Які жалюзі краще на кухню, пластикові або тканинні?Які жалюзі краще на кухню, пластикові або тканинні?

Вибір правильної фіранки на вікна в кухні часто викликає багато проблем. Це пов’язано зі специфікою приміщення – там висока вологість повітря, і, крім того, дуже важливо, щоб в цю кімнату постійно було забезпечено гарний надходження сонячного світла.

Які жалюзі краще на кухню – вибираємо за критеріями

Щоб зробити правильний вибір, варто співвіднести наші переваги і можливості з критеріями вибору декору вікна на кухні.

Фото. Красиві жалюзі на кухніФото. Красиві жалюзі на кухні

Жалюзі фіранки на кухню

Жалюзі фіранки на кухню – підтримання їх в чистоті

При виборі жалюзі на вікно кухні найважливішим є питання матеріалу, з якого вона зроблена. Майте на увазі, естетичні міркування не повинні виступати в цьому питанні на перший план. Звичайно, фіранка повинна вписуватися в дизайн інтер’єру, але також дуже важливо, щоб її можна було легко тримати в чистоті.

Які ж жалюзі краще для кухні – бавовна, льон або поліестер?

Тут не може бути чіткої відповіді, все залежить від особливостей самої кухні. Перш, ніж ми наважимося вибрати і купити жалюзі, варто врахувати особливості матеріалу, з якого вони виготовлені.

• Тканинні жалюзі на кухню з бавовни і льону. Правильніше їх називати ролети. Традиційні, зроблені з бавовни або льону класичні ролети є хорошим рішенням для просторої кухні з хорошою вентиляцією і щодо низькою кількістю сонячних променів.

Тканинні жалюзі на кухню з бавовни і льону
Обидва ці матеріали характеризуються середнім рівнем проникності сонячного світла, який, проте, в деяких випадках може бути недостатнім. Важливо також враховувати вологість повітря в приміщенні. У разі натуральних природних матеріалів, може відбутись швидке руйнування конструкції, особливо якщо ми бачимо тенденцію конденсації водяної пари на поверхні вікна. Бавовна і льон вважаються сприятливим середовищем для зростання бактерій і грибів. Тому, якщо у вас вентиляція не дуже добре працює і спостерігається підвищена вологість повітря, натуральні матеріали будуть не кращим вибором.

Фото - цікавий малюнок на жалюзі на кухнюФото – цікавий малюнок на жалюзі на кухню

• Пластикові жалюзі на кухню. Якщо ви дуже багато готуєте або у вас не дуже хороша вентиляція, тканинні жалюзі не підійдуть, тому що вони досить вразливі до забруднення і підвищеної вологості повітря.

Пластикові жалюзі на кухнюЕксперти вважають, що найкращий варіант в цьому випадку – це пластикові жалюзі, їх велику перевагу в тому, що вони не викликають будь-яких проблем у догляді. Досить просто протерти їх сухою ганчіркою, змоченою у воді з миючим засобом, наприклад, рідиною для миття посуду.
• Дерев’яні жалюзі на кухні. Цей вид дуже прикрасить приміщення, але він не зовсім практичний в догляді, краще розміщувати їх подалі від кухонної плити.

Дерев'яні жалюзі на кухні
Таким чином, в центрі уваги повинні бути, перш за все, типи матеріалів, з якої буде зроблена ролети. На додаток до естетичних причин це важливо з практичної точки зору, щоб зміст ролет в чистоті не викликало особливих труднощів. Зручні варіанти з поліестеру. Їх можна швидко і легко очистити вологою тканиною. Бамбук або замшу, навпаки, краще ставити в спальні або вітальні, якщо на них потрапить жир, а зверху на нього прилипне пил, то після їх видалення можуть залишитися непривабливі плями.Жалюзі для кухні

Легкими в догляді є жалюзі, які після зняття з вікна і демонтажу можна мити. Але, як правило, вони зроблені з тонких тканин, тому краще їх розміщувати на кухнях, які не схильних до впливу великої кількості сонячного світла, інакше надлишок сонця буде викликати дискомфорт.

Які варіанти жалюзі для кухні вибрати залежно від освітленості кімнати

Важливе питання, яке також необхідно мати на увазі – це розташування вікон. Від цього залежить інтенсивність сонячного світла. Якщо більшу частину дня кімната піддається впливу надлишкової кількості сонячного світла, жалюзі повинні також виконувати функцію захисту від сонця. Розумне рішення – це вибрати таку конструкцію, яка розсіює світло красиво і ефективно, при цьому володіє хорошими естетичними якостями. В цьому відношенні вибір величезний і кожен зможе знайти модель, яка відповідає його очікуванням і фінансовим можливостям.

Які варіанти жалюзі для кухні вибрати залежно від освітленості кімнати

  • Дуже добре якщо є можливість встановити зовнішні маркізи, вони мають багато переваг. Перш за все, вони досить успішно запобігають занадто сильний приплив тепла, тим самим допомагають підтримувати в приміщенні необхідну температуру, добре розсіюють світло.
  • Дуже зручні зовнішні ролети на вікна – вони не заважають інтер’єру, світло надходить в кімнату в потрібній кількості, яке ми можемо регулювати.
  • Якщо у вас кухня протягом більшої частини дня залита сонячним світлом, можуть також допомогти затемнення жалюзі.

Щільні жалюзі на кухню

Деякі люди встановлюють щільні жалюзі навпаки, тобто прогумованої стороною всередину, таке рішення дозволяє їх легше чистити. Однак слід зазначити, що цей тип жалюзі викликає повне затемнення простору.

Жалюзі день ніч на кухню

Цікавим варіантом є жалюзі «день-ніч». Їх полотно складається з смуг, що чергуються прозорою і непрозорої тканини. Для ночі можна вибрати повністю непрозорий варіант, а вдень встановити їх так, щоб прозорі смуги пропускали в кухню світло.

Жалюзі день ніч на кухню

Вибір способу установки

Крім вибору типу тканини слід також подумати про те, як встановити жалюзі.

Жалюзі в вікнах вбудовані

Висока температура в приміщенні, букет різних запахів або диму обумовлюють необхідність частого відкривання вікон. Тому на кухні краще працюють міні-жалюзі, які встановлені безпосередньо на віконній рамі, це дозволяє легко провітрювати, нахиляючи або відкриваючи вікна, навіть коли жалюзі повністю закриті. Такий спосіб установки є великою перевагою в порівнянні зі звичайними моделями, які кріпляться до стіни або стелі.

Які жалюзі краще на кухню

Вибір декору тканин

Велика пропозиція дозволяє вибрати тканину під характер всієї кухні.

Широкий діапазон вибору на ринку дає велике поле можливостей. Це можуть бути:
• проста смуга,
• декоративний балдахін,
• монохромні варіанти,
• вишиті або прикрашені химерними конструкціями флористики,
звичайні або римські штори.
Це питання обмежить тільки уяву і гаманець.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *