Як зробити вольєр для собаки

Чотириногим друзям часто потрібно вільний простір для вигулу, яке здатний забезпечити вольєр. Всупереч видимості, вольєр є не тільки обмеженням для домашньої тварини. Це практичне рішення, основне завдання вольєра – забезпечити безпеку незнайомців і вихованця. Тип вольєра потрібно вибирати відповідно до індивідуальних фізичними, психічними особливостями домашньої тварини.

Придбання важливо ретельно продумати, щоб клітина стала зручним місцем відпочинку, релаксації тварини. На ринку існує багато моделей, конструкцій, що відрізняються за розміром, формою, використовуваних матеріалах.

Відмінне рішення – побудувати вольєр для собаки своїми руками, фото цікавих ідей представлені нижче.

Як вибрати, зробити вуличні вольєри з вигулом, розміри для маленьких і великих порід, що потрібно врахувати, щоб конструкція була комфортною господарям і вихованцеві? У статті представлені поради, рекомендації, що дозволяють зробити оптимальний вибір.

Переваги вольєра

Спочатку вольєр рідко користувався схваленням у собаківників. Невелика площа споруди значно скорочувала вигул пса і можливість забезпечити гри. З цих причин власники чотириногих іноді протистояли цим рішенням. Продумана конструкція, що реалізує потреби конкретного тваринного, стане досить практичним варіантом.

Основні переваги:

 1. надання тварині притулку під час дощу, спеки;
 2. можливість зберігання продуктів, засобів догляду;
 3. здатність утримувати собаку в чистоті;
 4. порядок;
 5. захист гостей від агресивних домашніх тварин.

Розташування та розмір

Вдумливе розташування, розмір конструкції істотно вплинуть на комфорт пса.

Вибір місця розташування

Забезпечення безпеки тварини – основний принцип пошуку потрібного місця. Що потрібно врахувати:

 • Конструкція не повинна перебувати під прямим впливом сонячних променів, собака повинна мати можливість сховатися в тіні від спеки. Відмінно підійде галявина, оточена деревами, частково критими конструкціями, стримуючими спеку.
 • Повна ізоляція від навколишнього середовища не принесе позитивних результатів. Рекомендується вибрати чільне місце на віддалі, що дозволяє собаці спокійно відпочити. Таке розташування особливо корисно годує собаці.

Вибір розміру

Перед тим, як побудувати вольєр, важливо правильно визначитися з розміром. Собаки проводять досить багато часу в закритій клітці:

 • на час подорожі, від’їзду;
 • коли приходять гості,
 • коли ми боїмося, що вихованці втечуть через відкриті ворота.

Вольєр повинен бути досить просторим, щоб домашня тварина охоче заходило в нього.

Розмір вольєра потрібно скорегувати під розміри вихованця:

 • занадто маленький манеж обмежить свободу тварини;
 • не можна вибирати однаковий розмір для цуценяти і дорослого собаки;
 • цуценятам варто придбати легкі переносні манежі невеликих розмірів.

Ідеальний вуличний вольєр дозволить собаці:

 • спокійно міняти пози,
 • сидіти з вертикальним хребтом,
 • вставати на 4 лапи,
 • витягнутися, зручно лежати.

Клітка може займати досить багато місця. Якщо ви дбаєте про комфорт вихованця, не економте на площі вольєра. Немає необхідності робити величезну клітку, якщо тварина висотою 20 см.

Створюючи самостійно собачий вольєр, необхідно враховувати мінімальні вимоги до площі підлоги.

Таблиця. Мінімальна площа підлоги, необхідна для собак різних розмірів

Вага собаки, кг Мінімальна площа підлоги, кв.м до 6 0,5 6-10 0,7 10-20 1,2 20-30 1,7 від 30 2,0

З огляду на всі фактори, визначаються розміри клітини для конкретної породи собак, наприклад вольєр для хаскі, німецької вівчарки повинен мати довжину не менше 120 см і висоту – не менше 50 см. Це мінімальні розміри, бажано організувати вольєри з запасом, що дозволяють тварині більше рухатися.

Таблиця. Підбір мінімального розміру вольєра до породи собаки

Порода собаки Мінімальні розміри вольєра, см довжина ширина висота сенбернар 140 60 70 німецька вівчарка, доберман, далматин 120 40-50 50 бультер’єр 90 40-50 40

Елементи конструкції

Збираючись побудувати вольєр своїми руками, купити готову конструкцію або окремі елементи, необхідно знати, як їх правильно вибрати.

Підлога

Відсутність статі – поширена причина виникнення неприємних запахів, неетичної сприйняття конструкції. Важливий етап – виготовлення статі.

Дерев’яна підлога

Дерев’яна підлога теплий, комфортний. знадобляться:

 1. брус розміром 50 × 100 мм,
 2. дошки розміром 200 × 20 мм.

До бруса кріплять дошки. Конструкція постійно контактує з землею, тому дерев’яна підлога потрібно правильно просочити. Якісна просочення не становить загрози здоров’ю чотириногих.

бетонна підлога

Вибір бетонної підлоги трохи простіше для забезпечення чистоти, але бетон більш холодний. Необхідно зробити невеликий перепад висоти підлоги, що дозволяє воді стікати після дощу, миття підлоги.

Огорожа

Висота стандартного огорожі становить 180 см. Типовий контур забору характеризується простими стінами, при необхідності можна планувати похилі стіни. Огорожа повинна враховувати систему покрівлі.

види огорож

Популярні типи огорож:

 • сітка рабиця,
 • металеві прути,
 • комбінація металу і дерева виглядає елегантно, затишно, забезпечує додатковий захист вихованця,
 • власники крихітних собак часто вибирають клітини з пластика – яскраві, красиві, досить крихкі, нестійкі до злому; пластиковий варіант підходить тільки слабким тваринам, нездатним перекинути легке спорудження.Зварні або звичайні плетені форми сітки рабиці широко використовуються в якості огорож. Бетонний фундамент зробить бар’єр стійким. У разі готових комплектів огорож виробники піклуються про нескладної збірці – сітки прикріплюються на натяжну дріт з натяжителями, гвинтами.

У запланованих кутах монтуються опорні стійки. Для великих розмірів огорожі необхідні проміжні стовпи. Використовуючи спеціальні затискачі, сітку на стовпах затягують до рівної поверхні. Найчастіше вибирається металева сітка, як найміцніша.

Потрібно помістити паркан так, щоб собака не пролізла під ним. Двері повинні відкриватися всередину, забезпечуючи безпечний контакт з твариною.

вага огороджень

Собачі вольєри зазвичай виготовляють з металу. Залежно від розміру, клітини характеризуються різною міцністю. Чим міцніше матеріал, тим більш стійка, важка конструкція. Вага не важливий, якщо споруда стаціонарне. Однак, якщо планується носити вихованця в клітці, потрібно звернути особливу увагу на вагу.

Дах

Купівля готового вольєра-зимника з дахом пов’язана з високими витратами. Можна звести витрати до мінімуму, вибираючи просту версію. З іншого боку, вольєр – це інвестиції на багато років, внесення змін, поліпшень призводить до більш високих витрат.

Дах повинна працювати в різних погодних умовах, захищаючи від:

 • дощу,
 • снігу,
 • спеки,
 • можливого втечі.

Багато тварин навчаться швидко підніматися на решітку, що в найменш очікуваний момент може дозволити вихованцеві здійснити втечу.

Конструкція, підготовлена ​​для монтажу даху, може бути виконана з секцій, закріплених поперечними балками (наприклад, секції 60 × 30). Як матеріал даху часто використовується:

 • дерево,
 • метал,
 • бітум.

Оцинковані профілі дозволяють закріпити на них панель даху, дерев’яні конструкції зазвичай доповнюються бітумними покриттями.

Вольєр з дахом виглядає естетично, прикрашає двір. Можна повісити на лігво квіти, прикраси, надаючи навколишньому середовищу теплоту, домашню атмосферу. Виконати декоративні прикраси можна з підручних матеріалів.

Фото. Затишні вольєри – справжня окраса ландшафтного дизайну

Типи домашніх вольєрів з фото, додаткові аксесуари

Багато асоціюють споруда з великими будиночками, які займають багато простору. Тому жителі квартир автоматично відмовляються від покупки клітини. Це помилка, поступово початкуюче змінюватися. Виробники швидко розвинули ринок аксесуарів для собак, що задовольняють потреби всіх споживачів. Магазини пропонують широкий асортимент продуктів різних розмірів.

Вольєр в квартиру для собаки

Найменші моделі – клітини, побудовані з декількох нерухомих стін і одного рухомого входу. Існують деякі корисні додатки:

 • Килимок. Клітини цілком функціональні, використовуються будинку і зовні. Купуючи клітку, потрібно звернути особливу увагу на дно. Якщо у дна відсутній прокладка, потрібно постелити правильний вкладиш, килимок, який створює вихованцеві відчуття комфорту.
 • Подвійне дно. Деякі міні-вольєри для цуценят оснащені подвійним дном. Це особливо корисне доповнення, коли потрібно носити цуценят. Молоді тварини не можуть контролювати фізіологічні потреби, іноді бруднять дно. Вольєри для маленьких собак з подвійним дном дозволяють продуктам життєдіяльності стікати вниз, збираючись в пластмасовому знімному контейнері. Подвійне дно захистить оббивку від неприємної бруду, оберігає тварин від контакту з виділеннями.

Вуличні клітини

Інші типи клітин призначені для вулиці, використовувані для утримання тварин тривалий час. Вуличні клітини виглядають як дитячі ліжечка, замість повних стін мають грати. Це ідеальний гаджет для собак, які не люблять незнайомців, що становлять загрозу гостям. Клітини обмежують можливість втечі вихованця, наприклад, у відкриті ворота.

Купуючи вуличну клітку, потрібно правильно вибрати розміри. Тут золоте правило оптимуму не застосовується, чим більший розмір вибрати, тим щасливіше вихованець.

Миски для їжі

Деякі моделі включають кілька цілком функціональних доповнень:

 • прикріплені миски,
 • обертові двері для подачі їжі.

Деякі грізні тварини визнають лише одного власника, інших членів сім’ї тварини не визнають. Зворотний миска – ідеальне рішення, коли господар повинен піти, за вихованцем доводиться доглядати сторонній.

Фото. Поворотна миска – зручний аксесуар, що дозволяє безконтактно годувати собаку

Вхід в будку

У деяких моделях існує спеціальний отвір і засувки, що з’єднують манеж з будкою. Це безпечне, елегантне рішення значно збільшує корисну площу.

висновок

Домашні вольєри з вигулом не обов’язково повинні бути в’язницею, засобом покарання собак. Вольєри необхідні коли:

 1. домашній тварині доводиться жити на вулиці – спорудження гарантує, що собака не втече;
 2. приходять гості – можна не турбуватися про безпеку гостей, вихованця;
 3. зручний манеж – відмінна ідея навіть для квартири, особливо для молодого тварини, не контролює фізіологічні потреби,
 4. молоде грайливий тварина схильне зруйнувати квартиру, сад під час відсутності господарів.

Відео – цікаві варіанти домашніх вольєрів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *