Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?Отримали багатий урожай картоплі на своїй дачній ділянці? Не знаєте, де її зберігати? Чому б не створити просту і дуже практичну конструкцію – ящик для зберігання овочів? Для цього зовсім не обов’язково володіти особливими навичками або великим досвідом, головне – бажання і трохи зусиль. У цій статті ми розглянемо, як зробити ящик для зберігання картоплі на балконі взимку своїми руками.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?
Ящик для зберігання картоплі на балконі взимку своїми руками

Ящик для зберігання картоплі – незамінна конструкція

Якщо ви проживаєте в багатоповерховому будинку, то єдиним місцем для зберігання овочів є балкон. Звичайно, щоб не заморозити продукти, необхідно його засклити і утеплити. Тільки тоді можна не переживати за збереження свого врожаю. В деякий будівлях існують підвали, в який також можна складати картопля, але часто такі приміщення призначені для іншого.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

З чого починати створення ящика для картоплі? Необхідно визначитися з наступними критеріями:

  • Місцезнаходження. Де ви поставите ящик? Виберіть для нього підходяще, зручне місце. Важливо, щоб ящик не заважав проходу і не загороджував інші господарські речі. Не варто розташовувати конструкцію біля балконних перегородки, оскільки від неї буде тягнути холодом.
  • Розмір. Скільки осіб у вашій родині? Який урожай ви збираєте? Відповіді на ці питання допоможуть вам визначитися з точними розмірами ящика, щоб створити ідеальну конструкцію для вашого балкона.
  • Форма виробу. Після того, як ви визначитеся з розмірами, саме час подумати про форму ящика. Яким він буде: квадратним або прямокутним? З дверцятами або вертикальним завантаженням? Сьогодні представлено багато варіантів, кожен з яких унікальний і різноманітний. Вибір конструкції залежить повністю від ваших смакових уподобань і розташування балкона.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Які матеріали вам знадобляться для створення ящика? Перевага вироби в тому, що можуть підійти залишки матеріалів, яке не стали в нагоді в ремонтних і будівельних роботах на дачній ділянці. Для створення стандартного, класичного варіанту ящика для картоплі потрібні:  • Дошки, фанера.
  • Кріпильні деталі, цвяхи, саморізи, клей.
  • Бруски для ніжок.
  • Інструменти.
  • теплоізоляційний матеріал.

Ящик для зберігання картоплі своїми руками – план дій

Як тільки ви приготуєте весь матеріал, можна приступати до створення ящика. Роботи виконуються в кілька етапів.

Етап 1. Каркас ящика. Для початку необхідно сконструювати сам каркас з дощок або деревно-стружкових плит. Короб – основна частина всього вашого ящика, тому вона повинна відрізнятися стійкістю і надійністю. Формування короба починається з кріплення брусків до підлоги, далі зводяться стінки.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Етап 2. Вертикальні стійки. Після створення основи, настає черга стійок або ребер конструкції. Вони пригвинчуються спеціальними кріпленнями – куточками. Для додання міцності конструкції ящика можна скористатися клеєм.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Етап 3. Робимо кришку на ящик для зберігання. Якщо завантажувати картоплю ви будете зверху, тоді необхідно встановити відкидний механізм. Більш зручна і практична конструкція передбачає використання дверцят або висувних ящиків. Але це складна споруда, яка потребує додаткових матеріалів та інструментів.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Етап 4. Обшивка стінок в ящику. Всі поверхні короба обшиваються фанерою або ДСП. Зовнішня сторона утеплюється мінеральною ватою або пінопластом, а зверху зашивається фанерними плитами.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Пам’ятайте, що оптимальна температура зберігання картоплі в домашніх умовах становить від +3 до +5 градусів. Якщо на балконі взимку спостерігається мінусова температура, а ящик для овочів не утеплений, велика ймовірність загибелі всього врожаю. Тому рекомендується встановити в конструкцію градусник, щоб контролювати процес і не допустити переохолодження. Для зручності, можна провести до ящика світло, але якщо зробити це з лампою розжарювання, то таки чином можна буде і піднімати температуру всередині ящика з картоплею при потребі.

Як зробити ящик для зберігання картоплі взимку своїми руками?

Отже, зробити ящик для зберігання картоплі на балконі взимку своїми руками зовсім нескладно. Для цього необхідно лише використовувати свою фантазію і не трохи зусиль.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *