Як зробити вертикальні клумби для петунії своїми рукамиПетунію вирощують понад сто років. Це одне з найпопулярніших рослин для терас, балконів, клумб. Вона має надзвичайно рясне цвітіння, багато різновидів і культивовані звисають форми. Тому петунія дуже популярна, часто використовується для створення красивих квітників.

Рослина красиво росте також в підвішеному вигляді, тому з успіхом використовується для створення оригінальних, декоративних вертикальних квітників. Квітники з петунії стають чудовою прикрасою саду, прибудинкової палісадника, вулиці.

Як зробити самостійно вертикальну клумбу з петуній з підручних засобів, фото цікавих ідей представлені в цій статті.

Сорти і декоративні якості

Ця рослина раніше поширювалося тільки в залитих сонцем південних країнах. На щастя, з’явилися сорти, що відповідають більш холодного клімату. Традиційна петунія має квітки з широким діапазоном кольорів:

 • білий,
 • рожевий,
 • червоний,
 • синій,
 • фіолетовий,
 • темно синій,
 • жовтий.

Деякі сорти майстерно завиті. Це дозволяє формувати з петунії дивно красиві об’єкти ландшафтного дизайну:

 • квітники,
 • клумби,
 • прикраси балконів,
 • каскади,
 • навіть декоративні дерева.

З точки зору будови квіток можна виділити 3 види:

 1. Multiflora (численні, дуже стійкі квітки, діаметром 5 см),
 2. Grandiflora (чутливі квітки діаметром 10 см),
 3. Milliflora (маленькі квітки діаметром 3 см).

Воістину революційні зміни в зовнішньому вигляді і стані петунії ввели тридцять років тому японці. За допомогою генної інженерії, вони створили виключно пишні, стійкі до несприятливих умов сорти каскадних петуній під назвою Surfinia. Фурор зробили сорти з майже двометровими пагонами, красиво звисаючими прямо вниз:

 • «Фіолетовий гігант»,
 • «Блакитний гігант».

Зараз спостерігається наступна тенденція – пріоритет віддають сортам з не дуже довгими пагонами, а з м’якими вигнутими формами. Одна з найкрасивіших різновидів називається «Priscilla Tumbelina».

Ще одна пропозиція – фальш-повзучі сорту, що утворюють товсті, великі подушки (Supertunia). Ці петунії тепер об’єднані в різноманіття сортів Petunia pendula. Ці та інші сорти дозволяють створити гарні вертикальні клумби.

Вирощування саджанців

Секрет успіху полягає в правильній посадці і раціональному догляді. Петунії ростуть швидко, поширюючись в сторони, з часом звисають на довжину 40-100 сантиметрів. Вирощування починають з посадки або покупки саджанців. Саджанці висаджують в середині травня (менше ризику морозу) в родючий грунт, в сонячному місці.

Важливо! Петунії дуже чутливі до погодних умов!

Вирощування рослини не підходить для новачків, але старання безумовно окупляться красивим цвітінням, що триває весь сезон до перших заморозків.

Коли садити саджанці?

Для створення клумб часто використовуються однорічні рослини (за винятком посадки дерев і чагарників у великих горщиках), які характеризуються тривалим періодом проростання і низькою стійкістю до коливань температури. Перша посадка рослин на саджанці з урахуванням «літнього» цвітіння починається в лютому!

Петунія – досить чутливе рослина. Краще забезпечити «зимівлю» в тепличних умовах, до травня рослина стане набагато більш розвиненим, ніж колеги, що знаходяться за межами теплиці.

Пересадка саджанців

Секрет виключно пишних рослин полягає в пересадці в кінці травня-початку червня. Посадка відбувається в невеликі пластикові горщики, де квіти можуть вільно рости, коренева система ефективно захищена від холоду. Щоб ефект зберігався після пересадки в кінцевий горщик горщику, спочатку потрібно злегка змочити квітка, а потім помістити його точно на ту ж глибину, що і посівної горщик – тоді рослина не буде «шоковане». Частий полив два рази в день, дозволяє забезпечити незмінні умови в наступні тижні.

Для зручності, перед посадкою, варто вибрати один з варіантів:

 1. комбінувати грунт з гідрогелем, що поглинає і віддає воду без нагляду людини,
 2. або заповнювати контейнер 2-3-сантиметровим шаром кори або торфу, щоб зменшити випаровування води, розвиток бур’янів.

Дуже важливо перед посадкою будь-контейнер: квітковий горщик, квіткові вежі або газон, завжди видаляти «стару» грунт, щоб зменшити ризик захворювання, передачі паразитів. Стару землю замінюють на торф.

Підживлення

Сезонні рослини, рекомендовані для міської посадки, вимагають інтенсивної підгодівлі. Буде потрібно спеціальна суміш добрив, постійно подається до коренів. Під петунію вносять синтетичні добрива в низьких концентраціях (0,1%), що вносяться максимум кожні 2 тижні безпосередньо на субстрат. Для кращого ефекту вносять багатокомпонентне добриво кожні 7-10 днів (спеціально для квітучих квітів, що не азотне).Як поливати?

Каскадні петунії люблять воду, і, не дивлячись на те, що надлишкова вода повинна віддалятися, рослина необхідно регулярно поливати (в спекотні дні – двічі в день). У багатьох сортів власні потреби у воді.

Як зробити вертикальні клумби?

Існує безліч варіантів, які допомагають підкреслити декоративні якості і красу квітки, один з них – це вертикальна клумба з петуній, фото яких представляємо нижче.

Петунія – фото квітів на клумбі

Фото. Вертикальна клумба-куля
Натхненні такими красивими каскадами квітів, багато людей хочуть створити схожі дерева з петуній самостійно. Як зробити вертикальні клумби з дерев’яного ящика або труби?

Клумба з дерев’яного ящика – майстер-клас

Створити своїми руками красиву вертикальну клумбу, яка перетвориться на великий каскад кольорів, не важко. Трохи зусиль і результат вийде просто блискучий! Нижче запропонована ідея, як створити вертикальну клумбу своїми руками. Для цього знадобиться дерев’яний ящик. У стінках ящика необхідно просвердлити отвори. П’ять місяців по тому, ящик виглядає неймовірно красиво.

Спочатку варто подумати, де розмістити клумбу, спекотне сонце і дуже вітряні ділянки не дадуть розкрити потенціал красивого квітки.

Подивіться, як протягом п’яти місяців клумба перетворюється в дивно красивий каскад кольорів петунії.

 1. Для початку знадобиться дерев’яний ящик, наприклад, зроблений з дерев’яних піддонів. Отвори для петунії виконуємо з використанням дриля і фрези. Відстань між отворами складає 13-15 см.
 2. Починаємо садити квіти. Дана клумба створена в середині квітня. На дно ящика помістили шар нетканого матеріалу, щоб запобігти потраплянню бур’янів, уникнути додаткових отворів. В якості наповнювача використовують почвосмеси з хорошим водопоглинанням, водоутримання, аерацією.
 3. Укладаємо перший ряд кольорів, покриваємо його землею. Шматочки пінополістиролу використовуємо в якості додаткового наповнювача, чергуючи з землею. Потім додаємо наступний ряд кольорів.
 4. Поливати квіти потрібно кожен день, інакше земля швидко висихає.
 5. Потрібно робити підгодівлю один раз в тиждень. Так через 1,5 місяці виглядала клумба.
 6. Так квітник виглядав ще через 2 тижні, до початку червня.
 7. Так виглядала клумба до кінця літа.
 8. В кінці вересня непоказний ящик перетворився на справжній витвір ландшафтного дизайну!

Так просто самостійно зробити приголомшливе прикраса.

Каскади

Вертикальні клумби створюють з петунії, герані, чорнобривців в горщиках, розташованих каскадом. Використовуючи спеціальний живильний гідрогель. Гідрогель зміцнює, продолевает життя квітів. Можна посадити інші види рослин, наприклад, чорнобривці, створюючи різні квіткові композиції.

На додаток до конструкцій на підвісці можна поставити стоячі клумби різних розмірів і форм, наприклад, у вигляді:

 • прямокутника,
 • кола,
 • півкола,
 • квадрата,

Каскади легко встановити в будь-якому місці -кути, ніші стіни.

Каскадні вертикальні клумби виготовляють з:

 • пластмаси,
 • оцинкованої сталі.

Гаряче цинкування або покриття поверхні виробу цинком, здійснюють зануренням виробів у ванну з розплавленим цинком (температура 450-460 ° C). Цинкування забезпечує тривалий захист від корозії, високу механічну стійкість покриття.

Такі клумби встановлюють каскадом на будь-яку обрану висоту. Важливо передбачити правильну організацію системи поливу, щоб нижні квітники були надто сильно зволожені, що стікає з верхніх ємностей водою.

Квітник з труби

Оригінальна ідея – клумба для петунії і чорнобривців, зроблена з труби ПВХ. Для виробництва вертикального квітника необхідно просвердлити в трубі отвори.

Потім відповідним чином заповнюємо трубу по черзі:

 1. субстратом;
 2. саджанцями;
 3. гелем, що підтримує вологість грунту.

Петунія – фото клумби з труби

Висновок

Представлені вище прості ідеї легко реалізувати самостійно. Таким оригінальним чином можна прикрасити присадибну ділянку, прибудинкову територію або балкон. Трохи зусиль і чудовий твір ландшафтного дизайну радує око власників будинку і гостей, створюючи радісний настрій, дружню атмосферу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *