Які краще радіатори опалення для приватного будинку?Які краще радіатори опалення для приватного будинку?

Радіатори опалення повинні бути добре підібрані до приміщення. Які радіатори опалення краще ставити в будинку сталеві або алюмінієві – це звичайна дилема, з якою стикаються багато власників приватних ломів. Ми порекомендуємо, який радіатор опалення краще вибрати, щоб він був ефективним.

Які краще радіатори опалення для приватного будинку?

Потужність нагрівача, яка виражається в його здатності обігріти квадратний метр площі кімнати, залежить від багатьох чинників. Тому, виникає питання: як і який радіатор опалення краще вибрати будинку? Остаточне рішення щодо вибору радіаторів для будинку слід обов’язково обговорити з досвідченими монтажниками. Крім вибору, дуже важливо правильно підключити обігрівач, найчастіше їх підключають внизу. Сталеві моделі дозволяють виконати незвичайне рішення – з’єднання радіатора в середині.

При виборі слід звернути увагу не тільки на естетичні аспекти, а й на технічні параметри. Від хорошого вибору залежить тепловий комфорт в приміщенні.

Основні параметри, які враховують при виборі радіаторів:

  • тип радіатора (як правило, зі сталі або алюмінію);
  • теплова потужність;
  • розміри;
  • спосіб підключення;
  • також важливим є тип системи опалення в будинку, який в якійсь мірі впливає на вибір батареї опалення.

Радіатори опалення в приватний будинок: які краще – сталеві або алюмінієві?

Радіатори опалення сталеві або алюмінієві?Це загальна дилема для власників приватних будинків, перед якими стоїть питання установки нових батарей опалення.

На практиці, з точки зору продуктивності як моделі зі сталі, так і з алюмінію можуть відповідати нашим очікуванням щодо можливості та ефективності опалення будинку.

Перевагою алюмінієвих батарей опалення є їх експлуатація без технічного обслуговування. У разі сталевих батарей опалення необхідна їх вентиляція час від часу. У них можуть бути встановлені автоматичні (або напівавтоматичні) вентиляційні отвори, але на практиці вони не завжди виконують в повній мірі свою функцію.

Який варіант нагрівача швидше нагрівається?

  • Сталеві батареї старого типу нагріваються значно повільніше, ніж сучасні з алюмінію.
  • Сталеві моделі довше віддають тепло, ніж алюмінієві після припинення нагрівання.
  • Нові технології виробництва сталевих батарей опалення дозволяють їм не поступатися моделям з алюмінію і мати схоже час прогріву.

Для вимогливих покупців перевагою алюмінієвих моделей є широкі можливості вибору кольору і форми. Це особливо важливо в сучасних умовах. Алюмінієві батареї виробляються у вигляді всіляких форм, які дуже елегантно вписуються в репрезентативні кімнати.

Радіатори опалення алюмінієві

Радіатори опалення алюмінієві

Так чи важлива вага?

Іноді виробники підкреслюють таку характеристику, як меншу вагу алюмінієвих моделей, однак це не має великого практичного значення, так як монтажні елементи для сталевих батарей настільки надійні, що вони без проблем зможуть їх витримати протягом багатьох років без будь-яких пошкоджень.На що ще звернути увагу?

Важливим моментом є тип системи опалення в будинку. Якщо в системі мідні труби, то краще вибирати сталеві батареї. Для алюмінієвих моделей рекомендується використовувати спеціальні інгібітори, які захищають з’єднання від корозії. Ця проблема не виникає в батареях зі сталі.

Сталеві батареї встановлюють на системах з робочим тиском не більше 12-13 бар. Алюмінієві моделі витримують тиск до 16 бар, хоча точні параметри можуть відрізнятися в залежності від виробника. Ці параметри повинні бути узгоджені з професіоналами перед покупкою.

З точки зору гарантії виробники пропонують, як правило, гарантійний термін в 10-15 років. Важливо ретельно перевірити записи гарантійних умов. У алюмінієвих моделей часто гарантія скорочується після зміни початкового кількості ребер, що часто виконується при установці. З іншого боку, сталеві батареї, як правило, мають гарантію терміном на 10 років з дня виробництва. Це важливо, якщо нагрівачі лежали протягом тривалого часу на складі. Будьте обережні в таких ситуаціях, коли ціна для нагрівачів стає привабливо низькою, при цьому варто уважно перевірити гарантійний талон.

Теплова потужність

Потужність нагрівача відповідає за ефективність теплопередачі води всередину кімнати. На теплову потужність впливає розмір батареї і розміри і кубатура повітряного простору в приміщеннях.

Важливе правило: слід встановлювати радіатори не надто маленькі і не дуже великі. Краще, однак, для ефективного обігріву приміщення, щоб вони були трохи більше за розмірами, ніж занадто малі. Самостійне визначення теплової енергії є досить складним. Виробники можуть вказувати потужність у вигляді позначення, наприклад, 75/65/20 ° C, що означає температуру води, що поступає в нагрівач, температуру зворотної води і передбачувану температуру кімнати. Досвідчений установник виконає розрахунок, заснований на очікуваних реальних умовах установки, з урахуванням її виду. Крім того, рекомендується включити в розрахунок площа і об’єм приміщення, розміри віконних і дверних прорізів.

Ми вже розповідали, як розрахувати радіатори опалення, теоретично ми досить легко може провести такі розрахунки. Але на практиці, краще остаточний розрахунок і вибір виду обігрівачів для приватного будинку узгодити з досвідченим монтажником.

Радіатори опалення – які краще для будинку за розміром?

Розміри радіатора пов’язані з його тепловою потужністю. При розрахунках, варто добре розглянути положення батарей в кімнатах. Рекомендується установка їх біля вікон, або в місцях, де відбуваються найбільші втрати тепла. З естетичних міркувань буває, що господарі прагнуть трохи зменшити розміри і кількість секцій, що має бути прийнято до уваги при виборі потужності нагріву, її має вистачати для підтримки комфортної температури в приміщенні.

Як підключити радіатор?

Спосіб підключення радіатора також має важливе значення. Ми можемо його змінити, при необхідності, під час ремонту та заміни старих радіаторів новими. Алюмінієві радіатори продаються в основному з заводським способом підключення знизу – лівим або правим. Сталеві радіатори залишають більше поле для вибору цього параметра, тому що їх можна підключити одночасно зліва і справа.

Як підключити радіатор?

Деякі переваги дає сталевий радіатор, тому що ви можете придбати конструкцію з нижнім середнім підключенням, чого ви не отримаєте в алюмінієвих радіаторах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *