Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батареюСушарка для білизни своїми руками зазвичай збирають за принципом заводського аналога. Іноді вигадують ексклюзивні конструкції для установки в певному місці, наприклад, на балконі. Влаштована будь-яка сушарка просто, тому для її виготовлення не знадобляться дорогі матеріали. Більшість з них можна знайти вдома в коморі.

Оптимальні умови для сушіння білизни

Власники приватних будинків в селі займаються сушінням білизни по-старому. Вони вивішують його на мотузки, простягнуті у дворі між двома опорами. Природний метод сушіння вважається найоптимальнішим. Підтверджує це ряд переваг:

 1. При природній сушці білизна не пересихає, насичується киснем. На вулиці вивітрюються токсичні ароматизатори пральних порошків. Занесене з морозу білизна пахне свіжістю, а просушені речі всередині приміщення можуть мати затхлий запах.
 2. На вулиці, особливо в теплу погоду, білизна швидше просихає. Відбувається це завдяки продування вітром. Волога з тканини швидше випаровується.
 3. Просихає на вулиці білизну не шкодить людині. Якщо це робити в приміщенні, від вологи, що випаровується з’являється на стінах грибок. До того ж цими випарами, де присутні частинки прального порошку, дихають проживають в будинку всі члени сім’ї.

Вуличні умови вважаються найоптимальнішими для сушіння білизни, але вони не завжди доступні. Перешкодою є погана погода або відсутність приватного двору у проживає в квартирі людини.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Пристосування у вигляді різної конфігурації грат допомагають просушити білизну всередині приміщення

При неможливості користуватися вуличними умовами сушку білизни переносять в будинок. Придумують різні пристосування у вигляді решіток. Однак і тут потрібно продумати оптимальне місце їх розташування. Ідеальні умови на балконі. Тут випаровування вологи не є небезпечними для проживаючих членів сім’ї. Якщо навіть балкон засклений, відкриванням кватирок можна зробити протяг для прискорення просушування.

Якщо виключити балкон, то всередині приміщення сушилку оптимально розташувати у батареї. Від теплого повітря волога швидше випаровується. Однак спальня не підійде. У залі сохне білизна псує інтер’єр. Сушилку оптимально розташувати біля батареї, де її найменше видно, наприклад, у ванній кімнаті або на кухні.

Види сушарок

Для сушіння білизни придумані спеціальні пристосування – сушарки. Інше їх назва – Драйера. Представляють вони собою грати з прутів або мотузок. Вироби заводського виготовлення умовно поділяються на дві групи: стаціонарні і переносні. Сушарки першого типу постійно встановлені на одному місці там, де найменше створюють перешкод. Зазвичай вибирають балкон або ванну кімнату. Переносні Драйера можна поставити де завгодно, а після завершення сушіння одягу їх складають в комору.

Поділяються сушарки по типу розташування:

 1. Підлогові моделі зазвичай все переносного типу. Встановлюють їх на ніжки.
 2. Настінні моделі стаціонарні. Вони бувають розсувними, складними або у вигляді цільної конструкції.
 3. Стельові моделі аналогічно відносяться до стаціонарного типу. Більшість сушарок складається з набору кронштейнів і мотузок.
 4. Стельові моделі мають два місця кріплення: до стелі кронштейнами, а на стіну спеціальною скобою.

Щоб зібрати сушилку для білизни своїми руками, креслення не будуть потрібні. Саморобні конструкції нічим не відрізняються від аналогів заводського виготовлення. Сушилку досить один раз візуально оглянути і без всяких креслень скопіювати конструкцію.

Щоб краще розібратися з різновидами Драйера, варто докладніше їх розглянути:

 1. Переносні Драйера мають багато модифікацій. Горизонтальні моделі займають багато простору. Їх зручніше виносити на вулицю або ставити всередині приміщення, де багато вільного місця. Вертикальні моделі зручні для квартир, де обмежена простір. Однак сохне білизна на них довше, так як через тісного розташування зменшується провітрювання. Фіксуються міні-сушарки кріплять на батарею або ванну. Після закінчення сушіння білизни їх знімають. Важливо! Зручні в плані швидкого сушіння стирання речей переносні електричні моделі, однак вдома зібрати таку конструкцію складно. Найчастіше зустрічаються заводські сушарки, зроблені вони з нержавіючих трубок, усередині яких поміщений нагрівальний елемент.
  Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
  На горизонтальному Драйера білизна сохне швидше через кращого провітрювання, але займає корисний простір кімнати
 2. Якщо вирішено зробити самому настінну сушилку для білизни, найпростіше зупинитися на не розкладний варіанті. Конструкція має опори, закріплені до протилежних стінах. Між ними натягнуті мотузки, встановлені тонкі трубки. Умільці можуть скопіювати розкладний Драйер заводського виготовлення. Популярна інерційна сушарка, у якій мотузки за рахунок пружинного механізму намотуються на вал. Інший популярний тип Драйера – гармошка. Складається він з набору трубок, рухливо з’єднаних між собою пластинами.
  Інерційна сушарка і гармошка мають обмеження по вазі навішується білизни
 3. Серед стельових пристосувань найчастіше виготовляють конструкцію за типом підвісний ліани. Складається вона з двох кронштейнів, закріплених до стелі. У них просвердлені отвори, крізь які протягнуть трос для підвішування і регулювання по висоті трубок, на них вішають білизна.
  Стельова модель зручна на балконі

Сушарки настінно-стельового типу менш популярні в самостійному виготовленні. Не кожному господареві хочеться свердлити одночасно облицювання стелі та стіни для кронштейнів, скоб.

Як самому зробити сушилку для білизни

Перед початком виготовлення стаціонарного Драйера спочатку вибирають місце, де він буде встановлений. Від цього залежить його розмір і конструкція. Якщо вирішено зробити на вулиці для білизни сушилку переносного типу, в розмірах можна не обмежуватися. Однак важливо врахувати, що в негоду може бути доведеться пристосуванням користуватися всередині будинку. З цієї причини все ж габаритами варто приділити увагу.

Інструменти і матеріали

В першу чергу для робіт готують матеріал. До нього пред’являються жорсткі вимоги. Білизна після прання вивішують вологе. Матеріал сушарки не повинен при контакті з водою виділяти фарбувальних речовин. Важливо відсутність шорсткості, задирок, інакше на білизні з’являться затяжки і потертості.

З доступних матеріалів під рукою найчастіше є:

 1. Металеві трубки. Каркас вийде міцним, але є багато нюансів. Трубки з чорного металу категорично не можна використовувати навіть в пофарбованому вигляді. Вони іржавіють, залишають плями на білизні. Алюмінієві, мідні, латунні трубки стійкі до корозії, але вони м’які, витримують невелику вагу білизни. До того ж їх складно поєднувати між собою. Якщо по трубках потерти білизною, то маленький слід все ж залишиться. Нержавійка є ідеальним вибором. Каркас вийде міцним, що не іржавіє від контакту з водою.
  Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
  Трубки з нержавіючої сталі є найкращим матеріалом для Драйера
 1. Пластикові трубки. Матеріал стійкий до корозії, і це його єдина перевага. На пластикову трубку неможливо навісити багато білизни, так як вона гнеться.
 2. Дерев’яні рейки. Натуральний матеріал зручний в плані обробки. Однак при контакті з водою дерево руйнується, чорніє. З’явився грибок залишить брудні плями на білизні. З дерева оптимально робити корпус сушарки. Для перемичок під білизну краще вибрати інший матеріал.
 3. Мотузка та дріт. Ці два матеріали найпопулярніші для сушарок. Мотузки використовують зі штучної нитки, натуральні не підійдуть. Дріт вибирають з оцинкованим покриттям.

За підсумками огляду можна зробити висновок, що сушку для білизни своїми руками оптимально робити з нержавійки, дерева, дроту і мотузки. Якщо вдатися до хитрощів, то підійде і пластикова трубка. Для її жорсткості всередину вставляють металевий прут.

Інструмент підбирають під певний матеріал. Знадобляться болгарка, пила, електродриль з набором свердел, рулетка, олівець.Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Інструмент знадобиться не тільки для збірки сушарки, а й підвішування її на стіну або стелю

Якщо Драйер НЕ переносний, його потрібно закріплювати до стелі або стіні. Потрібні будуть дюбеля, кронштейни, анкерні болти. Буде потрібно молоток, пасатижі, гайкові ключі.

Для кожного матеріалу існує свій спосіб кріплення. Нержавіючі трубки з’єднують електрозварюванням. Для дерева потрібні саморізи або болти.

Як зробити мотузки для сушіння білизни

Найпростішу мотузяну сушилку вийде зробити за пару годин. Матеріалів для неї знадобиться мінімум. Потрібно тільки підібрати вільний куточок у будинку, де вона не буде заважати.

Суть конструкції полягає в фіксації кріплень під мотузки на протилежних стінах. Спочатку готують дві дошки. Їх довжина буде визначати ширину Драйера. Дошки закріплюють дюбелями і саморізами до протилежних стінах.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Для мотузяною сушарки всередині приміщення вибирають порожній куточок

У закріплені дошки вкручують металеві петлі для мотузок. Для цього підуть спеціальні анкери. З одного боку вони мають кільце, а на іншому кінці розташовується різьблення як у шурупа. Анкер просто вкручують руками в дошку. Коли всі елементи будуть встановлені, крізь кільця пропускають міцний штучний шнур, натягують і фіксують вузлами.

За аналогічним принципом роблять своїми руками сушилку для білизни на вулиці, вибравши в якості опор стіни сусідніх будинків. Можна просто вкопати стійки з перемичками в формі літери «П» або «Т» і між ними натягнути мотузки.

Порада! Замість мотузок підійде оцинкований дріт товщиною 2-3 мм.

Як на балконі зробити сушилку для білизни з алюмінію

Трубки з алюмінію звичайної зварюванням можна з’єднати. Коли з’явилося бажання саме з цього матеріалу зібрати сушилку, варто піти іншим шляхом. Спочатку визначаються з місцем установки. Зазвичай використовують балкон, де вона займає певний простір.

Алюмінієві трубки вільно пересуваються по пазах профілю

На протилежних стінах відзначають лінії по ширині кронштейнів під майбутню конструкцію. Беруть алюмінієвий профіль з внутрішньої шириною між бічними полками 10 мм. Відпилюють за розміром заготовки. Це будуть кронштейни. Кріплять їх до стіни дюбелями строго по розмітці. Проріз профілю направляють в лицьову сторону, тобто, від стіни.

Рулеткою заміряють точну відстань між двома стінами. Нарізають трубки. Вони повинні вільно увійти в прорізи профілю. Якщо не входять по довжині, трохи вкорочують. Трубки будуть надійно утримуватися в прорізах профілів, але важке білизна вішати не можна. Алюміній – м’який метал, від навантаження згинається. Зігнута трубка здатна випасти з паза і білизна виявиться на підлозі.

Складна настінна сушарка для білизни своїми руками

Щоб закріплена до стіни сушарка не заважала, після сушки білизни її оптимально скласти. Існує багато варіантів складних конструкцій. Найпростішою є відкидна модель.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
З усіх розкладних варіантів найпростіше виготовити на стіну відкидний Драйер

Збирають сушилку для білизни своїми руками з дерева, так як з цього матеріалу найпростіше спорудити прямокутну рамку. Перемички для навішування білизни можна вставити з іншого матеріалу. Підійде пластикова, нержавіюча або алюмінієва трубка.

Готова конструкція виходить на зразок драбинки. Щоб Драйер відкидався, знизу раму петлями кріплять до стіни. Верхню сторону фіксують тягами з тонкої ланцюга або міцного шнура. Довжину підбирають індивідуально з урахуванням того, на який кут від стіни повинна відхилятися драбинка. Додатково в верхній частині до рами кріплять шпінгалет, а до стіни планку. Фіксатор буде утримувати сушилку в складеному положенні.

Складна вулична сушарка для білизни своїми руками

Збірка складних конструкцій відбувається складніше через необхідність створення рухомих вузлів. Однак з будь-якої ситуації є вихід. Буде потрібно старий парасольку з міцними не поламати спицями. Матерчатий частина неважлива, в якому вона стані. Її відразу обрізають. Скелет парасольки використовують для підвішування легкого білизни.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
На спицях парасольки можна сушити легкі речі

Варіант зручний, коли треба зробити сушилку для білизни за вікном багатоквартирного будинку. Парасолька в перевернутому стані за рукоятку прив’язують до виступаючої рейці, зафіксованої на підвіконні. Якщо поблизу росте високе дерево і можна дотягнутися з вікна до гілки, це теж хороша опора для підвішування складного Драйера.

Як зробити стельову сушилку для білизни

За принципом відкидний настінного моделі роблять стельовий Драйер. З дерев’яних планок круглого перетину збирають драбинку. До торців конструкції кріплять мотузки за методом прив’язування гамака. Сушилку підв’язують до будь-якої опори під стелею.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Щоб зручніше було вішати білизну, конструкцію підвішують на анкера з роликами, по яким мотузками переміщують її на потрібну висоту

Сушарка для білизни у ванній своїми руками

При ручному пранні білизна неможливо віджати так, як це робить машинка. З нього все одно буде капати вода. Сушити такі речі оптимально в санвузлі над ванною. Драйер роблять у вигляді решітки з дерев’яних відшліфованих рейок. Конструкцію укладають на ванну, після чого навішують навіть взагалі не віджате від води білизна.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Вода з невижатого білизни, покладеного на решітку, буде стікати в ванну

Сушарка для білизни на батарею своїми руками

Щоб Драйер на батареї менше псував зовнішній вигляд, збирають його з поліпропіленових труб. Форму надають аналогічно у вигляді драбинки. Зазвичай достатньо з трубок зробити 2-3 перемички для білизни. З’єднують їх методом пайки з використанням трійників і куточків. Бічні елементи з одного боку подовжують і ставлять по одному коліну. Отриманими зачепами у формі літери «Г» грати фіксують за радіатор.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Сушилку роблять по довжині радіатора

Сушарка-гамак для білизни своїми руками у дворі

Існує багато варіантів мотузкових сушарок, призначених для вуличного користування. Однією з них є гамак. Конструкція переносна. При необхідності її можна забрати в будинок, підвісити під стелею.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Для підвішування гамака необхідно дві опори, якими здатні послужити стовбури дерев

Для гамака готують дві дерев’яні рейки. На відстані 10-15 см свердлять отвори, затягують шматки шнура однакової довжини. Фіксують кінець кожної мотузки зав’язуванням вузлів.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: на балконі, у дворі, на батарею
Для підвішування на дерево до кожної планці гамака прив’язують мотузку так, щоб вийшов трикутник

Висновок

Сушарка для білизни своїми руками збирається господарем на його розсуд. В цьому її плюс. Конструкції надають потрібний розмір, конфігурацію, що дозволяє її оптимально компактно розташувати всередині приміщення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *