Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми рукамиПуф з пластикових пляшок своїми руками використовують в якості підставки під ноги і для сидіння. Різноманітність ємностей дозволяє надавати поделке бажану форму. Конструкція виходить міцною, витримує вагу людини. Використання знімних чохлів дає можливість змінювати оформлення пуфа в будь-який момент.

Що потрібно, щоб зробити пуф з пластикових пляшок

Пуф є своєрідним пристосуванням для сидіння. Він нагадує табуретку, тільки м’яку. Існують жорсткі і низькі моделі, які виконують роль підставки для ніг. Щоб виготовити стільчик, знадобляться матеріали і набір простих інструментів для рукоділля.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Пляшки для одного пуфика підбирають однакової форми і розміру

Основним матеріалом виготовлення є пластикові пляшки. Від їх розміру і форми вибирають конфігурацію пуфика. Залежно від обраної обробки, потрібно щільна тканина, м’яка підкладка, фанера, скотч, картон, мотузка або нитки. З інструментів готують ножиці, ніж, степлер, швейні голки і машинку.

Щоб пуф вийшов зручний і міцний, заздалегідь визначаються з особливостями його конструкції. Ряд підготовчих заходів заснований на виконанні наступних дій:

 1. Насамперед вирішують, яка більше підходить форма. Затребуваним, зручним і простим у виготовленні є циліндр і шестикутник. Розмір теж продумують відразу, так як від цього залежить вибір пластикових ємностей.
 2. Пляшки готують з жорсткого пластика. Оптимально віддати перевагу пластиковим фігурним ємностей. За рахунок особливої ​​форми вони міцніші. Найбільш ходовий обсяг пляшок – від 1,5 до 10 л.
 3. Перед використанням пляшки готують для збільшення їх міцності. Роблять це двома способами: заморожують в холодильнику, після чого щільно закупорюють кришкою або заповнюють 1/3 частина піском.
 4. Для великого пуфика з’єднують пластикові бутлі по три штуки. Загальний корпус набирають з декількох таких груп. Подібна технологія дає можливість підсилити конструкцію, збільшити опірність навантаженню.
 5. Незалежно від того, жорсткий роблять пуф або м’який, для нього зшивають з міцної тканини чохол. В якості підкладки зазвичай використовують поролон або синтепон.

Оздоблення пуфика повинна бути немарка, міцна. Якщо місцем установки обраний балкон, альтанка, інша кімната з підвищеною вологістю, використовують водовідштовхувальну оббивку, наприклад, плащевку.

Важливо! Найбільш ходовими є пляшки об’ємом 1,5 л. Для пуфика їх знадобиться мінімум 16 штук.

Як зробити пуф з пластикових пляшок

Принцип складання основи пуфів різних форм практично однаковий. Однак пляшки розташовують декількома варіантами. Можна, щоб в одну сторону дивилися горлечка, а в іншу – денця. Покращує стійкість пуфа чергування за принципом горлечко-денце. Для збільшення міцності і висоти конструкції пластикові ємності іноді розрізають на дві половини. Після частину з денцем насаджують на елемент з горловиною.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Пляшки можна ставити в одному положенні, чергувати за принципом горлечко-дно або з’єднувати піраміди з розрізаних частин

Простий пуф з пластикових пляшок своїми руками

Найпростіша модель не вимагає чергування або з’єднання декількох розрізнених пляшок. Пластикові ємності використовують цілком, мають у своєму розпорядженні в одному напрямку. Приклад майстер-класу пуфика з пластикових пляшок спростить створення непоганого стільчика для відпочинку:

 1. На рівному майданчику встановлюють одну пляшку, якої відводять роль центрального елемента. З пластикового корпусу видаляють етикетку, обмотують двостороннім скотчем. Липку стрічку не відрізані. До центральної ємності прикладають три пляшки. Отриману групу скріплюють скотчем і знову його не відрізані. Прикладають до центру ще три пластикові ємності. Обмотують весь блок скотчем, після чого стрічку знов не відрізають.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Блок з семи пляшок нагадує побачивши зверху візерунок квітки
 2. Подальші дії спрямовані на нарощування рядів. Чи не відрізаючи скотч, по черзі примотують по три пластикові ємності. Якщо двох рядів мало, так само набирають третє кільце.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Три ряди пляшок навколо центрального елемента вистачить для нормального пуфика
 3. Одержаний барабан з пляшок ставлять на щільний картон. Відзначають олівцем кордону по колу. Барабан прибирають, знаходять центр. Від цієї точки саморобним циркулем з відрізка мотузки і крейди малюють коло. Деталь вирізують ножем або ножицями.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Знадобляться два однакових кола з картону
 4. Одержаний коло укладають на лист картону, описують контури олівцем. Викроюють ще одну аналогічну деталь.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Картонні кола примотують скотчем до барабану з пляшок
 5. На одне коло ставлять днищем пластиковий барабан з бутлів. Другу деталь укладають на горлечка. Одержаний «сендвіч» обмотують скотчем. Смуги розташовують якомога ближче один до одного, щоб на бічній частині зі скотчу вийшла суцільна стінка. Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
 6. З синтепону або поролону викроюють деталі для м’якої підкладки. Повинен вийти один круг, за розміром ідентичний картонним елементам. На бічну обшивку вирізують одну або дві смуги. Кількість залежить від довжини наявного матеріалу. Боковини повинні повністю огорнути барабан.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Пуф з боку сидіння і пліч огортають синтепоном або поролоном
 7. Викроєні деталі синтепону або поролону прикладають до пластикового підстави пуфика. матеріал зшивають.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Чохол пуфика зшивають з плащової тканини з настрочені шаром синтепонові утеплювача
 8. Для чохла пуфика оптимально взяти плащевку. Якщо на тканині буде настрочив машинкою синтепоновий утеплювач, то він тільки додасть м’якості. З плащової тканини вирізують коло і смугу бічного елемента. Деталі чохла прострочують машинкою.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Чохол надягають на пуф
 9. Готовий чохол надягають на корпус. Пуфік перевертають днищем вгору.
  Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
  Чохол до картонного днищу кріплять степлером
 10. Нижню кромку чохла злегка підтягую, загинають на картонне днище. Фіксацію здійснюють степлером.

Пуфік готовий до використання. Його недоліком є ​​незнімний чохол, який після забруднення неможливо випрати, а також нетривке картонне сидіння. Однак ці дрібниці при бажанні можна виправити.Як зробити пуф з пляшок зі знімним чохлом

Пластиковий корпус пуфика стійкий до вогкості і забруднення, що неможливо сказати про чохлі. В стаціонарному варіанті практичним можна назвати. Якщо вирішено спорудити своїми руками пуфик з пляшок в передпокій або на балкон, то варто подбати про те, щоб чохол можна було в міру забруднення знімати для прання.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Чохол пуфа роблять на блискавки або ґудзиках

Принцип виготовлення пуфа той же самий. Навіть наявність незнімного чохла необхідно, щоб не розтріпується синтепон. Поверх нього надягають ще один чохол. Його зшивають за аналогічною викрійці. Однак щоб його можна було зняти, передбачають застібки з блискавки або гудзиків.

Як зробити пуф з пластикових пляшок шестикутної форми

Щоб надати пуфику шестикутну форму, пластикові ємності не потрібно викладати по-особливому. Корпус виготовляють за аналогічним принципом: від центральної пляшки виставляють по черзі ряди. Якщо зверху придивитися до отриманого «квітки», то його форма більше шестикутна, ніж кругла. Залишається тільки підкреслити її межі.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Шестикутну форму надають фанерним сидінням і днищем

Принцип складання пуфа зберігається. Однак сидіння і днище вирізають не кругла, а шестикутної форми. Елементи укладають так, щоб межі збігалися. Після натяжки чохла за рахунок кутів сидіння і днища пуф придбає форму шестикутника.

Як з пластмасових пляшок зробити пуф для ніг

Відмінністю пуфа для ніг є жорстке сидіння або його невелика висота. У першому варіанті просто не підкладають синтепон або поролон. Чохол натягують відразу на картонне сидіння. Такий пуф можна використовувати не тільки під ноги, а й замість столика.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Для транспортування низенький ножний пуф оснащують ручкою

Щоб виготовити низенький пуф, каркас збирають з пластикових ємностей меншого розміру. Підійдуть пляшки об’ємом 0,5-1 л, але їх багато буде потрібно. Ножний пуф часто доведеться переносити. Для зручності транспортування збоку пришивають ручку.

Як зробити з пляшок пуф-столик на ніжках

Якщо пуф передбачається використовувати столиком, доведеться трохи змінити конструкцію. По-перше, потрібно висота. Робити краще такий пуф з 5-літрових пластикових пляшок або ємностей меншого обсягу, але подовженої форми. По-друге, коли барабан скотчем буде зафіксований, картонний коло або шестикутник вирізують тільки один. Деталь укладають на заготовку з того боку, де знаходяться днища пластикових бутлів.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Ніжками столу-пуфа виступають горловини пластикових ємностей

Горловини бутлів залишають відкриті. Вони виконають роль ніжок. Збоку їх прикриє тільки чохол. Ніжки можна виставити напоказ. Для цього зшивають укорочений знімний чохол. Його натягують на пластиковий барабан без підкладки синтепону або поролону.

Як зробити пуф з пластикових пляшок з сидінням з фанери

Недоліком картонного днища і сидіння є слабка міцність матеріалу. Згодом картон продавлюється. На сидінні утворюються вм’ятини.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Використання фанерних листів збільшує термін експлуатації пуфа

Проблема вирішується заміною картонних елементів фанерними деталями. Вони витримують більше навантаження, до того ж краще тримають форму. З фанери оптимально вирізати квадратні і шестикутні сидіння.

Як оформити пуф з пластикових пляшок

Декорування є завершальним етапом. Від правильних дій залежить, наскільки гармонійно виріб впишеться в інтер’єр кімнати. Придумуючи обробку пуфа, дотримуються три простих правила:

 1. Чохол можна зшивати занадто вузький або широкий. Якщо він буде сильно натягнутий або бовтатися, виглядає такий пуф некрасиво.
 2. Забарвлення чохла повинна підходити під меблі і загальний стиль кімнати, де буде стояти пуф.
 3. Тонкий матеріал не підходить для обшивки. Тканина чохла швидко розповзається по швах. Краще використовувати оббивний меблевий матеріал.

При бажанні сидіння надають рельєфність інтер’єрної подушкою. На боки нашивають кишені, транспортувальну ручку, в’язані візерунки.

Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Інтер’єрна подушка зробить сидіння рифленим
Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Старі джинси з задніми кишенями відмінно підійдуть для чохла
Як зробити пуф з пластикових пляшок своїми руками
Бічна сторона може бути прикрашена плетінкою

Висновок

Пуф з пластикових пляшок своїми руками небажано часто переносити з холоду в спеку. Від різкої зміни температури ємності почнуть деформуватися, видавати тріск. Якщо такі меблі призначена для відпочинку на природі, її бажано захистити непромокальні чохлом зі штучної шкіри або брезенту.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *