Які домашні рослини очищають повітря в приміщенні?
Якість повітря в багатьох містах не найкраще. На щастя, є прості способи впоратися з цим, і, одночасно, прикрасити квартиру. Варто використовувати прості домашні методи боротьби з забрудненим повітрям. Вчені НАСА розробили комбінацію рослин горщиків, які допоможуть в цій проблемі. Які кімнатні рослини, які очищають повітря в квартирі, можуть стати нам у пригоді?

Папороті

Протягом багатьох років надзвичайно популярним домашнім рослиною, очищує повітря в приміщенні, є папороть. Він має великий вплив на наше здоров’я – і не тільки тоді, коли забруднення повітря перевищує норми. Папороті виділяють величезну кількість кисню, вологи і в той же час поглинають повітряні токсини. Це ставить їх у привілейоване місце, як краще рослина, добре очищає повітря в будинку.

Опис

Папороті відносно легко ростуть, але вони не можуть переносити дуже сухе повітря. Тому їх не можна розміщувати поблизу обігрівачів і в місцях, де буде занадто жарко. Незвичайні форми їх листя принесуть в будь-який інтер’єр нотки екзотики. Вони легко ростуть і не викликають серйозних проблем у догляді.

Є багато видів папоротей, які ідеально підходять для вирощування в домашніх умовах. Різноманітність форм і кольорів, листя величезне. Хоча ці рослини не цвітуть, їх зеленим листям можна милуватися. Папороті відмінно очищають повітря і допомагають зменшити випромінювання від електроприладів, тому обов’язково варто посадити їх в спальні, поставити поруч з комп’ютером або телевізором. Це дуже декоративні і корисні рослини, які вписуються в будь-який інтер’єр.

Папороті відносно легко ростуть

Особливості вирощування та догляду

 • Світло і температура. Папороті люблять розсіяне світло – їх треба розміщувати в кілька притінку, вони можуть рости в умовах, де іншим домашнім квітам світла недостатньо. Не треба піддавати їх прямого контакту з сонячними променями. Рослини добре ростуть при кімнатній температурі – але не на протязі і далеко від джерела тепла. Найкраще вони себе почувають при температурі 20-25 ° С (влітку) і 18-20 ° С (взимку).
 • Полив і обприскування. Грунт повинна бути завжди злегка вологою, але не мокрою – папороті слід регулярно і помірно поливати м’якою водою кімнатної температури. Полив повинен бути обережним, щоб не залити молоде листя. Папороті погано переносять перелив і висушування грунту. Восени і взимку полив повинен бути зменшений. Листя треба обприскувати м’якою водою. Це особливо важливо в будинках з центральним опаленням, де повітря теплий і сухий.
 • Посадка і пересадка. Навесні (березень, квітень) папороті можна пересадити в свіжу грунт. Кращою буде грунт з високим вмістом гумусу.

Цікава стаття по темі: Декоративні дерева для дому

Драцена

Також популярний вид рослин, зазвичай розглядається як декоративний, через довгих тонких листя з яскравою окантовкою – це драцена. Тим часом, кілька різновидів, наприклад драцена відігнута і драцена запашна – це не тільки красиві, але і корисні рослини, добре очищають і оновлюють повітря в будинку, так як їх листя виділяють велику кількість кисню. Драцена допомагає поліпшити якість повітря в приміщенні, що підтверджується дослідженням НАСА по чистоті атмосфери.

Представники цього виду відносно легко ростуть, їм подобається вологість і досить високі температури (взимку в приміщенні повинно бути, принаймні, 15 градусів за Цельсієм).

драцена

Види

Має майже 80 видів і сортів в різних формах.

 • Marginata – має листя 1-2 см в ширину;
 • Fragrans – листя 5-7 см в ширину;
 • fragrans «Compacta» – компактна, листя 2-3 см в ширину;
 • fragrans «Deremenis» – листя 2-3 см в ширину;
 • Драцена відігнута або D. Reflexa – злегка складені листя шириною 2-3 см;
 • Sander – називають «щасливий бамбук», листя 2-3 см шириною;
 • Surculosa – з овальними листям.

види драцени

Що шукати при покупці?

 • Чим вище рослина, тим старше.
 • Стовбур повинен бути міцно закріплений в грунті.
 • Кінці листя не повинні бути більше 5 мм.
 • Відсутність шкідників і хвороб.
 • Верхня частина стовбура повинна бути покритий воском, щоб запобігти гниттю, викликане вологістю.

Як вибрати рослина драцени

Особливості вирощування та догляду

За драценою легко доглядати. Вона зберігає накопичену воду і може підживлюватися їй, якщо забути на деякий час про полив. Драцена (лат. Dracaena) – це високе, розлоге дерево або рослина в горщику з одним або декількома стволами і листям, які мають різні кольори: зелений, жовтий і жовтий, іноді тонований рожевий або червоний. Листя різних типів: маленькі, тонкі і гострі або великі і м’які.

У природному середовищі драцена зростає в основному в Африці і сусідніх островах, включаючи Мадейра, Канарські острови і острови Кабо-Верде. Деякі види дійсно нагадують дерево з потужним стовбуром, їх висаджують в жарких країнах, як огорожі. Це довгоживучі рослини.

 • положення. Драцена вважає за краще не стояти на суворому сонце, але любить світлі місця, особливо якщо у неї листя з візерунками. Не терпить холоду. Температура не може опускатися нижче 10-13 градусів Цельсія.
 • полив. Полив потрібен, якщо грунт дуже суха. Не любить стояти в воді. Обприскування час від часу робить листя привабливими і свіжими.
 • Добриво. Підживлення варто робити добривом один раз кожні 6 тижнів навесні і влітку.

Особливості вирощування та догляду за драценою

Антуріум

Зазвичай асоціюється з ефектним доповненням до букетів зрізаних квітів, антуріум також стає все більш популярним горшкових рослиною. Більшість сортів цього тропічного виду ростуть на верхівках дерев екваторіальних лісів. Цвітуть протягом усього року, тому будуть красиво і рясно прикрашати квартиру. Антуріум потрібно протирати листя, щоб він виглядав ще більш ефективним.

коротка характеристика

 • колір квітки: червоний, кремовий, рожевий, різнобарвний, зеленуватий;
 • період цвітіння: II, III, IV, V, VI;
 • грунт: каріогенная;
 • становище: часткова тінь, сонце.

антуріум

Це екзотична рослина родом з лісів Центральної Америки. Суцвіття мають човнову форму. Вони можуть бути кремовими, рожевими, червоними, світло-зеленими і навіть різнокольоровими. Блискуче листя овальні або мають форму серця. Через цікавих квітів, він часто використовується в композиціях зрізаних квітів.

Всі види антуріума вимагають сонячного положення (підходить східне або північно-східне вікно) і тепла. В якості грунту використовується торф’яної субстрат або суміш сфагнового моху, грунту, компосту і глини. Протягом вегетаційного періоду його слід поливати рясно, теплою, м’якою водою, без обприскування зверху.

антуріум

Хризантема кімнатна

Хризантеми, особливо їх різнокольорові сорту, добре справляються зі смогом. Вони найкраще ростуть на сонячних позиціях в родючої, проникною грунті. Хризантеми реагують на сухість, увядая, тому не можна ставити горщик занадто близько до радіатора або до інших джерел тепла. Також надлишок води може привести до кореневої гнилі.

хризантема кімнатна

Назва хризантеми означає «золота квітка». Це поєднання грецьких слів «chrysos» (золотий) і «anthemon» (квітка). Однак квіти у них не тільки жовті. Їх можна знайти в різних кольорах: • жовтий;
 • помаранчевий;
 • зелений;
 • фіолетовий;
 • червоний.

хризантема кімнатна хризантема кімнатна

Хризантема горщиків стали хітом останніх років. Вони захоплюють багатством різновидів, різноманітністю форм і кольорів. Хризантема створює величезний діапазон можливостей. Можна поекспериментувати з нею, змішуючи кольори за бажанням, вибираючи різні сорти і форми. Ця квітка підходить для людей, повних енергії, сучасних і незвичайних, які не бояться експериментувати з дизайном інтер’єру і квітами.

Кімнатні хризантема потребує світлі, щоб нирки добре розпускалися. Щоб продовжити цвітіння, необхідно видалити зайві квіти. Земля не повинна бути сухою.

хризантема кімнатна

Спатифіллум

Спатіфіллуми все частіше зустрічаються в наших будинках – це не дивно, тому що вони не тільки декоративні (їх ланцетні, інтенсивно зелене листя і ніжні квіти – прекрасна прикраса кімнати), а й корисні. Листя мають здатність поглинати токсичні леткі речовини з повітря, що сприятливо впливає на його якість.

Увага! Спатіфіллуми отруйні, тому варто поміщати їх в місця, недоступні дітям і тваринам.

Коротка характеристика

 • висота: до 100 см;
 • декоративність: квіти, листя;
 • колір квітки: білий, кремовий;
 • період цвітіння: II, III, IV, IX, V, VI, VII, VIII, X;
 • становище: тінь, часткова тінь.

Це багаторічна рослина з декоративним листям і квітами. Легкий догляд робить його дуже популярним.

Spathiphyllum wallisii належить до гігантського сімейства Araceace. Назва походить від білих або зеленувато-білих листочків, скручених навколо вершково-білої солом’яною колби. Листя довгі, ланцетні, зелені і блискучі.

Спатифіллум

Краще росте в частковій тіні при кімнатній температурі. Влітку йому подобається вологе повітря, а взимку температура повинна бути не менше 16 градусів за Цельсієм. Рослина слід поливати м’якою водою кімнатної температури. Грунт завжди повинна бути злегка вологою, але не мокрою. З березня по серпень, раз в два тижні, треба удобрювати рослина горшкових добривом.

Спатифіллум любить чисті листки, тому треба протирати їх від пилу вологою тканиною і обприскувати м’якою водою.

Спатифіллум

Плющ

Популярні види цієї рослини використовуються для прикраси наших будинків і балконів протягом багатьох років. Тим часом, виявляється, що кімнатний плющ не тільки виглядає красиво, але і відмінно очищає повітря в квартирі або будинку. Він не особливо вимогливий, але не любить температури вище 20 градусів Цельсія.

За плющем легко доглядати, він невимогливий і дуже декоративний. Ідеально підходить для прикраси. Дослідження NASA показали, що плющ входить в список кращих повітроочисних рослин і ідеально підходить для дому та офісу.

Увага! Плющ також отруйний – переконайтеся, що він не перебуває в межах досяжності для дітей або домашніх тварин.

Плющ

Плющ (лат. Hedera) піднімається, висить і гойдається, з гордістю представляючи своє листя – зелені з білими, срібними або жовтими плямами, з мармуровим чарівністю. Латинська назва плюща – Hedera – означає «приклеюватися» і дійсно, рослина в’ється навколо будівель, парканів і дерев. Його можна легко запустити на будь-яку поверхні. Вінок із плюща є символом перемоги і людської сили. Ось чому його отримують переможці Олімпійських ігор.

Плющ

Домашній догляд за плющем

Плющ входить в першу десятку самих простих домашніх рослин. На відміну від більшості рослин видів, не прийшов до нас з екзотичних земель. Він росте в Європі, тому віддає перевагу більш прохолодний клімат, що полегшує догляд за ним.

Основні вимоги наступні:

 • плющ може впоратися з відносно сухим повітрям, любить температуру 12-20 ° C;
 • не треба ставити його в дуже сонячне місце, тому що він вважає за краще легку тінь;
 • полив не рідше одного разу на тиждень, грунт не повинен бути занадто вологим.

Домашній догляд за плющем

Сансевієрія

Це надзвичайно вражаюче рослина, яке крім естетичної цінності також буде піклуватися про повітрі в будинку. Воно поглинає вуглекислий газ, що видихається людиною, і виробляє чистий кисень. Це робить його ідеальним для спальні або дитячої кімнати, Сансев’єрія гарантує чисте повітря і, отже, здоровий та ефективний сон.

Це ідеальна пропозиція для тих, хто мріє про «зелений одному», але має мало часу, щоб доглядати за ним. Тому що цей вид потерпить майже всі помилки і халатність – за винятком надмірного поливу.

сансевієрія

Як свідчить легенда, Сансев’єрія зобов’язана своїм латинською назвою (лат. Sansevieria) італійському принцу Раймондо ді Сангро з Сан-Северо, який в 18 столітті привіз її з Африки в Неаполь. З тих пір вона придбала величезну популярність в Європі. Сьогодні цей вид влаштувався на наших підвіконнях назавжди, отримавши назву залізного рослини.

сансевієрія

В даний час описано близько п’ятдесяти видів сансевиерии, але тільки п’ять з них вирощуються в горщиках. Зазвичай вона виростає до висоти метр або більше, наприклад, сорт «Laurentii». Хоча є також карликові види висотою не вище 15 см – наприклад, дуже популярна міні Сансев’єрія з декоративними золотими смужками по краях листя.

сансевієрія

Вирощування і догляд

Багато років тому гвінейські сансевієрія прикрашали будинки наших бабусь, пізніше їх популярність поступово зменшувалася, поки вони не були повністю забуті. Сьогодні вони заново відкриті і переживають свою «другу молодість». Їх популярність все ще зростає, рослини можна купити у будь-якого флориста або навіть в супермаркеті.

Сансевієрія вирощування і догляд

Досить вибрати прості, сучасні та елегантні горщики, щоб зробити їх головною прикрасою кімнати. Ви можете відправитися у відпустку без страху, квітка витримає навіть місяць без краплі води. М’ясисті листя ростуть з товстих кореневищ, прихованих трохи нижче поверхні землі. Це сховища води, яку рослина використовує в міру необхідності. Тому поливають його рідко і не дуже рясно, щоб вода ніколи не стояла. У нижній частині горщика повинен бути товстий шар дренажу. На жаль, надмірний полив є найбільш поширеною причиною короткого життя квітки.

Сансевієрія вирощування і догляд

Хлорофітум

Це одне з найпопулярніших і зручних для вирощування рослин, яке, крім цікавого зовнішнього вигляду, також пропонує очищення повітря. Хлорофітум покращує його якість, інтенсивно поглинає вуглекислий газ, бензол і ксилол, які використовуються при виробництві пластмас, а також зустрічаються, наприклад, в шкіряних та друкованих матеріалах.

хлорофітум

Вибираючи, які рослини будуть добре очищати повітря в квартирі, варто брати до уваги особливості догляду за кожним з них. Початківцям любителям зелені краще вибирати невибагливі сорти, які не бояться перезволоження або посуху і не дуже вимогливі до температурного режиму.

хлорофітум

У будь-якому випадку такий зелений друг стане не тільки окрасою нашого житла, але і корисним помічником. Рослини фільтрують вуглекислий газ, видаляють токсини і виробляють кисень, що покращує якість повітря і дихання.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *