Який клей потрібен для плитки на підлогу і на стіни, який клей краще для плитки в ваннуЯкий клей потрібен для плитки на підлогу і на стіни

Вибір відповідного клею для різних матеріалів може представляти проблему. Як дізнатися, що клей, який ми вибрали, відповідає нашим очікуванням? Що означає код на упаковці? Які фактори слід враховувати при виборі плиткового клею? Який клей для плитки в ванну або на кухню варто вибрати? Ми постараємося розвіяти ваші сумніви і допомогу визначитися з вибором.

Клей для плитки повинен бути обраний залежно від поверхні, на яку треба її клеїти. Але це не єдиний фактор, що визначає вибір. Також треба враховувати розмір плитки.

Наприклад, якщо ми хочемо розмістити велику плитку на підлогу, ми повинні використовувати клей, який характеризується високою здатністю до деформації. Клеящие розчини для цієї мети більш гладкою консистенції, вони добре заповнюють весь простір під плиткою. Це необхідно через високі навантажень, що діють на пластини. Це лише один з факторів, але насправді їх набагато більше.

Який клей використовувати для плитки в залежності від температури в приміщенні

Також має значення температура в приміщенні, в якому ви будете клеїти кахель. У спекотні дні найкраще користуйтеся клеєм розчини з тривалим часом сушіння. У холодні дні рекомендується використовувати бистросхвативающійся клей.

Який клей для плитки на підлогу і на стіниЯкий клей для плитки на підлогу і на стіни?

Ще одним важливим фактором є те, де кахель буде лежати – на підлозі або на стіні. Іноді доводиться вибирати клей для стельової плитки, який краще буде в таких ситуаціях і яке це має значення? Це пов’язано з механічними навантаженнями, з якими стикається кахель. Звичайно, підлогове покриття більш вразливе і переносить великі навантаження. Для таких місць, найкраще застосовувати клеять розчини з високим ступенем опору деформації.

Який клей потрібен для плитки всередині або зовні?

Важливим моментом при виборі клею є відповідь на питання, чи буде кахель розміщений всередині приміщення або зовні? Якщо він буде піддаватися впливам погоди, і його може торкнутися нехай навіть короткочасний мороз, необхідні морозостійкі склади.

Який клей краще для плитки в ванну?

У таких приміщеннях, як ванна кімната і кухня, де висока вологість і існує ймовірність безпосереднього впливу вологи, варто використовувати водостійкі клеять розчини. Вибираючи підлогу для кухні, який краще, вам треба не тільки ретельно підібрати кахель по дизайну і характеристикам, а й правильно вибрати клеять розчини і затірку.Який клей для укладання плитки вибрати залежно від її виду

Також необхідно оцінити ступінь абсорбції води кахлем, вивчивши параметри керамічної плитки. Погано обраний клейовий розчин може призвести до непривабливим плям. Під час підготовки розчину необхідно строго дотримуватися пропорцій. Занадто велика кількість води може знизити ефективність клею.

Розшифровка умовних позначень на клеї

Коли ми дивимося на упаковку клею, ми знаходимо там поєднання букв і цифр. Що вони означають?

Перша буква позначає тип клею:

• З – цемент,
• D – дисперсія,
• R – смола.

Цифра є клас адгезії розчину, що клеїть:

• 1 – звичайний, нормального типу зв’язування,
• 2 – сильного дії.

Останній пункт в коді виражається буквою:

• Е – тривалий період часу, при якому після нанесення його на підставу, можна приклеювати кахель;
• F – швидковисихаючий;
• Т – медленносохнущій.

Ще існує розподіл на товщину шару, що наноситься:

• тонкий шар (2-5 мм);
• середньої товщини (4-20 мм);
• товстий шар (> 2 см).

Якщо ви працюєте на рівній і добре очищеної поверхні, рекомендується використовувати тонкошарові розчини. Клеї середньої товщини і толстолойние використовуються на нерівній поверхні. Зверніть увагу на інформацію про використання клею. Така інформація повинна обов’язково міститися на упаковці.

Таким чином, відповідний вибір клею не простий. Це пов’язано з дуже багатьма факторами, які повинні бути прийняті до уваги. Пам’ятайте, що на додаток до вибору підходящого клейового матеріалу важливо також його правильне використання, відповідно до інструкцій виробника. Хоча вибір відповідного розчину займає час, це варто того, щоб потім робота не була обтяжливою. Адже витративши на матеріали високої якості, а також на високооплачувану роботу з облицювання можна, в кінцевому рахунку, потрапити в неприємну ситуацію, коли через нетривалий час поверхню почне псуватися.

Навпаки, якщо все зробити правильно, то якісні матеріали та сама специфіка кахельного покриття, яке вважається одним з найбільш довговічних, забезпечать вам довгі роки безпроблемної експлуатації. Крім того, правильно зроблені кахельні покриття дуже декоративні, причому в разі санвузлів, їм, напевно, взагалі немає рівних по естетичному вигляду і довговічності. Сучасний дизайн кахлю дозволяє створювати абсолютно різні стилізації на будь-який смак від античності, до суперфантастічного хай-тек стилю.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *