Який колір стін у спальні вибратиЯкий колір стін у спальні вибрати?

Спальня – це спеціальне місце, де ми повинні відчувати себе комфортно і затишно. Звичайно, вибір кольору стін в кімнаті залежить, перш за все, від наших індивідуальних переваг. Проте дуже важливо, щоб дотримувалися загальні принципи організації інтер’єру. Ретельно підібраний відтінок стін може підкреслити стиль спальні і зробити її не тільки затишним, але і заспокійливим місцем або навпаки підвищує емоційний стан.

Який колір стін у спальні вибрати залежно від параметрів приміщення?

Цікавий дизайн інтер’єру спальні обов’язково повинен враховувати правильний вибір кольору стін, меблів, текстилю та аксесуарів. Як правило, люди хочуть бачити відтінок стін в спальні, перш за все, такий, який буде заспокоювати і створювати затишок. Доцільно в цьому типі приміщень застосовувати ніжні теплі або холодні тони. Використання занадто кричущих кольорів не рекомендується.

Інтенсивний червоний або темно-фіолетовий кольори можуть здатися привабливими, але на багатьох людей вони діють збудливо.

Який колір стін у спальні вибрати залежно від параметрів приміщення

Коли ми вибираємо кращі кольору стін для спальні, слід звернути увагу на кілька ключових факторів:

 • рівень сонячного світла,
 • розмір кімнати,
 • відчуття тепла і затишку,
 • внутрішні пропорції і контрасти.

Якщо кімната добре освітлена сонячним світлом

У добре освітлених приміщеннях ми можемо дозволити собі велику свободу вибору фарбування стін і меблів. Прекрасно будуть працювати як стіни пастельних, так і інтенсивних відтінків. Сонячні промені мимовільно грають на стінах спальні, підвищуючи відчуття комфорту. В останні роки все більше і більше стають популярними темні стіни, але при цьому варто враховувати здоровий глузд.

Якщо кімната добре освітлена сонячним світлом
Якщо ви хочете застосувати дуже темний або насичений колір, слід використовувати його на одній стіні. Це топ-стіна, яка знаходиться на чолі ліжка.

темний або насичений колір
В результаті, протягом ночі ми не бачимо її, і інтенсивний колір не буде стимулювати нас.

Яким кольором пофарбувати стіни в спальні, якщо кімната погано освітлена

Інтер’єр кімнати з невеликою кількістю сонячного світла створити складніше. Погано освітлена сонцем кімната виглядає менше і вимагають використання м’яких пастельних тонів. Занадто темні відтінки можуть підвищити візуальне враження і ще більше зменшити кімнату, позбавляючи її комфорту. У цій ситуації найкраще працюють м’які тони, теплою чи холодною колірної температури.

Білий колір стін у спальні зробить кімнату неосяжної і значно розширить візуально її розміри, білосніжні стіни дозволять вам як завгодно експериментувати з кольором меблів і аксесуарів.

Білий колір стін у спальні
Він буде чудово підходити для приміщень в стилі прованс і в сільському стилі.

модний нині сірий колір стін у спальні робить інтер’єр кілька похмурим. Розбавити його допоможуть яскраві контрасти, тоді кімната заграє і може стати дуже стильною.

сірий колір стін у спальні

Ця забарвлення підходить для інтер’єрів в стилі хай-тек.

сірий колір стін у спальні

Однак, варто врахувати, що він може викликати зневіру і погіршити настрій. Тому краще вибирати світлі відтінки сірого або сірі візерунки.

світлі відтінки сірого або сірі візерунки

Коричневі відтінки в інтер’єрі пов’язані з природою і сприяють гармонії і стабільності. Це колір підійде для інтровертів, людей, які шукають затишку і усамітнення в своїй оселі. Однак, якщо цих відтінків занадто багато, то це пригнічує.

Коричневі відтінки в інтер'єрі

Погано освітлена маленька спальня колір стін воліє наступний:

 • Теплі тони, які допоможуть вам відпочити і компенсувати низьку кількість сонячного світла. Це може бути персик, золото, світло-помаранчевий, верес. Погано освітлена маленька спальня воліє теплі тони
 • З іншого боку, холодні тони допоможуть візуально збільшити розмір спальні і підвищити її естетичну привабливість.

Кольорова гамма для спальні слід підбирати відповідно до розміру кімнати

Розмір спальні має вирішальне значення при виборі відповідного кольору стін. Слід пам’ятати, що темні кольори зорово зменшують наш інтер’єр. Таким чином, вони не будуть хорошим рішенням для дуже маленьких або вузьких просторів. Маленькі спальні, як ми вже підкреслювали, повинні мати світлі стіни.

У спальні площею більше 15 квадратних метрів, ми можемо дозволити собі велику свободу у виборі кольору стін. Останнім часом все більшою популярністю користуються стіни двоколірні, які ефективно підкреслюють стиль дизайну сучасної спальні. Це можуть бути:

 • модні відтінки кави з молоком, модні відтінки кави з молоком модні відтінки кави з молоком модні відтінки кави з молоком
 • карамель,       карамель
 • рожевий,        рожева спальня
 • фіолетовий.

Колір стін повинен відповідати відтінкам меблів. Темні і насичені кольори добре поєднуються з більш світлими меблями. У свою чергу, ніжні і теплі кольори є вражаючим акцентом для розкішних меблів з натурального дерева.

Відчуття тепла – теплі і холодні кольори

Відчуття тепла є ще одним важливим фактором, який повинен бути прийнятий до уваги при виборі кольору в іншій кімнаті.

Відчуття тепла - теплі і холодні кольори

теплі кольори. У приміщеннях, призначених для сну і відпочинку, як правило, застосовуються теплі відтінки. Це має досить велике значення, так як теплі кольори дозволяють краще розслабитися і допомагають створити в інтер’єрі відповідне затишний настрій.

теплі кольори

холодні кольори знаходяться між зеленим, синім і до світло-фіолетового. Нагадаємо, що, на думку багатьох експертів, холодні кольори допомагають розслабитися і заспокоюють.холодні кольори

Вони можуть бути використані в добре освітленому приміщенні будь-якого розміру.

холодні кольори

Вони не повинні бути використані, коли в кімнаті погане опалення.

Прохолодний колір може активізувати відчуття холоду

Прохолодний колір може активізувати відчуття холоду і підходить тільки для добре обігріваються.

Покращуємо пропорції кімнати

Кольори стін можуть поліпшити візуальні пропорції всієї кімнати. Це має велике естетичне значення, тому що правильні пропорції створюють враження порядку і гармонії. Для поліпшення пропорцій кімнати слід просто дотримуватися декількох простих правил.

 1. По-перше, треба збільшити візуально найменшу стіну. Такий ефект може бути досягнутий при використанні світлих і холодних кольорів. Також добре покаже себе глянець і перламутр, які відбивають світло. Завдяки цьому, наші стіни будуть візуально вище, і спальня отримає кращі пропорції.
 2. Згідно з другим принципом, всі темні, інтенсивні і тьмяні кольори візуально зменшують поверхню. Таким чином, вони можуть бути використані для великих фрагментів, для стіни з великою кількістю сонячного світла. Покращуємо пропорції кімнати Пам’ятайте, однак, що, ніж колір темніше, тим менше його повинно бути в спальні. Темні кольори повинні бути тільки доповненням і служити для поліпшення пропорцій кімнати.
 3. Третій і останній принцип відноситься до застосування різних типів візерунків. Добре обраний візерунок може значно розширити стіну і створити враження, що вона вище. У приміщеннях з низькою стелею часто використовуються вертикальні візерунки. застосування різних типів візерунків застосування різних типів візерунків В результаті, ми зробимо так, що стеля буде здаватися вище, а стіни трохи вже. З іншого боку, в дуже вузьких і високих приміщеннях краще використовувати горизонтальні візерунки, які візуально розширюють інтер’єр і покращують його пропорції. застосування різних типів візерунків застосування різних типів візерунків У магазинах ми знайдемо багато цікавих шпалер, наклейок і шаблонів, за допомогою яких можна домогтися цікавих візуальних ефектів.

Контрасти і аксесуари

Сучасні спальні повні інтенсивних контрастів. Стіни можуть бути покриті декількома контрастними кольорами разом. Таким чином, ми досягаємо дуже цікавих візуальних ефектів, і можемо створити елегантну, сучасну спальню. Варто зазначити, що використання контрастів добре працює як в маленьких, так і у великих приміщеннях.

Сучасні спальні повні інтенсивних контрастів

Але те, що виглядає захоплююче і чудово іноді не узгоджується з нашим комфортом. Контрастні кольори стін можуть діяти на нас збудливо і відволікати від релаксації, перешкоджаючи розслабленню. Це відноситься, зокрема, до інтенсивних відтінків червоного і фіолетового.

Сучасні спальні повні інтенсивних контрастів

З практичних причин, отже, варто застосовувати контрасти тільки на стіні, розташованої в узголів’я ліжка. Це буде гармонійна комбінація естетики і комфорту у використанні.

Контрасти можуть бути досягнуті за допомогою спеціальних добавок і аксесуарів. Це можуть бути яскраво пофарбовані декоративні подушки, картини і різні декоративні елементи. Правильно обрані доповнення пожвавлять інтер’єр спальні, і в той же час додадуть йому вражаючий зовнішній вигляд. Якщо вони будуть турбувати вас під час сну, то їх можна перенести в іншу кімнату. Це буде набагато легше, ніж перефарбовувати занадто контрастні стіни.

Індивідуальні переваги

Звичайно, варто в першу чергу враховувати індивідуальні переваги мешканців спальні, а сучасні тенденції та стилі є вторинними. У спальні повинен домінувати відтінок, який ми вважаємо приємним і елегантним. Він повинен втішати нас, дозволяти нам розслабитися і підвищувати настрій.

Буде добре пофарбувати, по крайней мере, одну стіну в наш улюблений колір. Якщо у нас є труднощі у виборі правильного відтінку, ми повинні посидіти в кімнаті з кольоровим колесом або пробниками, прикладаючи їх на кожній стіні і вибираючи правильний відтінок.

Індивідуальні переваги в дизайні спальні

Це дуже важливо – не робити вибір в магазині. Слід пам’ятати, що кольори змінюються в залежності від кількості світла, який падає на них. Зовсім інакше буде виглядати колір на західній стіні, на відміну від добре освітленій південної стіни. Колір на пробники в магазині може бути іншим при іншому освітленні, так що ви повинні зробити все можливе, щоб вибрати правильний колір в комфорті вашого будинку.

Який же колір стін у спальні буде краще для нас?

Поради, наведені вище, показують, що в спальні повинен домінувати колір, який буде впливати на наше розслаблення і відпочинок і допоможе нам відволіктися і розслабитися після напруженого дня. Це, звичайно, суб’єктивне відчуття, тому колір повинен, перш за все, відповідати індивідуальним перевагам.

Модні рішення можуть виглядати ефектно, але дуже часто знижують функціональність кімнати і заважають відпочинку і сну. Сучасні контрасти на стінах дуже корисні в віталень і їдалень. Однак, пам’ятайте, що цей тип рішення стимулює дії очних яблук і створює ефект стимуляції концентрації уваги. Це не рекомендується для кімнат відпочинку, які повинні допомагати розслабитися. Якщо ми хочемо, щоб наша спальня була елегантною і комфортною, треба ретельно вибирати колір до конкретних умов.

Який же колір стін у спальні буде краще для нас?

Таким чином, найбільшу роль в питанні вибору кольору грають розмір приміщення і інтенсивність природного сонячного світла. Просторі і добре освітлені сонцем кімнати дають нам дуже широкі можливості у виборі, ми можемо експериментувати з інтенсивними і пастельними тонами – тут все залежить від наших переваг і ідей по стилю. У свою чергу, колір стін в маленькій спальні повинен бути світлим. Хорошим рішенням будуть холодні відтінки, які допомагають візуально збільшити простір. У невеликих і погано освітлених кімнатах можна використовувати блискучі фарби, які відбивають сонячне світло. Матові фарби можуть бути використані тільки в великих і добре освітлених приміщеннях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *