Як зробити ліжко під стелею своїми руками, механізм, дизайн, фото
В умовах невеликих однокімнатних квартир доводиться економити кожен сантиметр житлової площі. Як облаштувати маленьку житло, щоб помістилися всі необхідні зони – кухня, вітальня і спальня, і при цьому залишилося трохи вільного місця.

Відмінним рішенням в приміщенні з високою стелею буде спальний мезонін або підвісна ліжко під стелею в однокімнатній квартирі. Як реалізувати такі ідеї, фото цікавих рішень і поради як зробити конструкцію своїми руками – про це піде мова в статті.

Ліжко на мезоніні під стелею своїми руками – як спланувати?

Якщо в інтер’єрі висока стеля – відмінним рішенням для економії місця є ліжко на мезоніні. При правильній конструкції мезонін надає спальні унікальний характер, при цьому приміщення стає більш функціональним. Важливо правильно спланувати конструкцію мезоніну, заздалегідь визначити його вартість і добре знати його можливості. Антресоль – це універсальне рішення, яке може бути відмінно представлено не тільки в маленьких приміщеннях, а й в просторих будинках, де немає дефіциту в площі. Можливості цього елемента облаштування дуже великі, його можна організувати практично в будь-якій кімнаті, наприклад, у вітальні, спальні або дитячої.

В якій кімнаті можна зробити мезонін?

Висота мезоніну, на якому планується організація спального місця, повинна бути не менше 120 см. Якщо він буде нижче, то буде незручним. Оптимальна для комфортного використання висота повинна бути обрана відповідно до зростання людей, які користуються кімнатою, найчастіше це 1,8-2 метра. У цьому випадку конструкція дозволяє вільно проходити під нею.

У високих приміщеннях, з стелями більше чотирьох метрів дуже зручно організувати конструкцію мезоніну у вигляді напівповерху. В цьому випадку дуже зручно використовувати як спальне місце, так і простір під ним, де можна організувати зону для відпочинку, приготування їжі або навіть робочий міні-кабінет.

Навісні двоспальні ліжка на антресолі під стелею, фото, дизайн

Під мезоніном можна створити ідеальну зону для приготування їжі, а на горищі облаштувати чудовий спальне місце. Кухня добре висвітлюється галогенними лампочками, встановленими на мезоніні.

Під мезоніном було створено ідеальне місце для невеликої, але зручною міні-кухні. Шафи були зроблені на замовлення з пофарбованої дошки МДФ.

Мезонін має розміри 3 × 2,4 м, тому він настільки великий, що доступ до матраца забезпечений з обох сторін. Також тут достатньо місця для двох тумбочок з лампами, які дають хороший світло для читання.

Наступна мезоніном спальня має висоту 110 см – це недостатньо для того, щоб ходити, але досить, щоб лягти і посидіти. Одна стіна була оброблена дубовою панеллю з полками, які замінюють тумбочки. Гарна підсвічування забезпечується лампою, прикріпленою до полиці.

Ця спальня, розташована на мезоніні – висока (1,80 м), тому можна вільно пересуватися по ній. Вона досить велика, щоб, крім ліжка, тут також розмістився письмовий стіл. Геніальний підголівник над матрацом привертає увагу – це м’які панелі, які приклеюються до стіни.

Наступний мезонін розташований над вітальнею і кухнею. Нагору ведуть проста сходи з пофарбованого дуба, вона схожа на деревину, з якої зроблений старовинний кухонну шафу.

Орієнтовна ціна

Найдешевшими будуть дерев’яні дитячі ліжка, розташовані під стелею, розміром 90 × 180 см, висота яких не повинна перевищувати 1,3 м. За соснову ліжко ми заплатимо, щонайменше, 25000 рублів. Додатковою витратою буде покупка матраца. Ми заплатимо приблизно 2000-3000 рублів за найдешевший продукт. Моделі з МДФ можуть коштувати трохи дешевше або дорожче, в залежності від якості матеріалу і конструкції.

Трохи більше витрат зажадають моделі з розмірами 90 × 200 см і висотою вище 1,6 м. Конструкції можуть зручно використовуватися як для дітей, так і для дорослих. Зазвичай вони оснащені сходами або сходами. Такі моделі будуть коштувати вже від 30000 рублів.

Ще більш дорогі моделі з шафами, столами і тумбочками. У реченні магазинів ми знаходимо дуже великий вибір цих продуктів. Під антресоллю можуть бути багатофункціональні столи, шафи й полиці. Для цього типу ліжка розміром 90 × 200 і висотою 1,8 м ми платимо від 35000 рублів (в залежності від типу обладнання).

Ще більші витрати спричинить пристрій мезоніну з двоспальним ліжком (його мінімальна ширина становить 140 см). Цей вид мезоніну можна зробити тільки на замовлення за розмірами приміщення. Площа під ним може бути використана для розміщення меблів або використана як практичний куточок відпочинку. Все залежить від наших потреб, розмірів і характеристик кімнати.

Як зробити ліжко мезонін під стелею?

Найчастіше при виготовленні несучих конструкцій використовують дерево або сталеві профілі. Окреме ліжко невеликого розміру, розташовану на мезоніні, зазвичай додатково закріплюють до стіни. Для підйому вгору, як правило, використовують сходи простих конструкцій, таких же як для звичайних двоярусних ліжок.

Конструкції більшого розміру доповнюють більш габаритними сходами, наприклад, гвинтовими, а для дитячих, з метою безпеки рекомендується використовувати сходи з поручнями.Що ще варто знати?

Спальний мезонін – дуже гарне доповнення до багатьох апартаментів. Він дозволяє заощадити місце, а також облаштувати однокімнатну квартиру або кімнату оригінальним способом. Однак варто згадати про конкретні вимоги до освітлення. Якщо в кімнаті є мезонін, то, звичайно, не варто встановлювати інтенсивне стельове освітлення. Спрямовані лампи, які не будуть засліплювати людину, яка лежала на ліжку, будуть набагато краще. Також треба подумати про м’якому освітленні мезоніну (як нагорі, так і внизу). Біля ліжка можна встановити невелику прикроватную або світлодіодну стрічку.

Пам’ятайте! Відповідний рівень освітлення значно поліпшить зовнішній вигляд ліжка і збільшить її функціональність.

Ліжко з підйомним механізмом

Є також інші рішення. Це спеціальне спальне місце з підйомним механізмом, який дозволяє підняти ложе вгору і звільнити місце у вітальні.

Найпростіша модель Compact Basic використовує матрац з жорсткою рамою, як стандарт, ніжки у неї не складаються. Можна використовувати стандартний матрац. Також є моделі зі складними ніжками, які автоматично розкладаються при опусканні конструкції.

Щоб меблі використовувалася безпечно, необхідно забезпечити певні умови:

  • від підлоги до стелі повинна бути відстань не менше 2,25 м і не більше 3,25 м;
  • можна прикріпити ліжко до підлоги і до стелі;
  • перепад рівня підлоги між ніжками не повинен бути більше 4 см, а між ніжками і колоною підйому – більше 6 см;
  • елементи кімнати не слід розташовувати на шляху конструкції між підлогою та стелею;
  • в разі бокового складання, спальне місце буде тулитися до стіни або інших елементів кімнати, протидіючи її руйнування, якщо ця умова не виконується, необхідно буде встановити додаткові рейки, які зміцнюють конструкцію;
  • наявність відповідного матраца на дерев’яній рамі.

Установка ліжка займає близько двох годин для досвідченої людини, для новачка, ймовірно, на це буде потрібно близько 4-6 годин.

Ще одна проблема, яка потребує уваги – це те, як конструкція впливає на підлогу і стелю. Вага всієї системи лежить на підлозі, і колона повинна переносити на стелю тільки силу, перпендикулярну до неї. Якщо підлога під вагою конструкції деформований більш ніж на 15 мм, тоді ліжко буде висіти на стельовому кріпленні, що неприйнятно. Навантаження на підлогу можна зменшити, встановивши колону на стіну.

Якщо встановлювати систему посередині кімнати, без підтримки стіни, треба мати на увазі, що болти на підлозі будуть нести підвищене навантаження, тому що не мають муру навколо, яка її поглинає. Якщо важко надійно зафіксувати конструкцію на стелі або підлозі, і у вас є сумніви, не встановлюйте цю систему. У разі підвісних стель необхідно додати дерев’яний або сталевий кронштейн від стелі до стелі, щоб забезпечити надійне з’єднання між колоною і стелею. Стельове кріплення закріплюють до 2 гвинтів і третього сталевому запобіжного стрижня, який запобігає падінню колони, якщо гвинти ослабнуть.

Нижче наведено креслення, як встановити конструкцію і які сили впливають на окремі кріплення.

Таке рішення звільняє місце і дає нам додатково простір в кімнаті. Механізм заснований на принципі противаги. Привід ручної роботи забезпечує безперебійну, безпечну і швидку роботу. Противагу дозволяє механізму двоспальному ліжку підніматися до стелі дуже легко.

Інші варіанти

Існують і інші рішення, як зробити підвісне ложе. Деякі з них можна зробити своїми руками, для інших доведеться запросити теслі.

Ложе на тросах

Це рішення заслуговує на увагу, але скоріше підходить для кімнат з відповідною висотою. Його можна реалізувати самостійно. Ми не рекомендуємо це рішення, але тим не менше, воно висить!

Ложе в стелі

Професійні меблеві компанії мають такі чудеса в своїй пропозиції, але в готових версіях, у вигляді шаф або цілих стінових блоків. Можна створити певний набір для стилю, який підходить для даної квартири, але тоді ціна буде вище.

Зазвичай люди з обмеженим простором вибирають такі рішення для того, щоб оптично збільшити кімнату. Тому стіна біля ліжка, видима після її складання, повинна оформлятися в світлих тонах, переважно білому, можна також використовувати дзеркало. Додатковий оптично збільшує простір трюк полягає в тому, щоб підтримувати однаковий колір в наборі меблів, стін і підлоги. Простір, заповнений монохромним кольором, завжди здається великим.

Шафа під спальним місцем

Ще одна ідея, що дозволяє заощадити місце в кімнаті – облаштувати спальне місце на невисокому шафі. Таким чином ми повністю використовуємо кубатуру простору кімнати. Це популярне рішення для дитячих кімнат може бути використано і в однокімнатній квартирі для дорослих.

Підйомний механізм дозволяє відкрити нам цілий гардероб, про який мріють багато жінок.

Цікаві ідеї з фото

Зростаюча ціна квадратного метра житла змушує власників дбати про кожному сантиметрі своїх інвестицій. Зручна, простора ліжко – це справжній пожирач простору. Як збільшити кімнату без втрати комфортного сну? Ложе під стелею – ось рішення, яке дуже заощадить простір.

Що зачаровувало людей з незапам’ятних часів? Зірки в небі, подорож в космос – все це натхненне поглядом на небо. Виявляється, такі натхненні думки можуть нас зловити, навіть коли ми дивимося на стелю. Простір над нашими головами, безумовно, є найменш зайнятої частиною приміщення. У боротьбі за втрачені метри, можна успішно відправити наверх своє спальне місце. Механізм такого ліжка може бути закріплений і встановлений на спеціальних рейках. Увечері ми можемо залишити його, а вранці підняти до такої висоти, щоб не заважати вільному руху під ним. Іншим зручним рішенням для кімнат з високою стелею є мезонін-горище або антресоль зі спальним місцем. Є багато варіантів рішень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *