Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвамиКожен дачник прагнути оформити свою дачну ділянку якомога цікавіше. Сьогодні для цього існує безліч способів, одним з яких є установка штучного ставу. Така конструкція ідеально впишеться в ландшафтний дизайн території, створить атмосфер затишку і спокою. Рослини для ставка, фото та назви яких представлені на нашому сайті, допоможуть облагородити ділянку. Що краще посадити біля води і як це правильно зробити?

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Рослини для ставка. Фото і назви

Рослини для ставка – критерії вибору

Перш за все, відзначимо, що рослини для водойми модно умовно поділити на види:

  • Плаваючі на воді. Такі рослини – ідеальне рішення, як для маленьких, так і для значних водойм. До них відноситься: турча, ряска та пухирчатка.
  • Глибоководні. Найбільш затребувані в глибоких ставках, оскільки виростають з дна і можуть досягати в довжину великих розмірів.
  • Для дрібних водойм. Якщо ваш ставок неглибокий, тоді можна посадити частуху, сусак, калужніцу і їжачоголівник.
  • Прибережні. Їх дозволено садити біля будь-якого дачного водоймища або ставка. До них відноситься: чистяк сибірський, осока роздута, вербейник, василисник і інші рослини.

Фахівці рекомендують поєднувати відразу кілька видів рослин для досягнення естетичного результату. Звичайно, важливою умовою є глибина, оскільки саме від її величини залежить вибір рослинності. У разі, коли у вас великий ставок або водоймище, ви завжди можете вибрати і посадити велика різноманітність рослин. Давайте тепер розглянемо найбільш затребувані види водяних культур.

Популярні види рослин для ставка

василисник. Являє собою невелике рослина, яке легко переносить несприятливий клімат і різкі зміни температур. У разі, коли на ділянці піднімається сильний вітер, василисник необхідно прив’язати до опори. Вражає також цвітінням, що починається на початку літа. Що стосується догляду, то він зовсім нескладний: періодична обрізка і внесення добрив.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Фото: рутвиці

вербейник. Дуже практичне, швидкоростуча і невибаглива рослина. Відноситься до сімейства багаторічних рослин. Його головна перевага – красиві, яскраво жовті квіточки, якими буде засіяний весь ваш ставок. Його можна посадити тільки в неглибокому дачному водоймі, оскільки висота його стебел не перевищує 40 см.Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Фото: Вербейник

Їжачоголівник. Досить незвичайне, але дуже цікава рослина. Має дві категорії квіток – жіночий і чоловічий, тому запилюється саме, не потребуючи допомоги бджіл. Цвітіння починається в літній період і триває до початку осені. У цей період, їжачоголівник трохи піднімається над водою. Особливий догляд не потрібно, рослина не примхливо до змісту грунту і води.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Фото: Їжачоголівник

калужница. Одне з небагатьох рослин, яке починає цвісти вже на початку весняного періоду. Радує високою, зеленої зеленню і яскравими квітками. Що стосується умов вирощування, то вони полягають в наявності деякого шару мулу і води. Якщо вологи не буде, його потрібно регулярно поливати, інакше воно загине. Розмножується за допомогою ділення куща.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Фото: Калюжниця

частуха. Красиве, елегантне рослина, яке ідеально підходить для посадки на березі або ж у самому водоймі. У липні починає цвісти, радуючи своїми ніжно – рожевими, ароматними квітками. Невибагливо у догляді. Єдине, про що важливо пам’ятати – про отруйність частухи, тому не рекомендується чіпати її голими руками.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Фото: Частуха в дачному водоймі

турча. Плаваюче, бескорневая рослина. Для його розвитку і зростання не потрібно нічого робити – пустити на воду і милуватися цвітінням. Добре переносить холоду і жару. Чи стане відмінний прикрасою будь-якого ставка.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвами
Турча для дачного водоймища

Отже, рослини для ставка, фото та назви яких представлені на нашому сайті, під силу виростити всім, навіть початківцям дачникам. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам облагородити свою територію і насолоджуватися плодами своїх рук.

Які рослини підходять для вирощування біля ставка? Фото з назвамиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *