Які краще вікна: пластикові або дерев’яні?Які краще вікна: пластикові або дерев'яні?

Існує велика кількість типів вікон, які були створені за останнє сторіччя. Цікаво, що в стародавні часи, вікна не були визнані в якості повноцінного архітектурного елемента. Але за часів готичного періоду їх оцінили, і в наступні століття вони стали розглядатися як винятковий елемент прикраси будівель.

Які краще вікна: пластикові або дерев’яні, в чому принципові відмінності?

 На сьогоднішній день, вікна повинні бути в першу чергу солідними, міцними, теплими і тихими. Це не дивно, що високі параметри якості відіграють велику роль при їхній покупці. Багато людей, вибираючи ідеальні вікна, задаються питанням: які краще дерев’яні склопакети або пластикові. Як відзначають експерти, обидва продукти можуть володіти високою якістю і виглядають дуже естетично, якщо зроблені зі смаком. Перед тим, як зробити вибір, які ж вікна дерев’яні або пластикові краще, слід враховувати такі параметри як:

 • довговічність;
 • естетична привабливість;
 • здатність зберігати тепло;
 • вентиляція;
 • безпеку.

Розглянемо ці питання докладніше.

Вентиляція і тепло

Вентиляція і теплоОтже, які склопакети краще дерев’яні або пластикові, які краще зберігають тепло? Який же ідеал? Конструкція повинна добре зберігати тепло, але в той же час забезпечувати вентиляцію повітря. Наявність адекватної швидкості інфільтрації (повітропроникності) склопакетів свідчить про їхню якість.

Цікаво відзначити, що в даному випадку не має значення, виберіть ви дерев’яні склопакети або пластикові – обидва типи можуть мати однакові характеристики.

Слід мати на увазі, що в будівлях з природною вентиляцією, яка працює з використанням природного потоку повітря, викликаного різницею щільності і тиску всередині і зовні приміщення, повинні стояти вікна, що забезпечують швидкість інфільтрації, щонайменше, із значенням 0,3. Інфільтрацію не слід плутати з мікровентиляцією, яку можна забезпечити, відкривши вікна в режимі вентиляції або відчинивши їх. Інфільтрація повинна бути постійним фактором, який забезпечує природну вентиляцію склопакета, не впливаючи на термічні і акустичні властивості.

Вентиляція і тепло

Підводячи підсумок, можна відзначити, що дерев’яні та пластикові вікна можуть мати один і той же коефіцієнт інфільтрації і збереження тепла.

Коефіцієнти теплопередачі (теплопровідності):

 • деревини – в середньому 1,4 Вт / м²К,
 • вікон ПВХ – в середньому 1,9 Вт / м²К.

Це порівняння показує, що тепло швидше «тікає» через пластикові рами. Виняток становлять багатокамерні пластикові конструкції, які можуть похвалитися високими параметрами збереження тепла.

Вентиляція і тепло

Які вікна (дерев’яні або пластикові) міцніше і довговічніше?

Дерев’яні рами мають трохи більш міцний каркас. Це пов’язано з тим, що вони стійкі до впливу високих температур. На жаль, пластикові склопакети під впливом інтенсивного сонячного світла можуть змінити колір, а високі температури можуть призвести до зміни форми. Ось чому так важливо в стінах, які піддаються сильному впливу сонця встановлювати пластикові склопакети білого кольору або ж дерев’яні вікна, так як темні кольори підсилюють нагрівання конструкції від сонця.

Недоліком дерев’яних рам є те, що кожні 5-10 років, їх треба оновлювати. Однак цей недолік не так вже принциповий. Для цього досить обробити їх наждачним папером і покрити високоякісної просоченням. Чому важливо добре доглядати за дерев’яними рамами? Тому що правильно обслуговується дерево буде служити вам до 90 років! Пластикові склопакети, на жаль, не настільки довговічні – їх «термін служби» закінчується, як правило, після 40-50 років. Чи можна продовжити їхнє життя? Швидше за все, немає – операції з їх технічного обслуговування обмежуються періодичної очищенням пластикових профілів.Кілька слів для естетів

Дерев’яні вікна вважаються розкішними. Немає в цьому нічого дивного – дерево додає благородство і елегантність інтер’єру, воно тепле і приємне на дотик, а його поверхня часто прикрашає текстура деревини. Дерев’яні рами особливо красиво представлені в інтер’єрах в класичному стилі, вони люблять монументальні будівлі і історичні особняки. Конструкції можуть бути прикрашені декоративними віконними гратами або дерев’яними прикрасами. Якщо в інтер’єрі переважають елементи з деревини, наприклад, стать і відкриті балки даху, то важко уявити собі інші вікна. Дерево є неодмінним атрибутом наступних стилів:

 • класичний;
 • сільський;
 • англійська;
 • прованс;
 • скандинавський.

Які краще вікна: пластикові або дерев'яні

Які краще вікна: пластикові або дерев'яні

Які краще вікна: пластикові або дерев'яні

Пластикові склопакети, однак, найбільш ефектні в сучасних інтер’єрах. Мінімалістський стиль і хай-тек любить їх! Цікаво відзначити, що багато виробників склопакетів з ПВХ пропонують моделі, рами яких за зовнішнім виглядом схожі з деревиною.

Які краще вікна: пластикові або дерев'яні

Якщо ви вирішили пофантазувати і вибрали незвичайну форму або колір рам, не хвилюйтеся, виробники дерев’яних і пластикових вікон здатні реалізувати самі незвичайні проекти.

Безпека вікон

Безпека є ще одним дуже важливим аспектом. Як дерев’яні вікна, так і пластикові легко можуть бути оснащені протизламними функціями. Якщо ви відмовляєтеся від такого роду захисту, пам’ятайте, що дерев’яні профілі жорсткіше, ніж пластикові, і, отже, їх важче зламати грабіжникові.

Крім того, необхідно проаналізувати покупку вікон з точки зору протипожежної захисту. Існує ПВХ самозатухаючий і не поширює вогонь, в той час як деревину можна захистити вогнезахисними препаратами. Вони утворюють покриття, яке не дає доступ кисню до нагрівається поверхні. Слід також враховувати, що є види деревини, які спалюються набагато важче, ніж інші. До них відносяться, наприклад, дуб або бук. Знову ж таки, важко виправдати перевагу вікон ПВХ над деревом або навпаки.

Як уже згадувалося раніше, дерев’яні вікна вважаються ексклюзивним продуктом, на частку яких припадає близько 15% ринку столярних виробів. Це пояснюється їх більш високою ціною, в порівнянні з вартістю ПВХ вікон приблизно на 10-15%. Звичайно ж виробників багато, як і пропозицій, тому варто проаналізувати, принаймні деякі з них. Прихильники деревини підкреслюють, що це натуральний продукт, шляхетний і теплий, який може прослужити ще вашим онукам. З огляду на такі аргументи, ймовірно, варто заплатити за нього трохи більше і зробити хорошу інвестицію, яка прослужить протягом багатьох років.

Вибираючи вікна, слід звертати увагу, перш за все, на параметри збереження тепла і вентиляцію, відмінну якість і гарний дизайн. В даний час важко однозначно відповісти, які вікна краще: дерев’яні або пластикові. Багато що залежить від стін будинку, смаку і бюджету. Крім того, іноді вирішальне значення має стиль будівлі і інтер’єр кімнат, в деяких випадках пластикові профілі, навіть якщо вони імітують деревину, будуть недоречні. Точно також, в деяких стилях використання деревини для вікон буде вносити дисгармонію в дизайн інтер’єру.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *