Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?Щовесни всі дачники займаються вирощуванням розсади томатів і перцю. Для культивування у відкритому грунті помідори і перець висаджують в березні. Насіння рекомендується закладати в окремі ємності, щоб не травмувати молоді сіянці при пересаджуванні. Стимулятори росту для розсади томатів і перцю допомагають виростити більш якісний урожай, оскільки рослини краще ростуть і розвиваються. Навіть в невеликих дозах стимулятори росту надають позитивний ефект. Сьогодні їх є в продажу велика різноманітність.

Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?
Ефект стимуляторів росту для розсади томатів і перцю

Як вибрати стимулятор росту для томатів?

Якщо ви ніколи не використовували стимулятори росту, вам необхідно познайомитися з їх дією. Ці препарати позитивно впливають на кореневу систему рослини, збільшуючи швидкість його росту. У спеціалізованих магазинах представлена ​​велика різноманітність різних стимуляторів. Пропонуємо вам ознайомитися з самими затребуваними:

  • «Епін» допомагає знизити вміст важких металів і нітратів, підвищує стійкість до хвороб, поганих погодних умов. Сприяє покращенню росту сіянців та підвищенню швидкості дозрівання плодів. Для застосування, одну ампулу речовини слід розвести в п’яти літрах води. Відразу ж, отриманим розчином, потрібно обприскати розсаду. Саджанці обробляють за 24 години до пікіровки у відкритий грунт.

Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?

Якщо стоїть несприятлива погода, то обприскування слід проводити один раз в тиждень, поки рослини не зміцніють. У цьому ж розчині можна замочувати насіння перед посівом. Готове засіб може зберігатися одну добу в темному місці. Засіб нешкідливе для людей і домашніх тварин. Але його не слід використовувати спільно з органічними препаратами і марганцівкою.  • «Гетероауксин» призначений для стимуляції кореневої системи. Одну таблетку препарату розчиняють в 2-3 літрах теплої води. Отриманим розчином поливають розсаду відразу після пересадки, потім через 15 днів. При регулярному використанні, засіб сприяє прискореному розростання коренів. Але є і негативний момент – токсичність речовини. Працювати з препаратом краще в рукавичках, а після ретельно помити руки.
  • «Биостим» містить в собі комплекс рослинних фітогормонів, завдяки чому насіння краще проростають, і зміцнюється розсада. В одному літрі води розводять один мілілітр речовини і за допомогою лійки або розпилювача вносять в грунт. На п’ять квадратних метрів необхідно взяти один літр розчину.
  • «Циркон» – стимулятор росту, допомагає кращому утворенню коріння і квітконосів у саджанців, підвищує імунітет до деяких хвороб (наприклад, борошнистої роси). У його розчині (1-2 краплі на 300 ми) можна на 8 – 20 годин замочити насіння перед посівом. Також можна обробляти розсаду перед пікіровкою у відкритий грунт. Слід 1-2 краплі додати в літр кип’яченої води. Отримати розчин обприскують саджанці за 24 години до або після висадки.
  • «Корневин» допомагає саджанців добре адаптуватися в відкритому грунті, після пересадки, вони менше хворіють. Для застосування, в одному літрі води розводять один грам препарату. Полив здійснюють по 60 мл розчину на один кущ. Сухим засобом можна опудрить коріння рослин. Але воно небезпечне для людини через токсичність. При роботі з ним слід використовувати гумові рукавички, халат і марлеву пов’язку.

Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?

Для того щоб підвищити імунітет розсади, допомагає застосування «Іммуноцітофіта», «Новосе», Агата – 25 ». Для стимуляції насіння помідор і перців, дачники нерідко користуються народними засобами. Позитивний ефект надає на дані культури сік алое. Насіння поміщають в полотняній мішечок і не більше, ніж на дві години занурюють в розчин. Після цього, потрібно дуже добре їх просушити. Використовуючи сік алое можна поліпшити проростання насіння і їх схожість на 25%.

Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?

Використовуючи стимулятори росту для розсади томатів і перцю потрібно дотримуватися інструкції, наявну на упаковці і не перевищувати дозування. Правильне застосування допоможе рослинам не тільки уникнути багатьох захворювань, але дати хороший урожай.

Які стимулятори росту використовуються для розсади томата і перцю?

Дивіться також відео:

Стимулятор росту і цвітіння для томатів, перців і баклажанів

https://youtube.com/watch?v=wZMLukj8XaMЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *