Які квіти посадити на балконі?Які квіти посадити на балконі

Влітку, в галасливому і курному місті, міські жителі часто намагаються перетворити свій балкон в зелений оазис, в якому після важкого робочого дня можна розслабитися від міської суєти, насолоджуючись вечірньою прохолодою і навколишнього зеленню. Щоб створити такий оазис нам буде потрібно правильний підбір рослин. Тому багато людей задаються питанням, які квіти посадити влітку на балконі. Звичайно, з південного боку красиво будуть цвісти світлолюбні рослини, а на північній – ті, які не люблять палючих променів. Ми порадимо вам, які квіти можна посадити на балконі, які люблять сонце або тінь, при якій температурі виносити квіти на балкон.

Які квіти посадити на балконі з сонячної сторони?

Цікаво оформлений і обладнаний балкон може успішно виступати в ролі літньої вітальні. Але перш ніж він стане барвистим мінісадом, ви повинні присвятити йому деякий час. В першу чергу ви повинні правильно вибрати рослини. Залитий сонцем південний балкон, на перший погляд, здається ідеальним місцем для вирощування балконних, рясно квітучих рослин. Насправді ж, умови, які превалюють на ньому, досить складні і несуть багато ризиків, тому що не всі рослини зможуть їх витримати. Тому слід знати, які квіти посадити на сонячному балконі переважно, а які краще не використовувати.

Які квіти посадити на балконі з сонячної сторони

Найбільшу загрозу для квітів, що вирощуються на південному балконі, представляє інтенсивне сонячне випромінювання, через якого безліч делікатних сортів схильні до опіків і нестачі води, яка швидко випаровується з нагрітої в горщиках грунту.

Крім суворого сонця, посухи і спеки, додаткову загрозу для рослин на південному балконі представляють шкідники. Найбільш часто вони пошкоджуються павутинним кліщем, який любить тепле і сухе повітря. Після того, як з’являються кліщі, стає досить важко позбавити від них балконні рослини, тому що вони розташовуються в основному на нижньому боці листків, де їх важко виявити вчасно. Кліщі також відносно стійкі до багатьох препаратів для захисту рослин, так що вам доведеться пошукати засіб, яке буде в змозі впоратися з ними, і в той же час не буде загрожувати вашому здоров’ю.

Які квіти посадити на південному балконі? 

При виборі сортів для сонячного балкона, ми повинні також пам’ятати, що не всі види світлолюбних рослин переносять посуху. Для вирощування квітів на південному балконі, який залитий сонцем, вибирають великі горщики світлого кольору. Вони не нагріваються швидко і можуть вмістити більше землі. Варто уникати покупки для сонячного балкона металевих і скляних горщиків, тому що вони, хоча і надзвичайно модні, дуже швидко нагріваються, що може привести до швидкого висихання грунту і перегріву кореневої системи.

петунія на південному балконі

Більшість вирощуваних на сонячних балконах рослин (за винятком тих видів, які віддають перевагу більш сухий грунт, наприклад, лаванда), необхідно регулярно і часто поливати, так як вони, страждаючи від посухи, швидко в’януть і втрачають свої декоративні якості (наприклад, Санвіталія, лобелія ). Полив рослин на південному балконі треба проводити рано вранці або ввечері, тому що рослини, які поливають опівдні, можуть запариться або перегрітися.

Які квіти вирощувати на балконі з південного боку:

 • герань англійська,
 • петунія,
 • вербена садові,
 • пиретрум чагарниковий,
 • колеус Блюма,
 • куфея,
 • лобелія,
 • лаванда вузьколиста і французька,
 • портулак великоквіткова,
 • астеріскус приморський,
 • батат (іпомея).

Які квіти посадити на західному балконі?

Квітучий балкон є дуже привабливим місцем для відпочинку. Але перш ніж ми зможемо насолодитися його зачаруванням, ми повинні вибрати які квіти там посадити, щоб вони цвіли. Це не буде занадто складно, якщо у вас є балкон, що виходить на схід, де будуть добре рости і цвісти багато видів декоративних рослин. Трохи більше проблем з’являється, якщо балкон виходить на захід, так як це дуже особливе місце. На західному балконі, як правило, найбільш жарко. Якщо ви хочете мати гарні квіти в цих умовах, необхідно їх регулярно поливати, а в деяких випадках вони потребують захисту від сонця.

Які квіти посадити на західному балконі

На західному балконі сонце світить в основному в другій половині дня і присутній до пізнього вечора. В результаті це місце сильно нагрівається, що робить його не зовсім відповідним для вирощування рослин, які готуються до вечірнього відпочинку. Тим не менш, є види рослин, які вважають за краще теплий і довгий день, тому подібні умови дійсно добре підходять для них, так як таке розташування дозволяє отримати додаткову порцію тепла і світла ввечері.Які квіти садять на балконі на західній стороні?

Для цього розташування можна порадити следующе рослини:

 • лаванда вузьколиста і французька,
 • герань,
 • чорнобривці,
 • петунії та Million Bells,
 • сурфінія,
 • братки,
 • вербена садові,
 • гвоздика,
 • селосія пір’яста і чубата,
 • лобелія.

Ми повинні пам’ятати, однак, що хоча сонце не світить в приміщення, орієнтоване на захід, в першій половині дня, але в другій половині дня, воно нагрівається досить сильно, в результаті чого земля в горщиках швидко висихає. Тому такі рослини необхідно поливати регулярно і часто, бажано вранці або після заходу сонця. Західний балкон – це також місце, де може дути досить сильний вітер, тому краще уникати посадки на ньому рослин з тендітними або підвішують стеблами, наприклад, такими, як у пеларгонії, якщо ми не можемо забезпечити їм відокремлене і захищене від вітру місце.

Які квіти можна вирощувати на балконі, орієнтованому на схід?

Підібрати квіти, які можна посадити на східному балконі, досить легко, тому що тут ідеальні умови для зростання більшості рослин. При цьому, у нас є цілий ряд можливостей для багатьох красиво квітучих декоративних сортів.

На східному балконі сонце світить з раннього ранку, але воно не дуже інтенсивне, і забезпечує максимальний світло, не викликаючи опіки рослин. Іншу частину дня, рослини на східній стороні можуть насолоджуватися розсіяним світлом, тому в теплу пору доби вони не схильні до перегріву і пересушування. Тут, як правило, рослини не піддаються грибковим захворюванням, які можуть бути проблемою на північних балконах або нападам шкідників, які можуть з’явитися на рослинах, що ростуть на повному сонце (на південній стороні).

троянди на східному балконі

Тут ми можемо виростити багато цікавих декоративних балконних рослин, які включають в себе, серед іншого:

 • герань,
 • геліотроп перуанський,
 • фуксія садові,
 • шпороцветнік,
 • вербена садові,
 • молочай,
 • цибулинні бегонії,
 • барвисті сорти плюща,
 • шавлія блискучий,
 • троянди.

При виборі рослин для східного балкона зверніть увагу на ті види, які вважають за краще розсіяне світло, не переносять спеку і не страждають від посухи, так як це буде для них ідеальне місце. Ми також можемо вибрати рослини, які здатні адаптуватися до різних умов вирощування (наприклад, герань, нігтики). При посадці квітів на східній стороні, ми також можемо використовувати різні горщики, в тому числі модні, металеві або горщики в темних тонах, так як різке полуденне і післяобідній сонце не дасть їм перегрітися, і земля не буде висихати занадто швидко.

Квіти на північний балкон

Лоджія в кольорах є чудовою прикрасою. Проте, на північній стороні умови не сприяють вирощуванню багатьох квітів, тому варто знати, які види підходять для вирощування в затіненому місці. Вибір квітів для північного боку не завжди є легким завданням. Переважаючі тут умови не сприяють вирощуванню багатьох рослин і несуть ряд обмежень, що не означає, що це місце не дозволяє організувати затишний, зелений куточок. Але перш ніж вибрати квіти, які будуть добре почуватися в тіні, ми повинні спочатку підготувати для них відповідну позицію.

Які рослини і квіти посадити на північному балконі

Це місце досить прохолодне і щодо вологе, а світло тут сильно розсіюється. Таким чином, для вирощування рослин тут найкраще виділити великі горщики з товстими стінками або дерев’яні, просочені захисним складом коробки, які можуть вмістити більше грунту і краще зберігають тепло. Всі горщики обов’язково повинні мати дренажні отвори і дренажний шар на дні, відводячи таким чином надлишок води від коренів. Якщо ви забудете про це і виберете привабливі, але непрактичні горщики, то квіти, вирощені в них, можуть пошкоджуватися грибковими захворюваннями. Також слід вибирати горщики і ящики в світлих кольорів або інтенсивних кольорах, що сприятиме створенню цікавого інтер’єру, в якому бракує сонячного світла.

Які рослини і квіти посадити на північному балконі?

Дуже важливо правильно вибрати вид балконних квітів, які добре почуватимуться в тіні і підходять для вирощування на північній стороні, де можна рідко похвалитися красивими квітами.

На північному балконі можна вирощувати такі рослини:

 • бульбові бегонії, які терпимо переносять розсіяне світло і мають великі, барвисті квіти;
 • тут ми також можемо вирощувати рослини з декоративним листям, наприклад, плющ звичайний, шпороцветнік;
 • також тут можна посадити і вирощувати деякі папороті;
 • барвінок;
 • горлянка повзуча;
 • незабудки.

Це розташування має також і деякі переваги. Вирощувані на північному балконі рослини не піддаються впливу перегріву і сонячних опіків, тому довше зберігають привабливий зовнішній вигляд. Земля в горщиках тут не пересихає дуже швидко, так що рослини можна поливати рідше і більш помірною кількістю.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *