Яке вибрати підлогове покриття для теплого водяного статі?Все частіше і частіше ми вибираємо сучасні рішення в наших будинках і квартирах, наприклад, тепла підлога. При виборі цієї форми опалення ми також повинні знати, яке підлогове покриття для даного опалення підійде, а яке краще не використовувати. У цій статті ми розглянемо критерії вибору і деякі аспекти укладання різних типів покриттів.

Підлога для теплого водяного статі – як вибрати?

Якщо під час ремонту ви вирішили організувати в квартирі або будинку підлога з підігрівом, вам належить відповісти на питання, яке краще підлогове покриття вибрати, при цьому слід керуватися двома основними якостями, а саме:

 • покриття повинне мати низький тепловий опір;
 • матеріал не повинен бути сприйнятливим до коливань температури і змін вологості.

Якщо ми не надамо значення цих питань, то можемо зробити неправильний вибір, в результаті підлогу може швидко зруйнуватися або витрати на опалення будуть дуже високими.

Виходячи з цього, кращий вибір в даному випадку, це:

 • керамічна плитка;
 • кам’яна плитка;
 • вініловий ламінат;
 • деякі види дерев’яних підлог і паркету;
 • ламінат.

Не всі знають, що можуть бути використані килимове покриття або лінолеум.

Керамічна плитка і камінь

Керамічна плитка – це класичний матеріал, який використовується для підлоги з підігрівом. І не дивно, бо вона має багато переваг, завдяки яким її використовують для теплої підлоги найчастіше.

Плитка має наступні якості:

 • стійка до впливу високої температури і її змін;
 • вона є дуже хорошим провідником тепла;
 • її легко утримувати в чистоті;
 • плитка і камінь добре виглядають;
 • плитка може бути адаптована до будь-якого стилю інтер’єру;
 • коли плитка приклеєна до підкладки клеєм, при цьому клей правильно застосовується – рівномірно по всій поверхні і під плиткою немає порожнього простору, поверхня відмінно проводить тепло.

Однак слід пам’ятати, що клей для плитки повинен володіти достатньою еластичністю. Перед покупкою ми повинні переконатися, що виробник рекомендує використовувати його на підлогах з підігрівом. Ця інформація повинна бути вказана на упаковці.

Керамічна плитка або камінь технічно є найкращим варіантом для даного виду опалення.

Однак є і деякі аргументи проти використання плитки і каменю:

 • деяких людей відлякує те, що протягом кількох місяців в році, коли нагрів підлоги вимкнений кераміка і камінь будуть холодними на дотик;
 • плитка трохи дивно буде виглядати в спальні або навіть у вітальні, де люди мають звичку ходити босоніж;
 • натуральний камінь досить дорогий;
 • слід мати на увазі, що граніт незрівнянно холодніше, ніж плитка;
 • плитка і камінь можуть бути слизькими.

Камінь і підлоги з підігрівом у ванній кімнаті – це шикарний рівень обробки. Абсолютний люкс – це граніт на підлозі в душі. Хоча, його доведеться іноді нагрівати навіть в літню пору.

Паркет і дерев’яна підлога або ламінат?

Поверхня з підігрівом і дерев’яний настил – це, мабуть, найбільш спірне питання. Які види деревини підходять для такого варіанту? Що краще паркет або ламінат під теплу водяну підлогу?

Через погану теплопровідність деревини для підлоги з підігрівом найчастіше вибирають ламінат. Він тонше, ніж паркет, укладається він не на клей і має можливість вільно «плавати», що важливо при перепаді температур.

Ламіновані панелі повинні бути сертифіковані для укладання на підлоги з підігрівом. Тільки при цьому вони будуть безпечні з точки зору викидів шкідливих речовин з клеїв, використовуваних в їх виробництві, при впливі підвищених температур. З цієї ж причини дерев’яні дошки не клеять на підставу підлог з підігрівом.

У разі дерев’яного настилу необхідно враховувати два фактори: • зміна температури і вологості статі;
 • і тепловіддачу в приміщенні.

Передача тепла від підлогового опалення через дерев’яну підлогу вимагає на стадії проектування враховувати поправочні коефіцієнти залежно від товщини деревини. Можна приблизно орієнтуватися, що для дерев’яної підлоги труб повинно бути на 20-50% більше, ніж для керамічного або кам’яного для досягнення тієї ж потужності нагріву.

У той час будь-які труднощі, пов’язані з таким підлогою, будуть залежати, насамперед, від якості і типу деревини, розміру планок і дощок, якості укладання. Підлогова дошка з масиву приклеюється до підкладки з вологістю не більше 2% за допомогою клеїв, призначених для підлоги з підігрівом.

У разі використання дерева спостерігається значна різниця – електричний або водяний тепла підлога, електричний в цьому випадку буде набагато більш ефективним.

Можливість виділення шкідливих речовин з паркетних клеїв також не слід недооцінювати. Ми також повинні мати на увазі, що неадекватний клей під впливом тривалого впливу підвищених температур просто втрачає зв’язують властивості і гнучкість. Тому обов’язково варто перевірити рекомендації виробника про придатність продукції для використання з теплою підлогою, основним критерієм при цьому є максимальна температура.

Килимове покриття

Більшість видів ковроліну можуть бути постелено з покриттям обігрівом, але ми повинні звернути увагу на їх маркування. Більшість виробників килимових виробів, особливо виконаних з ПВХ, накладає обмеження на максимально допустимі температури, вони підходять для підлог з підігрівом, але температура підлоги не повинна бути вище, ніж 27-28 ° С. Слід прочитати інформацію про термостійкості. Цей параметр не повинен перевищувати 0,17 м ² К / Вт. Для килимового виробу важливий також відносна вага, краще, якщо він не буде перевищувати значення 1000-1300 г / м². Килим повинен бути зроблений на підкладці з синтетичного джуту, а волокно і тип килима не мають значення. При монтажі килима на теплій підлозі не рекомендується використовувати підкладку. Тим не менш, деякі домовласники роблять інакше.

Таким чином, якщо ви вибираєте килим на підлогу з підігрівом, не забудьте вибрати той, який рекомендується виробником. Може виявитися, що килимове виріб, який добре підходить для підлоги, разом з підкладкою матиме дуже велике теплове опір. Тоді цей варіант може бути дуже неекономічним, і незважаючи на високу вартість витрат, приміщення не буде в достатній мірі опалюватися. Підкладка повинна бути ретельно приклеєна до підкладки за допомогою відповідного клею, стійкого до температур до 50 ° С.

Лінолеум

У тих випадках, коли є підігрів підлоги по всьому будинку, в різних кімнатах ми можемо вибирати щось своє. Наприклад, килим для спальні, а в інших приміщеннях лінолеум або дерев’яні підлоги. Лінолеум має малу товщину (від 0,8 до 4,5 мм) таким чином, він добре передає тепло і переносить розширення і стиснення, викликане зміною температури.

Лінолеум мають більш низьку термостійкість, ніж килим. З цієї причини він швидко нагрівається, але, на жаль, швидко остигає. У разі лінолеуму вплив на розмір теплового опору буде надавати в основному його товщина. Наприклад, більш товстий, так званий акустичний лінолеум має більш високий термічний значення опору по відношенню до більш тонкому матеріалу. Вплив можуть надати також матеріал і його щільність, грунтовка, клей, смоли.

Якщо ви вибираєте між ковроліном і лінолеумом, то вибір залежить від конкретного приміщення. Якщо ми хочемо швидкого нагріву підлоги, то варто вибрати лінолеум. Якщо, проте, коли ви прокинетеся, хочете торкнутися ногами чогось м’якого, краще вибрати килимове виріб.

Пам’ятайте, що вибираючи підлогове покриття при підлоговому обігріві, треба дотримуватись рекомендацій виробника. Якщо він не рекомендує їх товар для цього застосування, то краще не ризикувати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *