Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і описНезалежно від сорту, кущі малини є на кожному дачній ділянці. Від можливості поласувати солодкою ягодою не відмовиться ні дорослий, ні дитина. Незважаючи на те що, малину як культуру, вирощують більше 500 років, щорічно з’являються нові сорти, що поєднують в собі всі кращі якості. Сучасні гібриди різняться за термінами дозрівання, розміром і кольором ягід, термінами дозрівання, висотою кущів, морозостійкістю і іншими властивостями. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші сорту малини для середньої смуги Росії з фото і описом.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
Сорт малини для середньої смуги Росії, фото

Середня смуга Росії – який сорт вибрати?

Сьогодні навіть в місцевості з суворим кліматом можна вирощувати малину, що особливо радує багатьох дачників. Які ж сорти малини підійдуть для холодного клімату? Ось кілька найбільш затребуваних:

«Маросейка». Цей сорт, що з’явився більше 40 років тому, як і раніше користується заслуженою популярністю. Даний вид малини має міцні прямі стебла, на яких немає шипів. Ягоди виростають великі, канонічної форми, червоного кольору. Маса однієї – від 4 до 10 грам, один кущ дає близько 5 кілограм плодів. Сорт не володіє високою морозостійкістю, тому в зимовий час малину рекомендується вкривати.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
«Маросейка»

«Гусар». Відноситься до гібридів раннього дозрівання, росте у вигляді потужного розлогого куща, на стеблах якого невелика кількість шипів, що знаходяться в нижній частині. Активно культивується з 1999 року. Плоди щільної структури, середнього розміру, яскраво-червоного забарвлення і злегка витягнутої форми. Мають солодко-кислим смаком і особливим ароматом. Ягоди, крім вживання в натуральному вигляді, добре годяться для сушки, приготування компотів і желе. З одного куща можливий збір ягід не менше 3 кілограм. Малина «Гусар» стійка до вірусних та бактеріальних поразок, не боїться посухи. У даного сорту немає рясної порослі, що полегшує догляд і дозволяє вирощувати на невеликій площі.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
«Гусар»

«Метеор» – цей сорт малини виростає у висоту близько 2 метрів, має прямі стебла з дрібними і м’якими шипами. Ягоди округлої форми (вага однієї – до 3 грам), рубінового кольору і з сильним ароматом. Перші ягідки починають наливатися вже в другій половині червня, урожай дозріває дружно і досягає 2 кілограм з одного куща. Ягоди однаково смачні і в свіжому вигляді, і як варення. «Метеор» має стійкість до багатьох захворювань грибкової породи, але схильний до павутинного кліща, і пурпуру плямистості, побеговой Галичини. Добре переносить зимові холоди і не вимагає укриття.Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
«Метеор»

«Сонечко» являє собою гібрид малини з не дуже розлогими кущами, заввишки до 2 метрів. Ягідки темно малинового кольору, у них приємна і ніжна м’якоть, кисло-солодкого смаку. Вони однаково хороші і для вживання в натуральному вигляді, і для переробки. Маса однієї ягоди в середньому 5 грам, з одного куща можна зібрати до 2 кілограмів. Малина «Сонечко» має імунітет від ураження деякими грибковими захворюваннями, рідко атакується кліщем. Але не завжди може протистояти пурпурової плямистості. Даний сорт рекомендується висаджувати на майданчиках, захищених від холодних вітрів, і які забезпечуються рясним сніговим покривом.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
«Сонечко»

«Атлант» цей гібрид малини відноситься до ремонтантних видам, і користується великою популярністю у дачників. Плодоносити починає в другій половині серпня, але встигає визріти на 90% до настання холодів. «Атлант» є невеликим кущ (до 1,6 метра). На нижній частині пагонів розташовані шипи. Ягоди витягнутої форми з яскравою рубіновим забарвленням. Вони володіють ніжною солодкою м’якоттю з невеликим кислуватим присмаком і щільною структурою, що дозволяє добре переносити перевезення і перенесення. Ягоди великі, масою до 5 грам, врожайність одного куща – до 2,5 кг плодів. Підходять для заморозки. «Атлант» стійкий до основних захворювань і навалі шкідників. Достигли ягоди, можуть довго залишатися на гілках і не дивуватися гниллю. Чи не боїться посушливих періодів і морозів.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і опис
«Атлант»

Отже, сорти малини для середньої смуги Росії з фото та описом на нашому сайті – все це допоможе вам вибрати для себе відповідний варіант і насолоджуватися смачною ягодою навіть в таких суворих умовах.

Які сорти малини можна висаджувати в середній смузі Росії? Фото і описЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *