Яка стільниця краще для кухні?Яка стільниця краще для кухні?

Стільниця повинна бути стійка до впливу вологи, температури, прибирання агресивними засобами побутової хімії, навантажень і механічних пошкоджень, а також вона повинна забезпечувати комфортну роботу і добре поєднуватися з іншою частиною кухні. Яку стільницю вибрати для кухні? Що краще купити дешевий постформінг або дорожчий граніт? Такий вибір стоїть перед кожним, хто вирішив оновити свою кухню, а рішення прийняти буває досить складно. 

Як прийняти рішення – яка стільниця краще для кухні?

У цій статті ми розглянемо основні переваги та недоліки різних видів стільниць для кухні, що допоможе прийняти правильне рішення при покупці і виборі, яка ж стільниця буде краще в тому чи іншому випадку.

Стільниця з постформінгу

Постформінг – це ламінат, який приклеюється до деревно-стружкової плити. Він вважається найдешевшим і найбільш часто обирається рішенням. Панель має закруглені краї, оброблені тим же самим матеріалом, що запобігає протікання під ламінат води і руйнування підкладки. Єдина проблема полягає в з’єднанні частин стільниці, так як не завжди можливо зробити всю поверхню з одного шматка постформінгу.

Стільниця з постформінгу

Переваги цього матеріалу:

 • висока міцність;
 • стійкий до зношування;
 • стійкий до знебарвлення;
 • доступний в різних кольорах – може бути одного кольору або імітувати натуральний камінь або дерево;
 • це одне з найдешевших рішень.

Стільниця з натурального каменю

Стільниця з натурального каменюГарна поверхню для робочої зони на кухні може бути зроблена з твердого і не поглинає рідину каменю. Найкраще в цій ролі працює граніт. Мармур є м’якими і абсорбує воду навіть після просочення. Різні граніти мають різні властивості, вони є більш компактними, менше абсорбують воду. Кам’яні стільниці в кілька разів дорожче, ніж з постформінгу, але і набагато більш довговічні.

Стільниця з деревини

Робочу поверхню на кухні можна зробити з деревини (наприклад, сосни, дуба, ясеня, бука) або з екзотичних порід (тик, червоне дерево, мербау, бади), але такі матеріали потребують коштів для просочення з харчовим сертифікатом (бо знаходяться в контакті з харчовими продуктами). Періодично треба освіжати таку поверхню шляхом шліфування тонкої наждачним папером. Міцність і ціна такої стільниці залежить від типу деревини, з якої вона виготовлена.

Стільниця з деревини

В даний час, замість цільного дерева використовується склеєна деревина, що запобігає утворенню тріщин і викривлення. Деревина є природним матеріалом, вона тепла на дотик, але мало стійка до високої температури і подряпин.

Стільниця з композиту

Стільниця з композитуВироби з композитних матеріалів, таких як Corian, Staron і Kerrock, теплі на дотик, вони легше і більш стійкі до подряпин, температурі і хімічним речовинам, ніж натуральний камінь. Їх головна перевага – це безшовні з’єднання, тобто відсутні будь-які зазори між стиками, таким чином ми отримуємо однорідну і гладку влагонепроницаемую площину.

Композити дуже прості у використанні. Вони можуть бути отримані в будь-якій формі, наприклад, один і той же матеріал може бути використаний для стільниці і раковини, матеріал дозволяє зробити закруглені краї. Проте, він коштує більше ніж в десять разів дорожче, ніж, наприклад, постформінг.Стільниця з керамічної плитки

Для створення такої поверхні плитка приклеюється до водонепроникної деревно-стружкової плити. Керамічні стільниці стійкі до пошкоджень та вологи. Широкий асортимент керамічної плитки дозволить створити поверхню, з яким завгодно візерунком, який буде відповідати навіть самому незвичайному інтер’єру. Для створення такої поверхні не придатна тільки кахельна плитка, яку легко подряпати.

Стільниця з керамічної плитки

У разі керамічної поверхні дуже важливий вибір затірки для плитки – вона повинна не вбирати вологу, бути гнучкою і стійкою до впливу хімічних речовин (найкраще підходить двокомпонентний епоксидний склад). Також треба подбати про акуратною обробці гострих країв керамічної плитки. Краї можуть бути обклеєні плінтусом з алюмінію або можна застосувати тип плитки як на підвіконня або ступені з закругленими краями.

Яку стільницю вибрати на кухню? 

візерунок стільниці не повинен бути надто багатим – чим скромніше він, тим краще. На стільниці, як правило, знаходиться багато різних речей, і в поєднанні з її привабливим візерунком це може створити враження безладу. Повністю гладка поверхня також не рекомендується, тому що ви можете побачити на ній кожну краплю води і кожну крихту. Найбільш практичним є варіанти з ніжним, злегка строкатим візерунком типу «сіль з перцем» або «дрібна крихта».

колір повинен гармоніювати і поєднуватися з іншими елементами кухні, такими, як меблі, плитка, декор стін. Робоча поверхня на кухні може контрастувати з меблями, але вона повинна бути в єдиній кольоровій гамі.

 • Для кухні, оформленої в білих тонах, ідеальними будуть дерев’яні стільниці. Вони теплі на дотик і додають внутрішній комфорт.
 • На білому тлі також буде добре представлена ​​чорна стільниця. Ви не побачите чорноту, а побачите відображення в ній інтер’єру і світла.
 • Для любителів поп-арту можна порадити поверхні в живих квітах, а для мінімалістів – білі і пастельні. Але ви повинні пам’ятати, що на всіх білих столах повинен бути ідеальний порядок, так як всі прилади на такій поверхні будуть ідеально представлені на білому тлі.
 • До класичної дубової кухні підійде коричневий, чорний, темно-зелений, червоний, і світлий суцільний колір стільниці.

Також бажано уникати «м’яких» з’єднань, і всіх елементів, витриманих в одних і тих же кольорах.

Яку стільницю вибрати на кухню

Як вибрати розмір кухонної стільниці?

Зазвичай глибина стільниці становить 60 см. Такі стандарти кухонного обладнання. Більшість виробників пропонують варіанти, що відповідають цьому стандарту. Проте, якщо у вас є достатньо місця, ви можете вибрати варіант глибше, ніж 60 см.

 • стільниці з постформінгу мають стандартну глибину 60 або 120 см;
 • з композиту кориан – 76 і 93 см;
 • з дерева, натурального і штучного каменю вони можуть бути нарізані за індивідуальними розмірами.

Стільниця для кухні – яку вибрати товщину?

Товщина складає, як правило, 2,8-4 см. До такої товщині пристосовані кухонні мийки. Останнім часом дуже часто зустрічаються 5-сантиметрові стільниці. Проте, вони важкі і їх важко встановити. Варіанти тонше, ніж 3,2 см, в свою чергу, мають занадто малий опір навантажень і вимагають зміцнення дна. Тому економія простору є лише уявною.

Постформінг має стандартну товщину 2,8 і 3,8 см, камінь – 2 і 3 см, а деревина має товщину 2,3 і 4 см, але вони також можуть бути скорочені до будь-якого розміру. Трохи товщі кориан – 4-4,4 см.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *