Який колір і які шпалери вибрати для спальні маленької і великої, фотоОсновне завдання шпалер – прикраса поверхні стін, при цьому варто відзначити їх особливі оздоблювальні якості. Вони дуже добре ховають нерівності на стінах, а також впливають на сприйняття нашої кімнати. Ми можемо покрити ними всю спальню, одну стіну або тільки фрагмент, наприклад, на стіні за ліжком. Вибираючи виразні візерунки, ми робимо цей вид покриття головним елементом інтер’єру. Навпаки, бажаючи зосередити увагу на інших елементах інтер’єру, слід вибирати приглушені кольори і візерунки. Як правильно вибрати колір і дизайн стін для маленької і великої спальні, як оформити всі в єдиному стилі – про ці та інші питання піде мова даній в статті.

Сучасні шпалери для спальні: які вибрати?

Шпалери – це не новинка в дизайні інтер’єру, також як тканини і килими, які прикрашали стіни і були їх прототипом. Під цією назвою вони з’явилися в XIV столітті. Минуло два сторіччя, перш ніж в Європі з’явилися перші шпалери, які, як правило, були з квітковим мотивами і імітують дерево. Завдяки винаходу друкарської машини в XVIII столітті, стало можливим їх масове виробництво у Франції, Англії, Нідерландах та Німеччині. Задовольняючи попит на цей незвичайний предмет розкоші, виробники нарощували їх випуск з кожним роком. Однак тільки в кінці дев’ятнадцятого – початку двадцятого століття вони набули широкого поширення і залишилися в моді до сьогоднішнього дня.

Зі смаком вибрані шпалери можуть повністю змінити характер кімнати, приховати недоліки, пов’язані з нерівністю стін, поганим освітленням або навіть змінять висоту приміщення.

Який дизайн і малюнок вибрати, щоб вони гармонійно вписалися в інтер’єр? Важливо правильно підібрати візерунок, але для того, щоб вони могли виконувати свої функції найкращим чином, необхідно вибрати відповідний колір, що гармонує з іншими квітами в приміщенні.

Як обрати колір?

Дуже важливе питання – це який колір шпалер вибрати? Вибираючи в інтер’єр дуже світлі, або навпаки, інтенсивно забарвлені предмети, наприклад, темні меблі, ми очікуємо від стіни, що вона буде виконувати функцію фону.

З одного боку, ми маємо вміло підібрати контраст, з іншого – забезпечити плавний перехід від предмета меблів до стіни. Цікава пропозиція для інтер’єру кімнати з темними меблями – це однотонні стіни. Якщо ж нам треба виділити білу або світлу меблі, то знадобиться темний фон. Чорна або срібляста стіна оптично зменшує кімнату, тому нам необхідні світлі доповнення, наприклад, білі ліжка і світлі покривала.

Стіни в відтінках сірого можуть бути гнітючими. Орієнтуючись на холодні кольори, слід дуже добре підбирати кожен елемент приміщення. Так на фото нижче біла рамка ламає холодний колір шпалер.

Який колір краще – справа індивідуальних смаків і уподобань, але не варто забувати про головне покликання цієї кімнати, як місця для відпочинку та релаксації. Спальня зазвичай облаштовується в приглушених кольорах, так як вони сприяють релаксації і створюють приємну атмосферу в тому місці, де ми хочемо розслабитися після довгого робочого дня. Найчастіше для цієї кімнати вибирають стіни в бежевих, сірих і блакитних тонах. Також популярні інші кольори, але краще орієнтуватися на м’які, пастельні відтінки.

Використання різних кольорів, безумовно, залежить головним чином від наших переваг і смаків. Тихі і приглушені кольори підійдуть для тих, хто любить тишу і спокій. Найчастіше це дуже світлі відтінки – білий, бежевий, м’який зелений або жовтий. Проте, люди, які мають досить динамічний характер і не люблять нудьгу і одноманітність, виберуть різні колірні варіації – кожна стіна може мати свій колір або відтінок, або навіть представлена ​​в декількох ретельно підібраних кольорах і візерунках. Такі люди будуть вибирати яскраві кольори, в основному: яскраві червоні, апельсин або соковита зелень, при цьому можна об’єднати їх в основному з контрастують квітами – чорний, білий, сірий і коричневий.

Щоб спальня стала більш виразною і цікавою можна використовувати незвичайне поєднання гладких фарбованих стін з барвистими і дуже візерунчастими шпалерами. При такому рішенні кімната отримає оригінальний і унікальний характер.

Для спальні маленької і великої

Важливо при виборі враховувати розмір кімнати. Велика і простора кімната дає нам величезне поле для фантазії, тут ми можемо реалізувати практично всі свої ідеї. Якщо ж кімната маленька, то слід вибирати декор стін в світлих тонах і без виразних візерунків, великого малюнка, так як таке рішення буде пригнічувати і захаращувати інтер’єр і без того невеликої кімнати.Сучасні тенденції

Дизайнери в 2016-2017 роках дуже полюбили геометричні візерунки, які особливо гарні в інтер’єрі в стилі ретро.

Ще одна тенденція полягає в використанні покриттів для стін, що імітують шкіру, цегла або мармур, а також шпалери під дерево.

Успіхом все ще користуються квіткові мотиви і зображення тварин – малюнки з павичами, папугами і фламінго. Екзотичні птахи оживляють і прикрашають стіни в багатьох спальнях. Популярні природні мотиви, зображення дерев.

Виділяємо одну зі стін

Можна оформити рішення з виразною обробкою однієї стіни. При цьому такий декор наклеюють на стіну, яка знаходиться напроти дверей або за ліжком.

Фото – оригінальні стіни за ліжком

Інтер’єр такої кімнати для відпочинку здається набагато більш затишним. Стіна виділяє таким чином зону відпочинку. При цьому шпалери в цьому випадку найголовніше прикраса, тому часто наклеюють фотошпалери над ліжком в спальні.

Це ідеальне рішення фону також для красивого туалетного столика, комода і цікавого стільця. В результаті, навіть інтенсивний узор не перевантажити інтер’єр і стане цікавою прикрасою.

важливі прийоми

Якщо ми вибираємо дизайн стін з малюнком пам’ятайте, що:

– смуги, розташовані горизонтально оптично розширюють наш інтер’єр;

– смуги, розташовані вертикально створюють враження, що стеля трохи вище.

Підбір дизайну в певному стилі

  • Візерункові мотиви з багатими малюнками підкреслюють чарівність і стиль кімнати в стилі арт-деко.
  • Насичені кольори і контраст між блискучими і матовими візерунками текстури і фоном додадуть в кімнату гламуру і додадуть їй будуарний характер. Гламурна кімната буде також добре виглядати з квітковими мотивами і покривалом, що нагадує візерунок на стінах.
  • Інтер’єри сучасні або натхненні естетикою 50-х і 60-х, з характерним типом меблів і аксесуарів будуть красиво виглядати на тлі з геометричних візерунків.
  • У кімнаті для відпочинку в скандинавському стилі слід дотримуватися мінімуму контрастних кольорів з економічним мотивом імітує ліс, дерева або просто дерево.
  • Приміщення в сільському стилі, англійською або стилі прованс прикрасять делікатні квіткові мотиви.

Шпалери відмінно доповнюють внутрішній простір. З ними кімната набуває нового вираження. У кожній кімнаті ми повинні ретельно і скрупульозно підбирати кольори і візерунки, щоб вона придбала свій унікальний характер. Спальня є нашим притулком, тому вона повинна мати затишний дизайн.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *