлями з цих же вирізаних шматків металу. Зсередини між камерами наварюють на стінки бочки куточки, укладають на них колосники. У верхній частині бочки вирізують отвір. Сюди приварюють патрубок для підключення до димоходу.

Буржуйка в гараж з газового балона

Відслужив газовий балон точно так, як і бочку, можна пристосувати під грубку. Плюсом є велика товщина металу. Балон набагато довше прослужить. До того ж за розмірами він менше бочки, зокрема це стосується діаметру. Грубку можна зробити вертикальної і горизонтальної форми.

Важливо! Перед тим як розрізати балона з нього потрібно стравити залишки газу з конденсатом, відкрутити вентиль і залити всередину води.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
При горизонтальному розташуванні балона грубка займає більше простору

Горизонтальна буржуйка зручна тим, що можна в топку завантажувати дрова довжиною близько 1 м. Для спорудження конструкції під балон зварюють підставку з труб. На торці, де стояв вентиль, вирізують віконце, кріплять дверцята камери згоряння. Піддавали з зольной камерою приварюють до бічної частини балона. Коли його покладуть на підставку, короб виявиться знизу.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Колосники замінить перфорація на боковій стінці балона

Бічну стінку балона перфорируют свердлом діаметром 10-15 мм. Отвори роблять наскрізні прямо в зольную камеру. Вони виконають роль колосників. Димохід приварюють на задній частині балона з труби діаметром 100-150 мм.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
У вертикальному положенні буржуйка наймає менше місця

Щоб зробити вертикальну піч, виконують ті ж дії, що і з бочкою. Витяжну трубу можна приварити на торці, де розташовувався газовий вентиль. Треба тільки попередньо вирізати тут отвір. Ніжки годі й приварювати, а використовувати стандартну рідну підставку балона.

Як правильно встановити буржуйку в гаражі

Грубку оптимально встановлювати в кутку гаража, який розташовується навпроти вхідних дверей. По-перше, при відкриванні гаражних воріт йде пряма подача повітря, що покращує тягу. По-друге, тепло не буде виходити відразу на вулицю, а пошириться усередині приміщення.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Буржуйку розташовують в протилежному від вхідних дверей кутку гаража

Між грубкою і стіною з негорючого матеріалу витримують відстань 50 см. Якщо стіни дерев’яні або обшиті горючим матеріалом, відстань збільшують до 1 м і роблять захисний екран. На підлогу гаража під грубку укладають сталевий лист товщиною 5-8 мм. З боку топки він повинен виступати на 1-1,5 м на випадок вильоту іскор. Відстань від автомобіля витримують мінімум 2,5 м.

Техніка безпеки

Піч вважається пожежонебезпечною, особливо в гаражі, де присутні ПММ. Все що здатне швидко запалюватися, по максимуму віддаляють. Оптимально захистити топковий місце екраном, щоб виключити ймовірність вильоту іскор.

Як зробити буржуйку в гараж своїми руками: креслення і розміри
Не можна топити піч в гаражі з відкритими дверцятами

Крім чинного димоходу, важливо подбати про гарну вентиляцію. Якщо чад заполонить простір гаража, людина здатна отруїтися.

Біля печі не сушать промаслений одяг. Заборонено складувати ганчір’я, просочену бензином і іншими нафтопродуктами. Не можна залишати палаючу піч без нагляду, особливо, на ніч.

Висновок

Буржуйка своїми руками в гараж може бути встановлена ​​заводського зразка. У магазинах продаються мініатюрні моделі, часто виготовлені з чавуну. Перевагою такої конструкції є компактність. До того ж чавун довше тримає тепло. Відпадає необхідність створення цегляного екрану.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *