Організатор для нижньої білизни своїми руками зробити не важко, матеріали та інструменти можна використовувати підручні. Наявність невеликих осередків-секцій спрощує зберігання, перешкоджає перемішуванню предметів гардероба і дозволяє швидко знаходити потрібні речі. Створювати маленькі функціональні коробки під труси, бюстгальтери можна «з нуля» або просто використовувати роздільники в уже готовому меблевій шухляді.
З чого можна зробити органайзер для білизни
Стандартний органайзер має вигляд сховища в формі квадрата або прямокутника, всередині нього знаходяться ряди відсіків. Аксесуар роблять зазвичай з немазких щільних тканин, але інші варіанти теж можливі. Роль каркаса виконує невеликий ящик або коробка з картону.
Важливо! Організатор, встановлюваний самостійно (наприклад, якщо він має вигляд короба, який ставлять на полиці), роблять з кришкою. Моделі у вигляді «начинок» для шаф, комодів роблять відкритими.
Варіантів створення органайзера дуже багато. Доступні матеріали:
- тканина;
- стрічки;
- звичайні коробки;
- упаковки від молока.
Застосування такої системи дає масу переваг. Делікатні речі, одяг надійно будуть захищені від забруднень, пилу, вологості. Бюстгальтери, яким важливо тримати форму, перестануть деформуватися.
Викрійки органайзера для нижньої білизни
Готовий органайзер для білизни можна придбати в магазині, але при бажанні «конструкцію» легко зробити самостійно. Головне – проявити фантазію і запастися терпінням. Робити вирізки паперу, тканин потрібно по викрійці. Це дозволить отримати потрібний результат з першого разу і не зіпсувати матеріали.
Важливо! Гарний ящик для білизни може грати роль самостійного інтер’єрного декору.
Як зробити органайзер для нижньої білизни
За майстер-класу органайзер для нижньої білизни зробити неважко. Найпопулярніші типи основи – картон, тканину, коробки з-під молока.
Як з коробки зробити органайзер для білизни
Досить міцний, довговічний і при цьому нескладний у виконанні варіант. Будуть потрібні такі матеріали та інструменти:
- картонна коробка;
- обкладинки від журналів або вінілові шпалери;
- кисть і клей для шпалер;
- степлер, ножиці, олівець, лінійка.
Порядок дій:
- Зняти з шухляди мірки, щоб розрахувати габарити майбутнього короба. В ідеалі ящик має площу на 1 см менше, ніж меблевий відсік (запас потрібен для обклеювання).
- Відрізати від коробки верх на сантиметр менше, ніж висота самого ящика, обрізки використовувати як перегородки. Коробку обережно розібрати.
- Обклеїти боковини і основу шпалерами, вирізками. Дно теж потрібно оформляти.
- Розрахувати розміри осередків і з урахуванням отриманих даних вирізати картонні перегородки по ширині і довжині.
- Обклеїти шпалерами перегородки, зробити в конструкціях пази для вставки один в одного.
- Скріпити конструкцію клеєм або степлером, дати їй висохнути.
Як зшити органайзер для нижньої білизни з тканини
Пошиття органайзера нескладний, але певні навички для його створення потрібні.
Матеріали для роботи:
- тонка контрастна тканину;
- синтепон;
- щільний кольоровий відріз;
- широкі стрічки для обробки країв.
Порядок дій:
- Вирізати з синтепону і щільної тканини пару прямокутників, які за розмірами повинні бути менше, ніж габарити ящика. Це обов’язкова вимога, інакше короб в майбутньому може деформуватися.
- Пришити поздовжньо розташовані перегородки, використовуючи основу з синтепону і довгі прямокутні елементи з контрастних шматків тканини. Довжина буде такою ж, як у підстави, ширина дорівнює двом висот стін ящика.
- Зшити два прямокутника приблизно посередині і скласти їх так, щоб шов був усередині. У підсумку вийде пряма перегородка.
- Розкреслити отриману заготовку з урахуванням заданого числа осередків.
- Зробити рядок на великих прямокутниках, від краю відступати по 1,5 см.
- Вирахувати параметри невеликих перегородок. Ширину вважати з урахуванням шовних припусків, висоту можна зробити менше.
- Зшити перегородки зі складених удвічі шматків тканини, вивернути заготовки особою.
- Прошити по черзі кожну невелику перегородку з двох сторін, вручну виконувати такі роботи оптимально.
- Зшити разом пару половинок країв обох заготовок, отпарить те, що вийде, шов заховати всередині, прошити.
- Верх перегородок окантувати із застосуванням тасьми.
- Пришити прямокутні стінки по периметру готового виробу, аналогічно вчинити з краями перегородок.
- До синтепону пристрочити вирізаний на початку проведення робіт прямокутний елемент. Для оформлення дна використовують різні шви, але оптимально діяти по зіг-загу. У процесі створення рядки нитки вибиватися не повинні.
- Обробити краї зсередини і зовні з застосуванням тасьми.
Оскільки в основі каркаса йде синтепон, короб дозволено іноді прати.
Як зробити руками коробку для білизни зі стрічок
Щоб зробити коробку під білизну своїми руками зі стрічок, потрібно пару годин вільного часу і трохи терпіння. Для роботи потрібні:
- нитки і ножиці;
- атласні стрічки;
- коса бейка і щільна тканина.
Бажано робити всі роботи на швейній машині. Порядок дій:
- Визначити оптимальні габарити органайзера. Вироби зазвичай розміщують в ящиках шаф, що потрібно враховувати (коробка, що вставляється в ящик, повинна бути трохи менше його). Висоту роблять близько 10 см, довжину – 20 см.
- Розкроїти бічну стінку, вирізавши прямокутник 21 см у висоту і стільки ж в ширину.
- Скласти квадрат вдвічі особою всередину, зробити рядки для з’єднання коротких сторін. Вивернути і пропрасувати заготовку, зробити ще три подібних деталі.
- У верхньому кутку на кожній стінці розмітити розташування петель, зробити рядок із застосуванням машинної лапки, оформити петлю люверсом.
- Розкроїти пару деталей дна – це квадрати по 21 см, скласти квадрати один з одним обличчям догори. Укласти на дно (заготовку) бічну стінку, зробити з’єднання з косою Бейко, використовуючи пряму строчку. Аналогічно пришити інші стінки.
- Оформити роздільники – їх потрібно 2 штуки на 4 відділи, роблять пару заготовок 10 см у висоту і 21 см в довжину. Принцип виготовлення заготовок буде аналогічним схемою пошиття боковин. По ширині кожної деталі прокладають пару паралельних рядків, використовуючи тип невеликий зигзаг.
- Деталі між рядками розрізають приблизно до середини, перший роздільник пришивають по центру дна, другий вставляють, прокладають ще рядок.
Варіант підійде тим майстриням, які вміють шити
Як зробити органайзер для білизни з молочних коробок
Коробки з-під молока і соку викидати необов’язково – з них вийдуть зручні осередки під білизну. Плюс способу – виконувати роботи просто, особливі навички не потрібні. Порядок дій:
- Зрізати верхню третину всього набору пакетів (бажано брати вироби рівних розмірів).
- Ретельно промити і висушити внутрішній простір.
- Виставити в готовий білизняний ящик коробки з-під молока так, щоб вийшли стільники.
Технологія дозволяє отримувати досить глибокі ємності. Це ідеальний вибір для зберігання чоловічих шкарпеток, трусів. Можна замінити молочні пакети високими пластиковими стаканами. Основу залишають, як є або декорують – бантами, кольоровим папером, пр.
Корисні поради
Нарізи потрібно робити акуратно, обов’язково наявність викрійки, інакше конструкція вийде кривої, а каркас буде недостатньо міцним. При виборі матеріалу орієнтуються на наявні навички – щоб спорудити короб з тканини, стрічок, потрібно вміти шити, мати машинку.
Викрійки можна знайти в інтернеті або зробити самому. Головне дотримуватися пропорції.
Висновок
Організатор для нижньої білизни своїми руками можна зробити з тканини, стрічок, картону, молочних пакетів, пластикових стаканів. Його розміщують окремо (в такому випадку конструкція повинна йти з кришкою) або організовують усередині ящика комода, шафи. Декор може бути будь-яким, на розсуд майстрині.