Як зробити дах для приватного будинку? види дахівКомфортність проживання в приватному будинку багато в чому залежить від його покрівлі, основною функцією якої є захист від несприятливих погодних умов. Тому необхідно приділити достатньо уваги її проектування, вибрати конкретний варіант облаштування, що враховує всі нюанси архітектури та кліматичні умови регіону. У цій статті ми розглянемо види дахів для приватного будинку, які можна використовувати для дачного будиночка.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів
Види дахів для приватного будинку

Як зробити дах для приватного будинку?

Вибираючи дах, звертайте увагу на якість (зводиться на десятиліття) матеріалу, форму конструкції і її зовнішній вигляд, який повинен органічно вписуватися в архітектуру будинку і ділянки. Господарі будівель вибирають даху різної геометричної форми, але важливо враховувати:

 • нахил даху під певним кутом;
 • форму споруди;
 • матеріал покриття.

На дах, її форму, кут нахилу і матеріал покриття основний вплив роблять кліматичні умови в регіоні проживання. У місцях, де традиційно чималу кількість снігу взимку, слід передбачити нормальний нахил даху, щоб випав сніг міг скочуватися вниз, а не накопичуватися зверху, сприяючи руйнуванню покрівлі. Найбільш простим і бюджетним варіантом, є спорудження плоского даху. До того ж, на літній період, на ній можна облаштувати майданчик для відпочинку. Але, при сильних зливах, на поверхні будуть накопичуватися калюжі.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Дахи діляться на:

 1. експлуатовані;
 2. горищні або бесчердачниє.

Експлуатована дах, зазвичай, збігається за розміром з площею будинку, і використовується як додаткове місце відпочинку. Горищних, прийнято вважати конструкцію, якщо відстань всередині даху більше 1,5 метра. Найчастіше, простір відводиться для господарських потреб. Бесчердачная дах споруджується, якщо в подальшому планується облаштувати під нею додаткову кімнату або мансарду.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Поділяють даху за кількістю скатів і по геометричним формам споруд. Якщо нахил покриття більше 10 градусів, дах вважається скатної, і їх може бути один, два, чотири. Нерідко, власники віддають перевагу ускладненим конструкцій, які мають скати суміщені, тобто даху на зразок намету або багатощипцеві. Іноді, на заміських спорудах, можна побачити канонічну або купольну дах. Якщо споруда включає не одну форму, то дах називається комбінованої.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Різновиди покрівлі

Відповідно до ступеня ухилу, виділяють скатну і плоску даху. Нахил вимірюється в градусах, або в процентах, як співвідношення довжини пролітної до висоти даху. Є розроблені фахівцями таблиці, які допомагають переводити отримані дані.

Визначаючи кути нахилу даху, слід брати до уваги не тільки кількість, і частоту можливих опадів, але і силу вітру. Споруджуючи дах під невеликим ухилом, потрібно врахувати, що опади будуть накопичуватися на поверхні, і покрівля з часом почне руйнуватися і протікати. При занадто великому ухилі, навантаження, що надається вітром, збільшується, майже в п’ять разів. При недостатньому ухилі, проникаючи в щілини між стиками, сильний вітер здатний зірвати покрівлю.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Для правильного розрахунку ухилу, вираховують розмір коника, як 50% від ширини будинку, і множать на сто отримане число. Чим більше кут нахилу, тим вище витрати на будівництво.

Матеріал для покрівлі вибирається з урахуванням передбачуваного кута нахилу даху: • З 13 до 60 градусів. Рекомендується шиферне покриття (азбестоцементні волокнисті листи).
 • З 30 до 60 градусів. Можна покрити керамічною черепицею. Якщо подібний матеріал придбати при меншому нахилі, слід вжити заходів, щоб поліпшити вентиляцію і гідроізоляцію.
 • Найбільш часто використовуваний матеріал при індивідуальному будівництві – металочерепиця. При її укладанні немає обмежень по максимальному куті нахилу, але мінімальний повинен бути не менше 15 градусів.
 • При ухилі від 10 градусів можна застосувати профнастил. Ліміту по максимальному нахилу немає, але цим матеріалом, зазвичай, накривають господарські будівлі.
 • Для дахів з нахилом вище 12 градусів можна використовувати черепицю бітумну, що не має максимального обмеження по нахилу. Вона добре підходить для даху, що має нестандартну форму, так як легко повторює всі викривлення.
 • Споруджуючи кут нахилу від 7 градусів, застосовують пластини бітумного шиферу.
 • При ухилі від 20 градусів і до будь-якого іншого, допускається використовувати фальцетную сталеву покрівлю.

Загальне правило, при придбанні покрівельного матеріалу – чим менше у ската кут нахилу, тим щільніше повинна бути структура покриття. Це забезпечить укладання покриття надійно, і збільшить термін служби споруди. Відповідно до своєї каркасної конфігурації, дах може бути: вальмовой або полувальмовой, купольної, склепінчастою, мансардні форма, шатрова, Багатощипцовий, односхилий і двосхилий.

Односхилі форми найбільш легкі в спорудженні, і складаються, відповідно до назви, з одного ската. Але, при будівництві індивідуального будинку, ніколи не використовується, а тільки для госпбудівель. У двосхилим даху два нахилу, які з’єднані коником, і є найбільш поширеним варіантом. Під нею нескладно облаштувати додаткове приміщення.

Як різновид двосхилого даху застосовують мансардну форму, що має ламаний профіль. Обидва її ската складаються з двох рівнів – верхнього, з більш пологим нахилом і нижнього – з нахилом падаючим. Основна перевага такої конструкції – можливість по максимуму використовувати площу під дахом. Через нестійкості до сильного вітру, рекомендується використовувати додаткове кріплення покриття покрівлі на рівні падаючого ската.

Дах в вальмовой формі є поєднанням шатрової і двосхилим конфігурації. Її, найчастіше, споруджують, якщо будинок, великого розміру. Такі будови виглядають під подібної дахом солідно і переконливо. Вільне під нею простір, часто використовують як окреме приміщення або кімнату.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Дах, що нагадує намет, відноситься до однієї з версій вальмовой конфігурації. Вона складається з скатів трикутної форми, кількістю від трьох і більше штук, які зверху сходяться в єдиній точці. Подібна форма стійка до вітру і має привабливий вигляд.

Найбільш складними формами вважаються багатощипцеві даху, через розташування кроквяної системи та способи покриття споруди. Усередині даху достатньо місця для додаткового приміщення.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Мініатюрна конструкція являє собою дах, що має округлу форму, і яка, майже не використовується при зведенні індивідуального будинку. При необхідності, її можуть застосувати лише на окремих елементах будівлі.

Як зробити дах для приватного будинку? види дахів

Склепінчаста дах являє підставу з крокв, які вигнуті в дугу. У власників приватних будинків не користується популярністю.

Якщо споруджується плоский дах, в теплу пору року її можна прикрасити за допомогою витких квітів і рослин. Надати оригінальності двосхилим даху, можна, якщо скати зробити різної довжини і ухилу.

Вибираючи конфігурацію даху, слід враховувати як власні бажання, так і технологію зведення, і головне правило – надійність конструкції. Також потрібно взяти до уваги і розташування будинку, загальний стиль ділянки. Конфігурація даху не тільки захищає будова від зовнішнього впливу, а й забезпечує гарний дизайн будинку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *