Як зробити клумби для квітів своїми руками



Кожна господиня намагається прикрасити і облагородити свою дачну ділянку, висаджуючи на ньому різні квіти і декоративні рослини. Створення клумб різного розміру і конфігурації, застосування нестандартних рішень, стає все більш популярним. Перед тим як почати облаштування клумби, необхідно визначитися з її розміром і формою, місцем розташування і тим, які рослини будуть використовуватися при посадці. З чого зробити клумбу для квітів своїми руками? Відповідь на це питання ми пропонуємо вам дізнатися з цієї статті.

Клумба своїми руками – що використовувати?

Для створення клумби використовується різний матеріал і підручні засоби:

Автомобільні покришки. Це найбільш популярний, дешевий і простий (але злегка набридлий) варіант. Покришки можна використовувати в своєму первісному вигляді, розклавши красиво по ділянці і пофарбувавши в різні кольори. Можна створити з них височини і різні конфігурації і це буде виглядати непогано. Часто з покришок виготовляють вазони і фігури, які засаджують квітами. На шині крейдою розмічають малюнок і потім гострим ножем або електролобзиком починають вирізати, змочуючи лінію зрізу мильним розчином. Після цього шину вивертають навиворіт і, якщо є можливість, обробляють краю шліфувальною машинкою.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Пляшки. Не меншою популярністю користуються квітники, виготовлені з пластикових пляшок. В цьому випадку, краще використовувати 5-ти літрові ємності. Пляшка кладеться на бік, зверху вирізається отвір, яке і буде служити місцем для квітів. З пляшок можна зробити різні фігури (птахи, тварини) і композиції (дитячий паровозик, змійка).

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Камінь. Також, поширеними матеріалами для огорожі клумби є природний камінь, цегла. Вони дозволяють спорудити як однорядний квітник, так і багатоярусні конструкції.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?



Дерево. Якщо на дачній ділянці спиляли старе дерево, то годі й викорчовувати пень, а пристосувати його під оригінальну клумбу. Усередині пня потрібно вибити поглиблення, необхідне для вирощування квітів, але стінки повинні залишатися досить товстими. З однієї зі сторін зробити наскрізний отвір для видалення зайвої вологи. Аналогічний квітник можна виготовити з спилов дерев, при цьому їх висота не повинна бути менше 20 сантиметрів. Або використовувати під клумбу старі колоди, очищені від гілок та кори. Всередині колоди випилюють отвір за принципом корита, в яке і будуть посаджені квіти.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Клумби. Сучасно і стильно виглядають вертикальні клумби, які можуть бути різної висоти і ширини. При виборі висоти, необхідно врахувати, що квіти періодично необхідно буде поливати і видаляти бур’яни. Як стовбура використовується брус, який закопується в землю і до нього прибиваються полички для квіткових горщиків. Верхню частину бруса потрібно прикрити, щоб не допустити проникнення вологи. Саму конструкцію можна пофарбувати в будь-який привабливий колір. Встановлені з квітами ємності, для більшої міцності зміцнюють волосінню.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Бетон. Для виготовлення клумби можна використовувати і бетонний розчин. З його допомогою можна виготовити клумбу будь-якого розміру, форми, і забарвлення (якщо додати барвник). Також, з цементного розчину можна спорудити і різні вазони. Якщо потрібно додати зовнішньому вигляду шорсткість, слід використовувати крупнозернистий пісок, а для гладкої поверхні дрібнозернистий. Для полегшення ваги конструкції можна для виготовлення суміші взяти пісок, торф і цемент в пропорції 3: 4: 2.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Отже, тепер ви знаєте, з чого зробити клумбу для квітів своїми руками. Засаджуючи клумбу, рослини потрібно підбирати за кольором, висоті, розміром куща і ступеня розростання. На одній клумбі небажано використовувати більше трьох основних кольорів. Рослини слід підбирати з різними термінами цвітіння, і тоді дачну ділянку буде весь сезон потопати в квітах.

Як зробити клумби для квітів своїми руками?

Дивіться також відео:

Клумби своїми руками. Швидко і красиво! незвичайні ідеї



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *