Яка кухня краще: глянсова або матоваЯка кухня краще глянсова або матова

При виборі моделі кухонних меблів або дизайну кухонного гарнітура необхідно вирішити, в якому стилі ви хочете прикрасити кухню. Якого кольору фасади будуть візуально привабливі і функціональні? Нам потрібно визначити, вважаємо за краще ми традиційні ручки або ящики без ручок, які відкриваються при натисканні. Кухонні меблі повинні бути функціональною і довговічною, вона повинна служити нам протягом багатьох років. Перед замовленням треба вибрати також покриття фасадів, нам належить відповісти на питання – яку кухню краще вибрати матову або глянсову. Щоб відповісти на нього варто ознайомитися з перевагами та недоліками різних поверхонь.

Яка кухня краще глянсова або матова

Вибираючи тип обробки кухонних меблів, а саме, глянцеві фасади або матові, слід брати до уваги такі моменти:

 • розмір кімнати;
 • освітлення (природне і штучне);
 • планований стиль дизайну;
 • частоту використання кухні;
 • інтер’єр приміщення.

На якість кухні істотний вплив роблять фасади. Яка кухня матова або глянсова більше підходить в ваш інтер’єр, залежить від стилю облаштування квартири або будинку. Зазвичай кухонні шафи з глянцевими фасадами набувають прихильники сучасного стилю і мінімалізму. Як правило, це молоді люди, які приймають рішення про покупку, грунтуючись на фінансовому аспекті і візуальний ефект. Матові поверхні не так ефектні в естетичному плані, але набагато більш практичні, за ними легше доглядати. Матові поверхні підійдуть також в будь-який стиль інтер’єру, дерево покаже себе прекрасно в класичному і сільському стилі, а також в кухні в стилі лофт.

Кухня в стилі лофт з матовими фасадами

Кухня з глянцевими фасадами може бути обладнана фронтами різного типу:

 • лакованими;
 • виготовленими з акрилової плити;
 • покритими поліефірної плівкою.

Кожне з цих рішень забезпечує гладку і глянцеву поверхню шаф і ящиків. Варто пам’ятати, що захисну плівку покриття окремих компонентів рекомендується видалити тільки через тиждень після монтажу фронтів.Переваги кухонних меблів з глянцевими фасадами

 • Ефект дзеркала. Кухонні меблі з глянцевими фасадами створює враження глибини, тому що така поверхня (акрил, поліефірна плівка і ламінат) безпосередньо відображає навколишнє середовище, що розширює простір візуально. Завдяки таким фасадам ми можемо отримати цікавий ефект, особливо якщо правильно спланувати штучне освітлення. Для виробництва фасадів виробники використовують також нестандартні покриття, що дозволяє отримати привабливі декоративні елементи, такі, наприклад, як ефект веселки.
 • Великий вибір кольорів. Великий вибір глянцевих фасадів гарантує, що кухонні меблі гарантовано матиме потрібний колір. Виробники пропонують дуже широкий вибір кольорів і дизайнів, що дозволяє ідеально підібрати кольори до інших елементів інтер’єру. Крім того, різноманітність матеріалів допоможе гармонійно скомпонувати всі деталі кухні.
 • Сучасність і універсальність. Меблеві фасади, відполіровані до високого блиску, створюють ефект лиску, кухня нагадує інтер’єр, який ми не раз зустрічали в модних каталогах. Цей сучасний стиль впливає на рішення про покупку. Простота і мінімалізм дозволяють таких меблів відмінно гармоніювати з будь-яким стилем інтер’єру.

Переваги кухонних меблів з глянцевими фасадами

Недоліки глянцевих кухонних фасадів

 • Сприйнятливість до пошкоджень. Глянцеві фасади характеризуються низькою стійкістю до механічних пошкоджень і подряпин, які можуть виникнути під час збирання кухні після приготування їжі. Їх не можна чистити з абразивами, такими, як наприклад, харчова сода. Якщо на кухонну ганчірочку потраплять крупинки солі – вони можуть подряпати глянець. Існує ризик того, що на поверхні можуть з’явитися некрасиві пухирі, тріщини, відколи й випинання. Крім того, деякі матеріали можуть відшаровуватися, наприклад, поліефірна плівка. Таким чином, такі покриття можуть принести несподівані додаткові витрати, пов’язані з оновленням фронтів.
 • Їх непросто утримувати в чистоті. На поверхні глянсовою кухні добре видно жирні плями і бруд. З цієї причини, вона вимагає систематичної очищення і полірування. Крім того, на блискучій поверхні сильно видно відбитки пальців. На матових фасадах їх не видно, трохи менше їх видно на дерев’яній лакованій поверхні.

Тому, вибираючи глянцеві або матові фасади для кухні, варто брати до уваги їх практичність і частоту використання кухні. Якщо ви користуєтеся кухнею рідко, нечасто смажите на плиті, то ймовірність забруднень невелика і буде досить періодично просто протерти пил, щоб кухня блищала і сяяла. Якщо ж ви регулярно готуєте, часто смажите і готуєте на плиті, то глянець доведеться регулярно натирати, причому дуже дбайливо і акуратно.

Яка кухня краще глянсова або матова

Таким чином, вибираючи, що краще глянсова або матова кухня, вам варто врахувати не тільки початковий естетичний вигляд меблів, але і практичність її використання. Глянець не рекомендується на кухнях, якими часто користуються, так як він вимагає більш частого, більш ретельного і дбайливого догляду. Хоча, його незаперечною перевагою є шикарний зовнішній вигляд.

Яка кухня краще глянсова або матова

Незважаючи на те, що блискуча кухонні меблі виглядає чудово, вона непрактична, особливо в будинках, де живуть діти. Керуючись здоровим глуздом, ви можете вибрати меблі з масиву дерева, або з матовими фасадами.

Яка кухня краще глянсова або матова

Яка кухня краще глянсова або матова

Безумовно, якщо ви часто готуєте, матові поверхні будуть набагато більш практичними і легкими у догляді. Сучасні матеріали дозволяють виробляти досить гарні і декоративні матові фронти меблів. Крім того, якщо площа приміщення у вас велика, дзеркальний ефект для візуального збільшення простору вже не так важливий. Таким чином, вибір типу поверхні – це дуже індивідуальне рішення, яке залежить від багатьох чинників і вимагає продуманого і зваженого підходу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *