Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?Смородина – це одне з найбільш популярних і улюблених рослин серед дачників. Ягоди смородини не тільки смачні, вони ще й дуже корисні, оскільки містять велику кількість вітаміну С і А, а також безліч мікроелементів. Але досить часто трапляється так, що навіть при гарному догляді кущ смородини не дає очікуваної кількості врожаю. Чому? Тому що на нього нападають паразити і різні інфекційні захворювання. Тема цієї статті – шкідники смородини і заходи боротьби з ними – допоможе багатьом дачникам впоратися з виниклими неприємними обставинами і зберегти врожай цілим і неушкодженим.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
шкідники смородини

Шкідники смородини – як визначити?

Фахівці кажуть, що сьогодні смородину можуть вражати до 80 різних шкідників, які ділять на небезпечні і менш небезпечні. Кожному власнику дачної ділянки необхідно ретельно переглядати свої чагарники смородини, щоб вже на перших етапах помітити хоч невеликі зміни і ознаки з’явився захворювання.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?

Всі листочки, які впали з куща, важливо відразу підбирати і спалювати, не залишаючи жодного. Чому? У листі найчастіше і розлучаються шкідники, які поступово перелазять на стовбур рослини. Якщо всі дії робити вчасно, то навіть початківець дачник зможе запобігти знищенню врожаю. Давайте розглянемо найпопулярніших шкідників смородини:

Побеговая тля. Невелике комаха, яке все частіше зустрічається серед молодого листя смородини. Попелиця атакує рослина, висмоктуючи з нього всі соки. В результаті такого нашестя, листя смородини скручуються і збираються в грудку. Пагони перестають розвиватися і обпадають. Все це призводить до знищення ягід.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
побеговая тля

Листова галова попелиця. Цей шкідник найчастіше нападає на білу або червону смородину, прісасиваясь до листя і харчуючись їх соком. В результаті на місці укусу утворюється здуття темно-червоного або жовтого кольору. Такі листочки відразу опадають. Поступово засихає і вся рослина.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
Листова галова попелиця

Почковий кліщ. Крихітне комаха, яка не так легко побачити неозброєним оком. Його мішенню найчастіше стає чорна смородина, нирки якої він пошкоджує. Все це викликає здуття кори і відмирання нирок. Якщо придивитися до пошкодженої нирці, то можна побачити безліч шкідників, які зовні нагадують рачків. Це самки кліща, які вже на початку весни поселяються там і провокують загибель рослини. Небезпека почкового кліща ще полягає в тому, що він сприяє поширенню інфекційного захворювання, що передається на всі інші чагарники.Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
почковий кліщ

Щитівки. Шкідник, який присмоктується до кори гілок і пагонів. Личинки щитівки зимують в землі під панциром загиблої самки. На початку весни вони з’являються з грунту і відразу осідають на молодий смородині. Їх можна помітити на смородині, якщо проводити регулярне оглядання рослини. Якщо нічого не робити, то щитівки приведуть до відмирання чагарнику і його загибелі. Вони завжди живуть великими колоніями, тому ви відразу побачите обліплений стовбур рослини.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
щитівки

Звичайний павутинний кліщ. Найпоширеніший шкідник всіх рослин. Він вражає не тільки смородину, а й інші насадження. Любить жарку, суху погоду, а також добре розмножується в нижній частині чагарнику. Як помітити павутинного кліща? На тильній стороні листя ви зможете легко виявити павутинку, а на лицьовій – темні точки. Все листя, на яких оселився шкідник, швидко опадають, що призводить до знищення врожаю. Кліщ любить селитися в бур’янах, а також впали листі, тому необхідно відразу ж знищувати і спалювати все листя і виривати бур’яни.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?
Звичайний павутинний кліщ

Методи боротьби зі шкідниками смородини

Щоб знищити шкідників, можна скористатися хімічними препаратами, які продаються в спеціалізованих магазинах. Але якщо ви не хочете використовувати хімію, ви завжди можете застосувати натуральні засоби, наприклад:

  1. Вчасно видаляти пошкоджені гілки, листя і бур’яни. Ніколи не зберігати це на дачній ділянці, а виносити за його межі.
  2. Здійснювати обрізку кущів, стежити, щоб смородина НЕ загустіть.
  3. Перекопувати землю біля кущів, оскільки більшість шкідників зимують саме там.
  4. Встановити помірний полив. Значна кількість вологи, як і її недолік, може привести до появи шкідників.
  5. Обприскувати навесні кущі настоєм лушпиння цибулі, часнику і тютюну.

Як бачимо, шкідники смородини, і заходи боротьби з ними вимагають від дачника рішучих і правильних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти урожай і насолоджуватися ним не тільки влітку, а й взимку.

Які шкідники атакують смородину? Як з ними боротися?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *