Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленнюКлумби з пляшок скляних обійдуться господареві абсолютно безкоштовно. Виглядають вони симпатично. Якщо підійти з усією відповідальністю до виконання робіт, то можна в результаті отримати справжній витвір мистецтв. Пляшки не тільки використовують для звичайного бордюру, а й створюють цілі скульптури, великі вазони, підвісні конструкції.

Плюси клумб і квітників з скляних пляшок

Скляна тара є хорошим матеріалом для облаштування огорожі клумб. Її потрібно правильно підібрати і підготувати. Пляшки використовують в компонуванні з іншими матеріалами, що дає можливість надати квітнику оригінальний вид.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Денця скляних пляшок здатні виступити оригінальним елементом мозаїки огорожі клумби

З інших переваг виділяють наступні моменти:

 1. Дешевизна і доступність будівельного матеріалу. Пляшки різного кольору і конфігурації безкоштовно в необмеженій кількості знаходять на звалищі, за символічну плату купують у власника найближчого бару.
 2. Скляні огорожі клумби ідеально поєднується з рослинами, природними матеріалами і навколишнім пейзажем. Пляшки використовують в комбінації з будівельними блоками, цеглою, бетоном.
 3. Скляна тара екологічно чиста. Вона не забруднює грунт і безпечна для зростаючих на клумбі рослин.
 4. Великим плюсом є декоративність. Скляні стінки пляшок здатні красиво заломлювати і відбивати світло.
 5. Термін експлуатації клумби не обмежений, якщо пляшка не розіб’ють. Скляна тара не має властивості гнити, вигоряти від сонця, плавитися.
 6. Зі скляної тари легко спорудити квітник навіть недосвідченому людині. Якщо під час експлуатації пару пляшок розіб’ється, їх легко замінити.

Пляшки є своєрідним акумулятором тепла. У холодну пору вони захистять грунт клумби від переохолодження.

Важливо! Слабка міцність скляної тари є спірним питанням. Наприклад, пляшки з-під шампанського не так вже й просто розбити.

Як зробити красиву клумбу з скляних пляшок

Оформити квітник пляшками можна в різний спосіб. Тут спочатку треба знайти ідею, проявити старанність. Коли вже вимальовувалась чітке уявлення, яким чином за допомогою скляних пляшок оформити клумбу, приступають до заготівлі матеріалів.

Вибір і підготовка пляшок

Будинки необхідну кількість пляшок зібрати неможливо, якщо мова йде про облаштування великий клумби. За пошуком склотари відправляються на звалище або в торгові точки громадського харчування. Як правило, знайдений матеріал брудний, обклеєний етикетками. Від цього всього доведеться позбутися.

Процес підготовки складається з декількох кроків:

 1. Зібрані пляшки завантажують у велику ємність. Підійде бочка або стара ванна. Заливають воду з розчиненим миючим засобом. Залишають відмокати приблизно на 1 годину. За цей час розчинитися клей. Всі етикетки відклеяться. Важливо перед замочуванням видалити всі пробки. Усередині пляшки можуть залишитися застиглі залишки вина або пива. Темні плями зіпсують дизайн квітника, до того ж буде виходити неприємний запах. Вода розм’якшить всі забруднення, і вони легко вимиються полосканням.
 2. Деякі етикетки здатні не відклеїтися. Залишаться на шийці поліетиленові кільця, обрамлення. Все це зчищають ножем, скребком, мочалкою з металевої стружки.
  Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
  Чи не відстали етикетки зручно зчищати дерев’яним скребком
 3. Липку бруд на поверхні пляшок відмивають губкою для посуду з додаванням миючого засобу. Можна використовувати соду.
  Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
  Бруд зі склотари відмивають губкою для посуду
 4. Вимиті пляшки розкладають на сонці для просушування.

Підготовлену тару сортують. Поділ за кольором, формою, розміром спростить процес викладки їх в певну композицію на квітнику.

Багаторівнева клумба з порожніх скляних пляшок

Особливістю багаторівневих споруд є створення декількох клумб на одному місці. Причому кожна наступна по ярусу йде меншого розміру. Мета створення конструкції – підкреслити її красу за рахунок об’ємної форми. Широкий набір кольорової палітри тут недоречний. З цієї причини немає сенсу підбирати пляшки різного забарвлення. Склотару використовують одного кольору.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Для багаторівневого квітника борту роблять з товстостінних пляшок одного кольору

Ще одним важливим моментом є створення великого навантаження грунту, особливо, на бордюр нижнього ярусу. Пивні та інші тонкостінні пляшки тут не підійдуть. Їх просто розчавить. Оптимальна така клумба з пляшок шампанського, товсті стінки яких не так вже й просто розбити.

Спочатку на ділянці розмічають контур нижнього рівня. По розмітці в грунт вкручують шийкою пляшки. Попередньо їх можна заповнити піском. Вийшло огорожу засипають шаром піску для дренажу та родючим грунтом. По поверхні вийшла насипу розмічають контур огорожі другого ярусу. За формою він не обов’язково повинен збігатися зі спорудженням першого рівня, але розміри менші. Повторюють процес заповнення піском і грунтом.

При необхідності подібним чином роблять огорожу третього рівня, але важливо не перестаратися. Чим більше ярусів, тим сильніше грунт тисне на нижні борти. Існує загроза того, що квітник роз’їдеться.

Оригінальні підвісні міні-клумби

Посудини скляні, крім необов’язково використовувати в цілому вигляді і вкручувати їх в землю. З них вийдуть оригінальні квітники. Суть в тому, що склотару доведеться різати. Видаляють меншу частину з боку дна або саме днище. Використовують обрізані скляні пляшки в саду для прикраси клумб, встановивши традиційно огорожею, а всередину кожної ємності висаджують декоративна рослина. Однак найкращим варіантом вважається підвісний квітник.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Розрізати простіше скляні посудини з тонкими стінками

Насамперед відрізають склорізом денця у необхідної кількості пляшок. Оптимально використовувати різнокольорову тару з-під вина, горілки, коньяку, але тільки круглої форми. Стінки повинні бути тонкі, інакше розрізати їх складно.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Основою підвісної міні-квітника виступить металевий каркас

Для підвісний клумби зварюють металевий каркас. Простий варіант – зробити зі смуги великий обруч. У 3-4 точках приварити петлі для ланцюжків. По контуру обруча приварюють маленькі кільця, щоб в них влізли горловиною бутлі. Крок визначають індивідуально з урахуванням діаметра склотари. Потрібно щоб кожна сусідня ємність між собою не стикалася, маючи невеликий зазор.

Коли металевий каркас буде готовий, його ланцюжками підвішують на опору. Горловини пляшок затикають пробками. У кожен скляний квіткар насипають дренаж, грунт, висаджують рослину, розставляють по гніздах підвішеного каркаса.

Увага! В підвісний міні-клумбі вирощують тільки однорічні рослини з маленькою кореневою системою.Горизонтальні міні-клумби

Відмінністю горизонтального міні-квітника є тільки те, що скляну тару розрізають не впоперек, а вздовж. Зробити це набагато важче. Майстри з різання скла здатні розділити пляшку на дві рівні частини, тобто, розрізають навіть горловину.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Без особливих навичок розрізати уздовж скляну посудину разом з горловиною складно

Найчастіше йдуть по найпростішому шляху. Склорізом зрізають тільки бічну частину до початку звуження горловини. Подібний приклад показаний на фото клумби з скляних пляшок своїми руками, де горлечко ціле. Саме цією частиною ємність в горизонтальному положенні зручно фіксувати на опорі.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Простіше обрізати бічну сторону скляної посудини до місця звуження горловини

Утворені скляні квіткарі в горизонтальному стані підвішують мотузками на опору. Можна по типу вертикального міні-квітника зварити металевий каркас. Найпростіше квіткар укласти на підвіконня.

Високий квітник

Високу клумбу необов’язково робити багатоярусну. Квітник може складатися з одного рівня. Для його виготовлення знадобиться основа. Від її форми залежить форма клумби. Іншими словами, якщо підстава кругле, то і квітник круглий. Те ж саме стосується овалу або квадрата.

Основою використовують стару бочку, відро, вазон, укладають стопкою автомобільні шини. Майданчик під клумбу вибирають рівну з утрамбованим грунтом. Всередину основи насипають дренаж з піску і гравію, після чого заповнюють родючим грунтом.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Кілька автомобільних шин, покладених стопкою, послужать хорошою основою

Наступним етапом замішують бетонний розчин з цементу і піску в співвідношенні 2: 1. Його кельмою наносять на зовнішні стінки підстави. Одночасно на розчині рядами вмуровують шийками пляшки. Тару сусідніх ярусів для естетичності можна укласти в шаховому порядку.

Дійшовши до верху, вазон залишають застигати. Коли цемент схопиться, порожні ділянки облицьовують мозаїкою. Підійде декоративний камінь або інший оздоблювальний матеріал. Красиво виглядає мозаїка з дзеркальних стекол, які відображають заломлені промені світла стінками бутлів.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Додатково високий вазон прикрашають мозаїкою з шматочками дзеркал

Огородження зі скляних пляшок для клумби

Найпростіше огорожу у вигляді бордюр під силу встановити будь-якому квітникарю. Робота полягає в тому, що на ділянці спочатку наносять розмітку. Форма скляного огородження будь-яка, яка більше підходить.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Ідеально рівне коло розмічають саморобним циркулем з мотузки, вбитого в землю кілочка і балона фарби

За позначці горловиною вниз вкручують скляні посудини. Їх розташовують рівно або під кутом, що дозволяє надати бордюру декоративність. Після установки всього огорожі клумбу заповнюють дренажним шаром і землею.

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
У одноярусною клумбі скляні посудини можна використовувати різних кольорів

Допоможе зробити клумбу з скляних пляшок відео від любителів дизайну:

Ідеї ​​з оформлення

Перерахувати всі ідеї оформлення клумб неможливо. Існує безліч схем. Сучасна склотара відрізняється вишуканими формами, наявністю візерунків, різними кольорами, що дає можливість розгулятися фантазії.

Для прикладу варто розглянути кілька найбільш популярних ідей:

 1. Найпростіше огорожу красивіше виглядає, якщо надати йому форму незвичайної фігури. По центру можна виділити серцевину другим ярусом.
  Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
  Оригінально виглядає скляне огородження неправильної форми
 2. Ширма-квітник складається зі скляних посудин різної конфігурації. У денцях свердлять алмазним свердлом отвори, нанизують їх на дріт. На деяких елементах склорізом вирізують віконця, куди висаджують рослини.
  Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
  Ширма виконає роль декоративної огорожі
 3. Круглий високий квітник вийде зробити без цементу. В основі свердлять отвори, вставляють горлечком бутлі. Укладання ведуть в шаховому порядку для щільності рядів.
  Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
  На високій грядці склотару до основи можна закріпити без цементу в просвердлені отвори
 4. Клумбу підвищеної міцності створюють з бетону. Бутлі вмуровують так, що на поверхню виступають одні денця. Виходить своєрідний ефект мозаїки.
  Найкрасивіше в бетоні виглядають денця склотари різних кольорів

Кращою вважається та ідея, за якою облаштований квітник оптимально поєднується з навколишнім оточенням.

Фото-галерея креативних клумб з скляних пляшок

Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Огорожа у вигляді метелика красиво виглядає на газоні
Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Додатковою прикрасою квітника стане скульптура у формі великої бутлі
Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Міцне огородження роблять зі склотари, покладеної в габіони
Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Великий ділянку огороджують парканом з бутлів, де на горлечка з мотузки сплетена імітація сітки-рабиці
Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Якщо скляні зелені судини не проблемно знайти, то синій колір отримують фарбуванням прозорих бутлів зсередини фарбою
Як зробити клумбу з скляних пляшок: фото + ідеї по оформленню
Вмурована склотара здатна виконати роль підпірної стінки високого квітника або декоративної водойми

Висновок

Клумби з пляшок скляних оптимально створювати на ділянках, де не передбачається використання для робіт техніки. Косаркою, культиватором або іншим механізмом огорожу можна розбити. Окремі елементи легко замінити, але дрібні осколки скла залишаться в землі. Про них легко поранитися під час догляду за насадженнями.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *