Який басейн краще: каркасний або надувний?Який басейн краще: каркасний або надувний?

Басейн часто асоціюється з розкішшю і ексклюзивними садибами з великим будинком. Ще кілька років тому, мати свій власний водойму для купання на дачі було визначальним фактором високого статусу. Проте, забруднення озер, перевантаженість громадських аквапарків, і просто бажання мати свій власний басейн значно збільшили їх популярність. З ростом популярності з’явилися окремостоячі недорогі моделі виготовлені за двома сучасними технологіями, завдяки яким в даний час басейни стали досить доступні. Що ж вибрати: каркасний або надувний басейн, що краще, ніж керуватися при покупці?

Басейни надувні й каркасні для дачі, їх переваги та недоліки

Будівництво стаціонарного професійного басейну з системою водопроводу і каналізації обійдеться дуже дорого. Безумовно, може в цьому і є сенс, якщо це крита споруда, яким ми можемо користуватися цілий рік. Але якщо нам захотілося освіжитися в спекотний полудень на дачі, у нас є рішення простіше. На щастя, сьогодні нам доступний широкий асортимент нестаціонарних басейнів, серед яких найпопулярнішими є такі моделі:

 • надувні;
 • каркасні;
 • дерев’яні.

басейн каркасний

Ці споруди можуть мати різні можливості, різні форми і глибину – на щастя, вибір величезний.

Переваги басейну для дачі

 • є прекрасним засобом, що дозволяє освіжитися влітку в жарку погоду;
 • допоможе навчити дітей плавати;
 • неглибокий для дітей;
 • можна виконувати вправи (аква-аеробіка, вправи з реабілітації).

недоліки

 • фінансові витрати;
 • більше споживання води;
 • займає місце в саду;
 • плавання без нагляду може становити загрозу для дітей.

Купання на власній дачі в саду є відмінним способом урізноманітнити відпочинок і отримати додаткові фізичні навантаження або можливість відпочити в спекотні дні. Хоча придбання басейну і заповнення його водою несуть додаткові витрати, якщо порівняти їх з витратами на часті поїздки в громадські басейни, SPA і аквапарки, виявиться, що це дуже вигідне вкладення коштів.

Який басейн краще: каркасний або надувний, які їхні можливості?

Басейн на дачі може бути постійною частиною ландшафту або просто портативним обладнанням, яке може бути легко перенесено в інше місце. Види басейнів для дачі:

 1. басейн стаціонарний – це професійна конструкція, побудована в саду, пов’язана з конкретним місцем на постійній основі. Вона потребує великих витрат, крім того, генерує багато постійних витрат. Сучасні технології роблять конструкції цього типу дешевше. Тим не менш, це все ще дуже дороге рішення, яке не кожен може собі дозволити. Крім того, на відміну від портативних моделей, будівництво стаціонарного плавального споруди назавжди змінить ландшафт нашого саду.
 2. портативний басейн – в цю категорію входять всі сучасні надувні й каркасні басейни, ціна яких значно нижче, ніж у стаціонарних. Ця категорія є дуже широкою, і користується особливою популярністю, так як при порівняно невисокій ціні такі конструкції відрізняються великою функціональністю. Сучасні портативні моделі не тільки дають можливість освіжитися у воді, але і можуть бути розраховані таким чином, які дозволять активно плавати дорослій людині. Деякі вироби спроектовані з урахуванням гармонійного поєднання з елементами ландшафтного дизайну саду, наприклад, завдяки елегантній обробці з деревини або деревоподібних матеріалів. Установка більшості моделей займає від півгодини до години, при цьому насолоджуватися перевагами власного водойми для купання можна все літо.

Який басейн вибрати: каркасний або надувний?
Стоїть окремо басейн для дачі дає багато можливостей. Конструкція дозволяє встановити його в будь-якому місці, і якщо з якоїсь причини необхідно перемістити або видалити його – це не буде проблемою. Можна вибрати один з декількох варіантів портативних басейнів. Перш ніж зробити вибір варто дізнатися відмінності надувного і каркасного басейну, а також які переваги і недоліки має той і інший варіант.

Надувний басейн, його переваги та недоліки

Надувні моделі, як правило, невеликі. Вони призначені в основному для дітей. Це найдешевше портативне рішення. Басейн може бути розгорнутий протягом декількох хвилин, і за короткий час його можна здути і скласти.

Надувний басейн

Переваги та недоліки надувного басейну

переваги

 • коштує відносно недорого;
 • невеликий, не займає багато місця після випуску повітря;
 • легкий;
 • легко транспортувати;
 • невеликий – особливо добре підходить для дітей молодшого віку.

недоліки

 • не підходить для плавання дорослих людей;
 • це скоріше плавальний басейн тільки для дітей;
 • його легко пошкодити (наприклад, проколоти).

Це найдорожче, але найменш довговічне рішення. Такі моделі зазвичай компактні, при цьому матеріал, з якого вони зроблені досить швидко зношується під впливом сонячної радіації. Іноді, басейн може прослужити лише один сезон, проте, його ціна не є проблематичною.

Надувні моделі не підходять для великої кількості людей і підводного плавання. З іншого боку, вони ідеально підходять для молодих пар, а також в якості безпечної ігрового майданчика для маленьких дітей, або як простий і швидкий спосіб охолодитися у спекотні літні дні.

Є також басейни безкаркасні розпірні, які розкладаються шляхом наливу в них води і тримаються в такому стані за рахунок тиску води на стінки, наприклад, як показано на відео, представленому нижче.

Каркасний басейн і його характеристики

Каркасний басейн – це набагато більш міцний варіант в порівнянні з надувним. Ціни на каркасні моделі для дачі є доступними, хоча і вище, ніж на надувні. Їх конструкція здатна вмістити до декількох десятків людей. Таке рішення може бути використано не тільки для дітей, а й для дорослих.

каркасний басейнПереваги та недоліки каркасного басейну

переваги

 • коштує дешевше, ніж стаціонарний;
 • доступний в різних розмірах;
 • може бути дуже просторим і глибоким;
 • більш міцний, ніж надувний;
 • гарне співвідношення ціни і функціональності.

недоліки

 • менш міцний, ніж стаціонарний;
 • складніше розкласти, ніж надувний;
 • займає відносно багато місця на ділянці;
 • дорожчий, ніж надувний.

Деякі моделі призначені для одночасного купання десяти або більше осіб, при цьому їх також можна використовувати для самостійного плавання або дайвінгу. Є моделі круглої, квадрантной або прямокутної форми. Один з головних недоліків – відносно довгий час монтажу. Розгорнути таку модель можна за 40 хвилин, після чого правильний розподіл стійок, установка стоків, фільтрів і насосів займе принаймні в три рази більше часу.

Який краще купити басейн на дачу: надувний або каркасний? Це питання ціни і очікувань. Для невеликих садів і при обмеженому бюджеті доцільно вибрати надувний варіант. Для великого саду і великої кількості людей краще поставити каркасну модель.

каркасний басейн

Корисно знати! У продажу також можна знайти так звані «дерев’яні басейни для дачі». Це, як правило, каркасні басейни в естетичному корпусі з дерева або з імітацією деревного матеріалу.

Як вибрати правильний розмір басейну?

Оптимальний розміру басейну обумовлений індивідуальними потребами і доступним простором в саду:

 1. маленький басейн – це хороше рішення для невеликих ділянок. Чим менше модель, тим нижче ціна, але і нижче функціональність – в такому басейні дорослі не зможуть вільно плавати. З іншого боку, невелика місткість означає меншу витрату води, що значно заощадить рахунки за воду.
 2. Моделі середнього розміру – найбільш популярні, так як вони не вимагають багато місця в саду, але в змозі забезпечити хороші умови для плавання не тільки для дітей, а й для дорослих.
 3. великі моделі – це, безумовно, саме зручне рішення, але воно тягне найбільші витрати як на стадії покупки, так і під час експлуатації (набагато більш високе споживання води, хімії і електрики для живлення насоса, що фільтрує воду).

Як вибрати правильний розмір басейну

Корисно знати!

Монтаж конструкції в саду можна зробити самостійно. Найпростіший спосіб установки мають надувні моделі, до того ж вони не мають будь-яких спеціальних вимог, за винятком рівною підкладки без гострих предметів. Каркасні моделі встановлювати трохи складніше. Найбільш важливим питанням є правильна підготовка місця під басейном.

Яка потрібна підкладка?

Перш за все, необхідно забезпечити рівну поверхню – переважно трав’янисту. Підкладка повинна бути досить стабільною і вільної від елементів, які можуть пошкодити басейн. Магазини пропонують спеціальні килимки, які розстеляють під басейном.

підкладка

Які аксесуари можуть бути корисні?

Для безперебійного функціонування нам будуть потрібні деякі аксесуари.

 1. Насос-фільтр – це пристрій може бути виконано на основі різних технологій, може мати різну потужність і ціну. Є традиційний фільтр-насос (з двома механізмами, які фільтрують воду), насос з паперовими картриджами і інші варіанти. Купуючи це обладнання варто звернути увагу не стільки на механізм дії, скільки на відповідність його потужності обсягом оброблюваної води. Чим більше обсяг води, тим потужніший буде потрібно насос. Рекомендується включати насос кожен день протягом декількох годин (оптимально фільтрувати воду 2-3 рази в день). При покупці окремого насоса варто перевірити, наскільки просто його можна підключити.Насос-фільтр
 2. сходи – цей аксесуар іноді входить в комплект, але часто його доводиться купувати окремо. Це обладнання підвищує безпеку використання басейну та особливо важливо для дітей. Вхід і вихід без сходів може бути проблемою в басейнах висотою 76 см і вище.
 3. поплавок – це пристрій зручно використовувати для рівномірного розподілу хімії. Окремі моделі можуть відрізнятися за розміром і формою. Хороший поплавець досить точно регулює дозування хімічних засобів.поплавок
 4. Набори для очищення – для зручності обслуговування басейну будуть потрібні також пристрої та пристосування для очищення і видалення відходів. Фільтри в насосі не можуть видалити всі домішки. Стандартний набір для очищення складається з телескопічної палиці, щітки та різних наконечників.Набори для очищення
 5. скіммер – це пристосування для ефективного очищення поверхні води. Воно може бути встановлено біля стінки або у фільтра-насоса. У його «кошику» будуть збиратися великі елементи сміття, наприклад, листя.скіммер
 6. Системи для нагріву і підтримки температури води можуть бути різними – від сонячної кришки, що обмежує втрати тепла до нагрівачів, підключених до фільтру-насосу.
 7. Генератори озону і хлора – це додаткове обладнання, яке усуває бактерії, віруси і шкідливі сполуки. Купівля такого генератора спричинить досить великі витрати, але з часом пристрій окупиться, оскільки воно значно зменшить витрату хімічних засобів.Генератори озону

Як доглядати за басейном?

Це пристрій вимагає ретельного догляду і заходів, які зберігають його міцність. Слід враховувати наступні нюанси:

 1. Басейн повинен бути заповнений водою приблизно на 80% – для запобігання його деформації і надмірного затоплення ділянки.
 2. Воду слід регулярно фільтрувати, тоді можна заповнювати всю ємність басейну один раз в сезон.
 3. Під час використання фільтруючого насоса можна купатися.

Боротьба з водоростями в басейні

Водорості часто з’являються у водоймах. Для того, щоб уникнути цієї неприємності доведеться купити засіб від водоростей для басейну.

Боротьба з водоростями в басейні

Які хімічні речовини застосовуються і які їхні завдання?

 • Хімія, регулююча рН води, дезінфікує і запобігає розвитку водоростей.
 • Перед використанням хімічних речовин, один раз в тиждень повинен бути перевірений рівень рН води. Якщо він занадто низький або занадто високий, слід провести відповідну підготовчу роботу.
 • Можна використовувати дезінфікуючі препарати з хлором. Як хлорувати воду? Бажано проводити таку обробку у вечірній час, за допомогою спеціальних таблеток або гранул, дотримуючись дозування, зазначену на упаковці.

Який басейн краще: каркасний або надувний – відгуки

Тим, хто вирішує, який купити басейн: каркасний або надувний варто проаналізувати всі перераховані вище переваги і недоліки зазначених конструкцій. Вибір часто буває обмежений бюджетом на покупку і експлуатацію або розміром саду. Залежно від наших потреб, ми повинні правильно вибрати тип басейну, щоб він добре служив нам і виконував поставлені завдання.

Якщо в сім’ї є маленькі діти, то краще придбати невеликий дитячий басейн каркасний або надувний. Каркасні моделі, як правило більше, але і їх з комфортом можуть використовувати також дорослі. Крім того, слід враховувати безпеку для дітей. Надувні моделі виконані повністю з м’яких матеріалів, зазвичай з гуми або вінілу, тому вони і менш травмонебезпечні. Якщо у нас є діти, це дуже важлива особливість, так як ми можемо бути впевнені, що наш дитина не вдариться об краї каркаса.

У будь-якому випадку, купання в басейні під час літньої спеки цього задоволення, яке не слід недооцінювати. Воно окупить всі фінансові витрати. Це пристрій доставить нам масу задоволення протягом літа.

Якщо у вас є вже своя думка, який купити надувний або каркасний басейн для дачі, відгуки про конкретну модель можна залишити в формі коментарів до цієї статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *