Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев’януЛопата для прибирання снігу своїми руками легко може бути зібрана з фанерного листа або жерсті. Рідше зустрічається саморобний пластиковий інвентар. Для його складання використовують відслужили каністри, бочки, підноси. Конструкція лопати проста, тому виготовити її здатний будь-яка людина, що вміє тримати в руках пилку, молоток і інший нескладний інструмент.

Переваги саморобних лопат для прибирання снігу

Безперечно, снігоприбиральної інструмент заводського виготовлення перевершує за своїми параметрами саморобні аналоги. Сучасні лопати випускають з міцного легкого пластика. Совком надають зручну форму, оснащують ребрами жорсткості. Те ж саме стосується живців. Їх роблять розкладні, прямою і вигнутою форми, з протиковзкими прогумованими накладками. У домашніх умовах така саморобна лопата для снігу не вийде. Однак власноруч виготовлений снігоприбиральної інвентар теж має багато переваг:

 1. Першим перевагою є ціна. За хорошу фірмову лопату доведеться віддати пристойну суму. Інвентар використовують тільки взимку. Весь інший час він зберігається в сараї. Якщо для прикладу взяти південні регіони, то снігу тут мало. Інструмент знадобиться пару раз на рік. Купувати його за шалені гроші немає сенсу. Краще абсолютно безкоштовно зі шматка фанери або жерсті сколотити інвентар, який допоможе очистити доріжку або невелику ділянку від снігу.
 2. Другою перевагою є індивідуальність конструкції. Людина робить лопату під свої вимоги: довжина держака, розмір і форма совка. Можна навіть розрахувати оптимальний кут нахилу держака по відношенню до совку для поліпшення зручності користування інвентарем. З магазинним виробом такого проробити не можна. Доводиться користуватися тим, що пропонує виробник.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Саморобні лопати багато в чому поступаються інструменту для чищення снігу заводського виготовлення, але теж мають багато плюсів

Звичайно, в торгових точках можна купити дешевий інвентар китайського виробництва, щоб не мучитися самому з виготовленням. Однак якість такого інструменту вельми сумнівне. Пластиковий ківш здатний зламатися від навантаження при відкиданні мокрого снігу. До того ж незручне розташування держака щодо совка під час роботи лопатою позначиться на болях в спині.

Види саморобних снігоприбиральних лопат

Інвентар заводського виготовлення відрізняється формою, розмірами, матеріалом, дизайном. Деякі моделі виробник оснащує додатковими пристосуваннями, наприклад, ручками, протівоскользящімі накладками. Якщо конкретно розглядати саморобні снігоприбиральні пристосування-лопати для прибирання снігу, то основне їх відмінність за матеріалом виготовлення і призначенням.

За матеріалом виготовлення виділяють три види інструментів:

 1. Снігоприбиральної інвентар з металевим совком виграє по міцності. Однак звичайна жерсть швидко іржавіє, обмерзає мокрим снігом. Хорошим матеріалом вважається оцинковка або нержавіюча сталь, але і тут є мінуси. Коли цинкове покриття пропаде, з’являться ті ж самі іржаві плями. Нержавійка дорого коштує. Обидва види металу мають значну вагу. Кращим матеріалом для совка є алюміній. Метал легкий, не дорогий, стійкий до корозії, до нього не прилипає сніг. Порада! З алюмінієвої трубки оптимально зробити навіть держак. Інструмент вийде легкий і міцний.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Металевий совок вигинають з жерсті, алюмінію, оцинковки або нержавійки
 2. Пластикову снігову лопату своїми руками роблять з відслужив каністри. Як варіант, для совка заготовку вирізують з стінки пластикової відслужив бочки або використовують піднос. Однак зручність роботи примітивної лопатою не на висоті. Оптимально купити готовий совок в магазині, а вдома самому приробити держак. Пластиковий інвентар легкий, стійкий до вологи, того ж не обмерзає мокрим снігом. Мінусом є крихкість совка. Порада! Щоб пластиковий совок не стирається об лід і сніг, його кромку обрамляють металевою смугою.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Пластиковий інвентар легкий, зручний, не іржавіє від контакту з мокрим снігом
 3. Перевагою дерев’яного інвентарю є простота виготовлення. Щоб його спорудити, досить до прямокутного шматка фанери закріпити дерев’яний держак. Мінусом вважається боязнь вологи. Намокла деревина стає важка. Фанера від води розшаровується.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Матеріалом для дерев’яної лопати служить фанера

  Порада! Перед кожним зберіганням дерев’яну лопату потрібно просушувати, інакше грибок знищить деревину.

Крім матеріалу виготовлення, лопати розрізняються за призначенням:

 1. Ергономічні моделі відрізняються незвичайною формою. За рахунок вигинів держака зменшується навантаження на хребет під час роботи. Лопатою можна чистити не тільки сніг, а й використовувати для інших господарських потреб.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Ергономічна лопата вважається універсальною в застосуванні
 2. Стандартні моделі оснащені довжиною не розкладним рівним держаком. Він може бути виконаний з дерева або алюмінієвого сплаву. Совок звичайної прямокутної форми. На кінці держака може бути присутнім рукоятка. Інвентар призначений для очищення доріжок та невеликих ділянок від снігу.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Стандартна лопата складається з рівного довгого держака і звичайного совка
 3. Для автомобілістів існує окремий вид лопат. Їх особливістю є укорочений або розкладний держак, що дозволяє перевозити інвентар в багажнику. Совок зазвичай виконаний з металу, що дозволяє не тільки відкидати сніг, а й рубати полій.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Автомобільні лопати оснащені укороченим або розкладним держаком
 4. Електричний снегоуборщик-лопату своїми руками виготовляють умільці. Інвентар складається з корпусу, всередині якого електродвигун обертає шнек. Ножі захоплюють сніг, і через відвідний рукав відкидають в сторону. Електролопата зручна для обслуговування прибудинкової території. Добре працює по сухому снігу, а від мокрого – залипає.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Електричної лопатою добре чистити прибудинкову територію від сухого снігу
 5. Копіюючи заводський інструмент, умільці збирають своїми руками диво-лопату для прибирання снігу, оснащену шнеком. Розташовується механізм в ковші. Під час руху лопати відбувається мимовільне обертання шнека, який загрібає лопатами сніг і відкидає його в сторону. Лопата зручна для очищення вузьких тротуарних доріжок. Сніг повинен бути пухкий, сухий, невеликої товщини.
  Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
  Шнековая лопата зручна для очищення від сухого снігу вузьких доріжок

Збирати своїми руками супер-лопату для снігу з шнеком або ергономічним держаком і совком складно. Зазвичай обмежуються стандартним варіантом. Таким універсальним інструментом можна очистити будь-яку ділянку від снігу, до якого є вільний доступ.Як зробити лопату для прибирання снігу

Щоб снігоприбиральним інвентарем зручно було працювати, потрібно його зібрати відповідного розміру. Якщо совок буде величезним, до того ж важкий держак, після кількох хвилин використання такої лопати болю в спині будуть гарантовані. Чим важче матеріал, тим меншого розміру роблять ківш. Держак по довжині підганяють під своє зростання.

Інструменти і матеріали

Для роботи в першу чергу потрібен інструмент. Його перелік буде залежати від використовуваних матеріалів. Якщо обрана фанера і дерево, то знадобляться пила, електролобзик, викрутка, молоток, шуруповерт.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Перелік інструменту залежить від матеріалу, обраного для збирання лопати

Якщо совок робити металевий, то до перерахованого інструменту потрібно додати болгарку, пасатижі, електродриль. Як фіксуючих елементів використовують цвяхи, саморізи, болти і заклепки.

Креслення снігоприбиральних лопат своїми руками

В лопаті немає нічого складного, щоб для її виготовлення складати докладний креслення. Для прикладу можна скористатися представленою на фото схемою:

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Схема підійде для збірки дерев’яних або металевої моделі

Як зробити лопату для снігу з фанери

Для складання снігоприбирального інвентарю знадобиться прямокутний шматок фанерного листа розміром 400 × 400 мм, мінімальною товщиною 5 мм. Держак простіше придбати або рубанком зробити з бруса з розміром сторін 50 × 50 мм. Ще буде потрібно шматок дошки довжиною 400 мм, шириною 70 мм, товщиною 20 мм. На обрамлення кромки совка готують бляшану смугу.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Оптимальний розмір фанерного совка 400 × 400 мм, але можна збільшити до 500 × 500 мм

Збирають снігоприбиральну лопату своїми руками наступним чином:

 1. З фанерного листа випилюють квадрат. Торці обробляють наждачним папером. Передню кромку майбутнього совка обрамляють жерстяної смугою. Закріпити її краще заклепками, попередньо просвердливши наскрізні отвори.
 2. З дошки роблять задній борт, одночасно виконуючий роль власника живця. У заготовки з одного торця стесивают протилежні кути. Їх небагато заокруглені, щоб надати совку вигнуту форму. Обтесаними дошку торцем прикладають до краю фанерного листа, фіксують саморізами.
 3. По центру отриманого бортика свердлять отвір. Його діаметр трохи більше товщини держака.
 4. У підготовлений отвір вставляють держак. Його кінець прислоняют до фанери, відзначають косий зріз і відпилюють зайву частину по розмітці. Зрізаний навскіс торець живця має без зазорів прилягати до площини совка.
 5. По центру фанерного листа свердлять наскрізний отвір. Те ж саме роблять з кінцем держака. Елементи з’єднують меблевим болтом. Отвір можна не свердлити, а просто зафіксувати торець живця до совку саморезом, але такий кріплення менш надійний.
 6. Для посилення совка місця з’єднання заднього борта з фанерою можна обшити тонкої металевої смугою.

Снігова лопата своїми руками з жерсті

Якщо для совка обрана жесть, алюміній або оцинковка, принцип виготовлення залишається такою самою. Однак метал дає можливість поекспериментувати з формами. Щоб сніг при відкиданні не розсипалась з лопати, совок оснащують бортами.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Борти дозволяють більше захоплювати снігу совком

Щоб зробити борту, заготовку з жерсті вирізують збільшених розмірів. Для трьох сторін додають допуск до 50 мм. Три повітряних судна вигинають під прямим кутом. У задній полиці по центру прорізають отвір для держака. Бічні борти зрізають під кутом, зменшуючи висоту в сторону робочої передньої кромки. Держак вводять в отвір задньої планки. Торцем з косим зрізом фіксують до центру совка. Можна використовувати саморіз, болт або вигнутий з металевої смуги накладної хомут.

Без бортів бляшана лопата має аналогічний пристрій, як і фанерний інструмент

Якщо для совка обрана нержавіюча сталь, зігнути борту складно. Лопату краще виготовити за технологією інструменту з фанери. Для совка роблять тільки один задній борт з дошки з центральним отвором під держак.

Важливо! Для металевого совка не роблять обрамлення торця з бляшаної смуги, так як в цьому відпадає необхідність.

Як зробити лопату для снігу з пластика

Найпростіше лопату зробити, купивши в торговій точці пластиковий готовий совок. Його просто насаджують на держак відповідного розміру. Якщо піти іншим шляхом, потрібно знайти пластикову каністру об’ємом 10 л. Вона повинна бути плоска.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Міцний совок вийде з товстостінної пластикової каністри

У каністри зрізають одну з бічних стінок. Зробити це простіше болгаркою. Полку каністри з горловиною і ручкою виконають роль заднього борту. По центру тут прорізають отвір під держак. Частину, що залишилася полку від днища каністри зрізають цілком. На робочій кромці загин не потрібен. Бічні борти спилюють під кутом. Держак фіксують саморізами. Мінусом такого інвентарю є мала міцність. Від мокрого снігу совок здатний вигинатися і може тріснути.

Як зробити снігоприбиральну лопату з дека

Відслужив деко від духової шафи послужить хорошим матеріалом для совка. Зазвичай він має емальоване покриття, яке захистить метал від корозії. Щоб вийшла лопата, спочатку до однієї сторони листа кріплять саморізами дерев’яний брусок. Невеликий задній бортик створить ухил для держака.

Як зробити самому лопату для снігу: з фанери, широку, дерев'яну
Деко краще використовувати цілими, не вигинаючи або розрізаючи його, так як на місці пошкодженої емалі почне від вологи іржавіти метал

Торець держака зрізають під косим кутом. Кріплять його до совку болтами. Можна використовувати накладні хомути.

Висновок

Лопата для прибирання снігу своїми руками може бути зібрана з будь-якого листового матеріалу, наявного в наявності. Щоб інструмент довше прослужив, його потрібно правильно використовувати і зберігати. Наприклад, зчищати полій краще металевим совком, а відкидати сухий сніг оптимально фанерним інвентарем. Зберігають інструмент з будь-якого матеріалу в сухому сараї.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *