Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленнюКлумби з цегли своїми руками найчастіше викладають дачники і власники заміських будинків. Попит на такі конструкції пояснюється позитивними характеристиками будівельного матеріалу. Однак існує думка, що не кожен цегляний квітник надійний. Частка правди тут є. Щоб знайти правильну відповідь, варто розібратися з усіма нюансами.

Чи можна робити клумби з цегли

Нічого поганого в тому немає, якщо для огорожі клумби вибрати цегла. Він є універсальним будівельним матеріалом, дозволяє зводити міцні довговічні конструкції. Цегла екологічно чистий, не забруднює грунт квітника.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Цегла вважається універсальним будівельним матеріалом, підходить навіть для огорожі клумб

Виробники пропонують величезний вибір цього матеріалу. Існує облицювальну цеглу з декоративною фактурною поверхнею і звичайні блоки, конструкцію з яких згодом обробляють штукатуркою, декоративним каменем, плиткою. Теоретично звести огорожу можна з будь-якої представленої різновиди. Однак потрібно врахувати, з якого матеріалу виготовлений цегла. Одні блоки здатні тривалий час пролежати в вогкості, а інші за таких умов розсипаються. Від правильного вибору матеріалу буде залежати, наскільки довго прослужить клумба.

Плюси цегляних клумб для квітів

Незважаючи на безліч нюансів, пов’язаних зі складністю монтажу через велику вагу, необхідності в деяких випадках замішувати розчин, займатися облицюванням готового споруди, цегляні квітники мають багато плюсів. Кожен пункт стоїть окремо розглянути:

 1. Блоки мають невеликим розміром, що дозволяє викладати своїми руками красиві клумби з цегли різних форм. Квітники роблять не тільки з прямими кутами, а й овальні, круглі, з вигнутими стінами.
 2. Цегла відмінно поєднується в комбінації з іншими матеріалами. Причому вони можуть бути натурального або штучного походження: камінь, скло, дерево, пластик, метал, морські мушлі.
 3. Цегляні стінки витримують великий тиск грунту. Можна створювати багатоярусні споруди. Популярністю користуються високі клумби з цегли, облаштувати які можна навіть на схилах горбистого ділянки. Міцне огородження виконає роль підпірної стінки, запобіжить сповзання грунту.
 4. Якщо дотримуватися технологію монтажу, правильно підібрати блоки, клумба прослужить довгі роки.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Цегла служить відмінним матеріалом для оформлення дачної ділянки

Плюсом вважається доступність матеріалу в прямому сенсі, а також з боку вартості. Цегла часто залишається після будівництва. Шматки можна знайти на смітнику або будівельному об’єкті. Якщо така можливість відсутня, для квітника середніх розмірів недорого навіть придбати близько сотні цеглин.

Види клумб з цегли

Якщо вдаватися в дрібні подробиці, можна знайти безліч різновидів квітників. Відрізняються вони формою, обробкою, розміром. Однак це все нюанси дизайну. Якщо говорити про основні різновиди, то цегляні квітники бувають двох типів:

 1. Однорівнева конструкція являє собою огорожу ділянки з грунтом, де висаджені рослини на одному рівні. Клумба може бути різної висоти. Важливим є відсутність на її поверхні іншого квітника, що утворює наступний ярус.
  Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
  На однорівневій квітнику рослини висаджені на одному рівні
 2. Багаторівнева конструкція складається з декількох клумб. Розташовані вони один на одного, утворюючи яруси. Кожен квітник наступного ярусу меншого розміру. Багаторівневі клумби можуть бути і однакових габаритів, якщо, наприклад, кожен квітник розташувати на схилі гори і з’єднати тільки однієї стінкою або ступенями.
  Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
  У багаторівневого квітника кожна зона для посадки рослин розташована на різній висоті

Найскладніші в облаштуванні є багаторівневі клумби. Через велику вагу вони чинять тиск на грунт, вимагають підготовки твердого грунту, щоб цегляну огорожу першого ярусу не розвалилося.

Форми клумб з цегли

Блоки невеликого розміру дозволяють надавати огорожі клумби будь-яку форму. Найпростіший варіант – це прямокутник або квадрат. У такому вигляді не обов’язково робити високу кладку. Часто зустрічаються бордюри з вкопаних вертикально цеглин. Причому їх розташовують рівно або під нахилом, створюючи зубці.

Трохи складніше викладати круглі квітники. Їх часто облаштовують навколо дерева або на розвилці тротуарів. При бажанні оформити клумбу цеглою є в формі овалу, трикутника багатокутника.

Важливо! З цегли викладають спіралеподібні, багатоярусні конструкції з вигнутими стінами. Однак такі роботи складні, доступні досвідченим майстрам цегляної кладки.

Як зробити клумбу своїми руками з цегли

Технологія зведення огорожі залежить від того, який вид клумби обраний. Низенький бордюр просто вкопують у грунт. Під важкі стіни потрібен фундамент. Для кладки використовують розчин, але в деяких випадках цеглини складають і без нього – насухо. Щоб обкласти клумбу цеглою, спочатку потрібно знайти для неї оптимальне місце, вибрати схожий матеріал.

Вибір і підготовка ділянки

Від грамотно обраного місця залежить, наскільки довго прослужить квітник, і як добре на ньому будуть розвиватися рослини. Від розташування клумби залежить навіть її форма. Наприклад, біля суміжних стін двох будівель або огорож ділянки розумно розбити кутовий квітник, а не прямокутний або круглий.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Для більшості клумб вибирають добре доступний для огляду і освітлений денним світлом ділянку

При виборі місця для клумби дотримуються трьох основних правил:

 1. Багато квіти і декоративні рослини люблять денне світло, часткове попадання сонячних променів. Клумбу у своєму розпорядженні на відкритій ділянці. Допустима слабка затененность, щоб під час спеки уникнути опіків рослин. Якщо вільне місце є тільки на затіненому ділянці, вибір рослинності для посадки буде сильно обмежений.
 2. Важливо забезпечити гарну видимість. Заради цього ж і створюють квітники, щоб вони прикрашали ділянку.
 3. На нерівних ділянках оптимальним місцем є височина. У низинах часто застоюється дощова і тала вода. Дощовим літом рослини вимокнуть. При постійній вогкості навіть якісну цеглу з часом обросте мохом, почне розкладатися.

Якщо уважно розглянути багато фото клумб з цегли, своїми руками більшість конструкцій вийде спорудити. Однак всі вони володіють великою вагою. Перенести їх на іншу частину двору важко, а деякі неможливо. З цієї причини оптимально відразу визначитися з постійним місцем.

Порада! Багаторівневі і складні клумби краще розташовувати по центру двору або поблизу огорожі.

Інструменти і матеріали

З інструментів потрібна лопата, рівень, шнур і кілки для розмітки. Якщо передбачається кладка на розчині, потрібен кельму, молоток, відро, бетономішалка або ємність для замісу.

З матеріалів знадобиться сам цегла. До вибору підходять ретельно, так як від цього буде залежати якість конструкції. Для розчину потрібен просіяний пісок, цемент, вода.

Яка цегла краще використовувати для клумби

Ефектніше виглядає конструкція з нового цегли. Якщо він декоративний, то огорожу навіть не доведеться піддавати обробці. Блоки б / у теж можна використовувати, але зовнішній їх вигляд доведеться ховати під облицюванням. Цегла підійде цілий і половинки.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Червона повнотіла цегла вважається найкращим матеріалом для клумб

Кращим для таких робіт вважається червона повнотіла цегла. Навіть при заглибленні в грунт він не розкладається від вогкості. Червоні блоки з повітряними отворами не підійдуть. Осередки призначені для утеплення, що квітнику абсолютно марно. В отворах накопичується вода. На морозі вона замерзає, і від розширення розриває блок.

Допускається вибудовувати клумби з білої цегли, але за умови укладання його на піднятий фундамент. Якщо силікатні блоки укласти в землю, вони в вогкості розкладаються.

Декоративна цегла аналогічно укладають на фундамент. Блоки можна використовувати для облицювання, якщо огорожу складено з б / у матеріалу і половинок.

Як з цегли викласти клумбу своїми руками

Існує кілька варіантів кладки. Найпростіше облаштувати огорожу одним рядом, вкопавши цеглини в грунт. Наступною за складністю йде невисока стіна, складена насухо. Найскладніше здійснювати кладку на розчині. Причому під стіну обов’язково облаштовують фундамент.Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Викладення цегли в один ряд вважається найлегшим варіантом облаштування клумби

У загальних рисах будь-яку клумбу біля будинку з цегли зводять в наступному порядку:

 1. На ділянці кілками і шнуром наносять розмітку.
 2. Знімають лопатою верхній шар грунту на глибину 30 см. Процедура потрібна, щоб видалити коріння бур’янів, і облаштувати дренаж квітника. Вийшло поглиблення засипають піском.
 3. По периметру починають викладати стіну по одному з вибраних способів: з розчином або насухо. Якщо передбачений фундамент, під нього викопують траншею глибиною 50 см. Ставлять опалубок з дошки, насипають подушку з піску і щебеню товщиною 20 см. Заливання здійснюють бетонним розчином зі щебенем. Оптимально виконати армування прутами для збільшення міцності.

Порада! При викладенні стін рівність рядів перевіряють натягнутим шнуром і рівнем.

Якщо кладку робили на бетон, розчину дають час мінімум тиждень для набрання міцності. У готову клумбу завантажують грунт. Квіти висаджують через 2 тижні. За цей час грунт осяде. При необхідності її підсипають.

Бордюри для клумб з цегли

Укладання найпростішого огорожі відбувається зазвичай насухо без розчину. Бордюри невисокі. Зазвичай вони складаються з 1-3 рядів. Цегла укладають плазом. Якщо ставити в один ряд, то краще вертикально і трохи вкопати для стійкості.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Бордюри роблять невисокі, найчастіше з 1-3 рядів

Що стосується ширини бордюри, то при укладанні плазом її роблять в половину, один або півтора цегли. На широке огорожу додатково можна встановити вазони з квітами.

Огорожа ялинкою для клумби з цегли

Найпопулярніше огорожу зустрічалося раніше практично повсюдно. Прикрашали прилеглі ділянки організацій, лікарень, навчальних закладів. Облаштовують ялинкою клумби з червоної цегли, так як його доведеться вкопувати в грунт.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Для ялинки оптимально використовувати червона цегла

Під огорожу викопують траншею глибиною близько 15 см. Цегла становят вертикально руба з ухилом приблизно 45 о. Виходить зубчастий бордюр з трикутними верхівками.

Кутова клумба з цегли для квітів

Порожній кут біля стін будівлі, паркану або інших споруд теж можна заповнити квітами. Клумбу тут викладають за формою вільного місця. Іншими словами, імітують кут.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
У кутовий клумби дві суміжні сторони утворюють прямий кут

Цегляну кладку роблять так, що прилягають до основного об’єкта два суміжних бордюру утворюють прямий кут. Лицьову стінку простіше зробити пряму. Вийде трикутник. Однак красивіше виглядає передній бордюр півколом. Для його створення можуть стати в нагоді половинки.

Круглі квіткові клумби з цегли

Щоб отримати ідеально рівне коло, потрібна точна розмітка. Малюють її саморобним циркулем. По центру майбутнього квітника вбивають кілок, прив’язують мотузку. На інший кінець шнура кріплять будь-який гострий предмет, яким можна на землі прокреслити розмітку.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Для круглого квітника краще підходять половинки, але можна викласти і цілі цеглини

Коло простіше підганяти половинками. Зменшується зазор між кожною цеглиною. Якщо половняка немає, не варто бити цільні блоки. Їх теж викладають по кільцю. Великі зазори засипають піском. Якщо кладка на бетоні, то порожнечі заливають розчином з додаванням дрібного каменю.

Як зробити багаторівневу клумбу з цегли

Багатоярусні квітники найчастіше викладають на розчині. Іноді таку кладку застосовують тільки для клумби першого рівня, так як на неї припаде основне навантаження. Споруди наступних ярусів викладають насухо.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Створення багаторівневої конструкції починають з першого ярусу

Під конструкцію першого рівня копають котлован глибиною 40 см. По периметру заливають фундамент. Котлован засипають пошарово щебенем, піском, родючим грунтом. На вийшла зоні для квітів з цегли викладають «корито» другого рівня меншого розміру. Засипку виконують аналогічним чином – пошарово. Наступні рівні роблять точно так, але більше трьох ярусів не бажано взгромождалісь.

Ідеї ​​з оформлення клумб з цегли

Оформити огорожу квітника можна самим цеглою або використовувати додаткові матеріали. Вибір залежить від фантазії. Серед популярних варіантів можна виділити наступні ідеї:

 1. Капітальні стіни прикрашають натяжкою бетонної штукатурки, куди вмуровують кольорові камінчики, скельця, черепашки.
 2. Оригінальні візерунки викладають зі старих цеглин. Блоки мають різні відтінки, треба тільки укласти їх в певній черговості для отримання орнаменту.
 3. Широкий бордюр прикрашають додатковими предметами: ставлять вазони, бетонні скульптури.
 4. В саму цегляну кладку вмуровують ємності, наприклад, глиняні глечики. Їх заповнюють грунтом, висаджують в’юнкі рослини.

Кладка з декоративного цегли не вимагає додаткового оформлення

Процес оформлення цікавий і захоплюючий. Ідеї ​​знаходять в Інтернеті, пізнавальних телепередачах.

Чим можна пофарбувати клумбу з цегли

Найпростішим варіантом оформлення є фарбування. Будь ЛФМ не підійде. Добре на цегляній поверхні тримаються фасадні фарби.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Фасадка силіконової можна фарбувати на морозі до – 20 ° С

Фасадка силіконова стійка до УФ променів, відмінно вбирається в цегляні пори, створюючи захисну плівку. Фарбування допускається навіть на морозі при температурі – 20 ° С. Для отримання різних кольорів в білу фарбу додають колір.

Які квіти можна садити в цегляній клумбі

Вибір квітів і рослинності залежить від того, де розташована клумба. Якщо місце тінисте, висаджують тіньовитривалі культури. На сонці – солнцестойкіе. Важливо, щоб всі рослини на одній клубі вимагали однакових умов догляду.

На передньому плані завжди висаджують низькорослі квіти. Високорослі рослини відправляють в центр або на задній план.

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Сині, червоні та інші темні квіти висаджують на світлому місці, щоб вони не здавалися тьмяними

Оптимально висаджувати в одному квітнику рослини різного періоду цвітіння. Якщо вони відцвітуть всі одночасно, клумба НЕ буде прикрашати подвір’я весь теплий сезон. Вибір кольору здійснюють в залежності від місця розташування квітника. У тіні висаджують рослини зі світлими суцвіттями, на сонячний ділянку відправляють темні квіти.

Фотогалерея клумб з цегли, зроблених своїми руками

Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
На кутовому квітнику красиво виглядає петунія
Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Ділянка з газоном і асфальтовим покриттям красиво вийде обгородити звивистих бордюром
Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Стелеться рослинність, проросла між швами цегли, виступить елементом прикраси
Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
На великих площах добре виглядають групові квітники
Як зробити клумбу з цегли своїми руками: фото + ідеї по оформленню
Зелену зону з квітником уздовж доріжки актуально відгородити цегляною стіною

Висновок

Клумби з цегли своїми руками споруджують не поспішаючи. Якщо передбачений фундамент, йому дають час вистоятися. Наспіх служіння кладка більше сезони не простоїть. Щоб огорожа не втратило привабливий зовнішній вигляд, з початком нового сезону проводять огляд, при необхідності усувають дефекти.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *