Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?Кожен дачник – художник, дизайнер, режисер, сценарист і головний герой на своєму улюбленому куточку землі. Скільки планів він будує перед черговим сезоном, які картини в мозку малює, які передчуття відчуває! Хтось відразу засаджує все овочами, зеленню, чагарниками, хтось робить суцільно газоном, а хтось левову частку віддає квітам. Так чи інакше, шматочок дачної ділянки все одно залишають під квіти. І саме цю діляночку, хай і несвідомо, чіпляє око кожного, хто проходить по ньому. Творчий підхід до цього куточка на дачі робить його найбільш помітним на тлі всього іншого. Спробуємо створити такий квітник або клумбу, щоб не можна було очей відвести, а також розглянемо, як зробити квітники і клумби своїми руками на дачі, квітуче все літо.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?
Зробити квітники і клумби своїми руками на дачі, квітуче все літо

Квітник на дачній ділянці – як вибрати місце?

Де потрібно розміщувати квітники? Нехай це буде там, де його побачать звідусіль. Це буде центральне яскрава пляма на картині художника. Все інше як би компонується навколо нього. Потім замислюємося дизайн. Дизайнер в своєму виборі виходить зі своїх особистих переваг, в залежності від того, які форми подобаються квітникарю – коло, півколо, квадрат, трикутник, ромб, овал, зірка або ж плавні лінії, а може бути килим з малюнком.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?

Тут треба подумати і про рельєф клумби або квітника – плоский або піднесений, плавно спадаючий або ступінчастий. Чи будуть використовуватися в дизайні сторонні предмети, на зразок старих шин, візки, з якої ніби прокидалися квіти, перекинута раковина або корито з вилівшіміся з нього квітами, альпійська гірка чи буде це з великими і малими камінням. Проробляють цю розумову роботу не навесні, коли розтане сніг і на ділянці почнеться фізична праця. Продумують до приходу весни. Задумане прорисовують на папері.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?Поради щодо вибору квітів, квітучих все літо:

  • Підбирають квіти улюблених тонів, щоб вони не дратували, а зворушували господаря своєю гармонією. Не забувають і про висоту кожної рослини – вони не повинні бути закриті один іншим, тому рекомендують: в центрі клумби, розташованої на відкритому місці, садити вищі квіти і від них, у напрямку зниження зростання розташовувати такі рослини, закінчуючи почвопокровними.
  • Якщо ж квітник знаходиться біля стіни будинку, то високорослі розташовують біля стіни, як фон іншим убутним по зростанню.
  • Цвітіння рослин підбирають, щоб одне йшли один за одним з ранньої весни до пізньої осені і додають декоративну траву, вже вона весь сезон буде намагатися. Якщо створюєте клумбу з багаторічних рослин, то про дизайн не доведеться турбуватися щороку, а просто доглядати за своїм дітищем.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?

Новачкам рекомендується просто запитати в насіннєвому магазині багаторічні первоцвіти, квітучі серед літа і осіннього цвітіння. Фахівці рекомендують віддавати перевагу таким кольорам:

з ранньоквітучих: блакитні проліски, незабудки, медунки, примули, маргаритки, сон – траву, братки;

з цибулинних: весняний пізньоцвіт, крокуси, нарциси та раннецветущие тюльпани.

з зацвітають в середині літа: гіацинт, іриси, рябчик імператорський, люпин, аквилегия, півонії, форзиція, дельфініум, майорця, лиатрис, гортензія, аліссум, ешольція, календула.

з поздноцветущих: волошки, турецька мак, лілії, ехінацея, ромен, рудбекія, Газанія.

з осінніх: жоржини, флокси, хризантеми, канни, лобелія і завершує його осінній пізньоцвіт.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?

Які підручні предмети знадобляться для оформлення клумб? Для клумб і мініклумб використовують все, що відслужило свій термін: покришки від машин, раковини, старі візки, і навіть ліжко залізну. Оформляють камінням, плетеними з верби заборчиками, або купленими бордюрами.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?

Отже, квітники і клумби своїми руками на дачі, квітуче все літо – це необхідний елемент для створення комфортної, красивою атмосфери на дачній ділянці.

Які квіти, квітучі все літо, краще використовувати для клумб?

Дивіться також відео: 

Квіти на дачі. Клумби і квітники своїми рукамі.Цветущій сад

https://youtube.com/watch?v=QJsHs7UU0_oЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *