Який краще вибрати електричний масляний обігрівач для квартириПортативні електричні обігрівачі – цікава альтернативою для тих, хто шукає можливість додаткового опалення квартири, будинку або не має центрального опалення. Такі пристрої не є основним джерелом тепла в будинку, в сильні холоди вони не можуть дати достатню кількість тепла для забезпечення комфортної температури. Однак в міжсезоння, коли ще не включили центральне опалення, на дачі або в якості обігріву мансарди і підсобних приміщень вони можуть стати відмінним варіантом опалювального приладу.

Прості моделі радіаторів не пов’язані з великими витратами, але, тим не менш, збільшать щомісячний рахунок за електроенергію, яку вони будуть використовувати. Як вибрати масляний обігрівач для квартири і будинки правильно, на які параметри слід звертати увагу при покупці – про це піде мова в даній статті.

Масляні обігрівачі не вимагають спеціальної установки, досить просто підключити вилку до джерела живлення. За зовнішнім виглядом вони найчастіше нагадують радіатори центрального опалення на колесах. Іноді вони мають форму двох пластин, з’єднаних один з одним. Усередині корпусу знаходиться спеціальне масло, яке нагрівається за допомогою тенів.

Це досить прості конструкції, тому їх легко використовувати. Більшість моделей мають невеликі колеса, що полегшують транспортування приладу, який зазвичай важить кілька кілограмів, до вибраного місця.

Плюси і мінуси масляного обігрівача

Перш ніж придбати прилад, варто дізнатися, яким же перевагами і недоліками володіє та чи інша модель. Масляний обігрівач, як і інші моделі має свої переваги і недоліки.

переваги:

 • краще за інших опалювальних приладів підходить для людей, які страждають алергією;
 • не втрачає тепло так само швидко, як будь-який інший тип нагрівального пристрою, корпус довго залишається теплим навіть після того, як прилад відключений від мережі;
 • створює приємне тепло, яке висушує повітря в приміщенні;
 • потужність може бути досить великою, тому масляні нагрівачі можуть опалювати досить великі кімнати (до 30 м²);
 • може використовуватися цілодобово.

недоліки:

 • в порівнянні з іншими приладами нагріваються досить довго;
 • на жаль, вони дуже важкі, важать близько 10 кілограмів.

Типи масляних радіаторів

 1. Перший варіант – це радіатор з характерною ребристою структурою. Вони виглядають як радіатори. Вони складаються з пари ребер, заповнених маслом.
 2. Другий тип складається з двох плоских елементів і нагрівача або пластини, яка починає працювати при підключенні до електричного струму. Повітря всмоктується знизу, після контакту з нагрівальними елементами він нагрівається і піднімається.

Розрахунок потужності

Оскільки це обладнання споживає досить багато електроенергії, важливо вибрати правильну потужність. Потужність масляних нагрівачів коливається від 700 до 2500 Вт. Найменші моделі призначені для обігріву невеликих приміщень, таких як ванні кімнати, туалети або кіоски. Вони займають дуже мало місця і легко переносяться. Великі, потужні моделі розроблені для більш вимогливих завдань. Вони можуть зігрівати кімнату великого розміру, наприклад, 30 квадратних метрів.

Більшість радіаторів мають управління потужністю, зазвичай три рівня, наприклад 700, 1200 і 1500 Вт. Таким чином, ми можемо заощадити на струмі і нагрівати стільки, скільки необхідно. Звичайно, чим більше потужність пристрою, тим більше його теплопродуктивність. Однак, перш ніж прийняти рішення про покупку нагрівача з найвищою доступною потужністю, давайте розглянемо, як ми плануємо його використовувати.

Дуже важливо налаштувати потужність нагрівача відповідно до потреб. Не має сенсу купувати пристрій з декількома ребрами для обігріву маленької кімнати. З іншого боку, низька ефективність маленького нагрівача буде розчаровувати користувачів, які очікують теплового комфорту в великих приміщеннях. Найменші радіатори мають кілька ребер, найбільші – більше десятка і споживають до 3000 Вт в годину.

2500 ВтВажливо також відразу визначитися, скільки кімнат потребує опаленні, чи буде обладнання «блукати» між кімнатами або буде постійно розташоване в одній? Потім слід розглянути, яка кубічна ємність цих кімнат і який розмір самої великої кімнати, яку ми будемо нагрівати. Передбачається, що потреба в обігріві на квадратний метр кімнати з висотою стелі 2,8 метра становить 85 Вт. Навіть якщо кімната маленька, не бажано приймати рішення про покупку пристрої з потужністю менше 1500 Вт. Моделі з дуже маленькою потужністю не забезпечують достатньої кількості тепла навіть в самих маленьких кімнатах.

Прилад потужністю 2000 Вт буде достатнім для обігріву приміщення площею 20 квадратних метрів до 20 градусів за Цельсієм. Завдання буде виконано, якщо будинок добре ізольований. У старих цегельних будинках, що не були утеплені, такий варіант не буде працювати. Тут знадобляться декілька радіаторів для підтримки правильної температури. Однак в цьому випадку довгострокове енергоспоживання буде настільки високим, що воно буде піддавати користувачів значних витрат.Додаткові елементи

 • термостат – це пристрій забезпечить користувачу відносну економію. Обігрівач після нагрівання до заданої температури просто відключається, і не буде використовувати електрику. Коли температура падає – термостат знову запустить пристрій. Вбудований термостат в пристрої не тільки встановить правильну температуру нагрівання. Завдяки йому, в опалювальному приміщенні нам не буде холодно, або дуже тепло. Термостат також скорочує витрати на електроенергію.
 • запобіжний вимикач гарантує, що пристрій не перегріється, в разі надзвичайної ситуації він відключить харчування.
 • таймер може бути корисний, коли ми хочемо перед поверненням в свою квартиру в певний час включити обігрів, щоб до приходу в кімнаті стало тепло. Деякі пристрої дозволяють підключатися до них і управляти включенням за допомогою смартфона.
 • регульована потужність зазвичай має три діапазони, в яких працює нагрівач, така шкала є стандартною. Якщо треба просто трохи зігріти квартиру, то нагрівач не повинен працювати на максимальній потужності (і споживати більше електроенергії).
 • вентилятор присутній у деяких моделей, він полегшує поширення тепла в приміщенні.
 • колеса – ці нагрівачі, як випливає з назви, заповнені маслом, тому можуть важити досить багато, а переміщення такого пристрою було б дуже виснажливим без коліс. Перед покупкою варто переконатися, що модель оснащена колесами. В ідеалі має бути чотири, але досить і два. Важливо, щоб вони працювали бездоганно і забезпечували стійку маневреність. Вони також повинні бути якісно виготовлені, так як поломка коліс є спільною проблемою в моделях низької якості.
 • Шнур. Також важлива довжина шнура з вилкою – чим він довше, тим більше можливостей для правильного розташування приладу. Краще вибрати модель з висувним кабелем, який можна розгорнути настільки, наскільки це потрібно, щоб дістати до розетки, а після того, як нагрів закінчений, його можна зібрати в відсік для зберігання і безпечно транспортувати нагрівач в інше місце. Згорнутий кабель являє собою лише невелику деталь, але він впливає на естетику і зручність використання.
 • Ціна – покупка нагрівача не є витратами, які зруйнують домашній бюджет. Найпростіші моделі з низькою потужністю коштують трохи більше 1000 рублів. За 6000 рублів вже можна отримати кращу модель, оснащену електронними елементами – дисплеєм, пультом дистанційного керування, і ін.

Цікаві доповнення – це всілякі гаджети у вигляді світлодіодного дисплея, функції перешкоди зависання пристрою або перекидання нагрівача.

Безпека

При виборі важливо також звернути увагу на питання безпеки. З електрикою жартувати не можна. Будь-яке коротке замикання може спричинити пожежу протягом декількох секунд. Слід переконатися, що виробник обладнав електронагрівач функціями, які захищають його від перегріву. Під час перегріву нагрівач повинен автоматично відключитися. Завдяки цій функції ми можемо спокійно спати, і нам не потрібно турбуватися про пожежу.

Крім того, перш ніж ми будемо використовувати його в перший раз, слід перевірити всі кабелі. Вони повинні бути без пошкоджень, а електричні з’єднання добре захищені.

Масляні і інші електронагрівачі

Те, що відрізняє масляні радіатори від звичайних конвекторних електронагрівачів та інших поширених пристроїв – це здатність накопичувати тепло. Це завдання виконує масло, яким заповнене пристрій. Воно нагрівається, а потім повертає накопичене тепло протягом деякого часу. Цей період дуже тривалий і зазвичай не перевищує трьох годин, але все одно це властивість дозволяє економити, якщо наша квартира або будинок обладнані багатотарифним лічильником електроенергії. Для зниження витрат масляні обігрівачі можна включати при більш низьких нічних тарифах на електроенергію або в більш вигідне з точки зору тарифів час протягом дня, а в пікові періоди пристрій краще відключати. Це забезпечить оптимальне використання енергії.

Масляні радіатори будуть дуже вигідним джерелом тепла в якості резерву в разі відмови центрального опалення або при необхідності більш швидкого прогрівання приміщення. Крім того, їх можна використовувати в міжсезоння або в кімнатах і приміщеннях, що вимагають тільки короткочасного нагрівання.

Коли в вікно дме холодний вітер або йде дощ, ми часто звертаємося за допомогою до додатковим джерелом тепла. Проживаючи в окремому будинку, у нас є можливість включити опалення, коли ми відчуваємо холод, що в квартирах з центральним опаленням зробити неможливо. Ми не можемо вплинути на час включення центрального опалення і початок опалювального сезону. Тому додаткові резервні джерела тепла бувають дуже до речі.

Цей прилад, звичайно ж, не замінить центральне опалення. Нам довелося б купити кілька таких пристроїв, для чого потрібно було б багато енергії і великі витрати. Проте, цей прилад ідеально підходить для періодичного нагрівання приміщень, таких як ванні кімнати, гараж, мансарда. Висока мобільність дозволяє нам нагріватися повітря тільки там, де це дійсно необхідно. Масляні обігрівачі також можуть бути незамінними там, де немає системи опалення, наприклад, в альтанках, кіосках або магазинах. Нам не потрібна димова труба або джерело палива для їх роботи. Електричні нагрівачі доступні за доступними цінами і є досить енергоефективними. Великою перевагою цього рішення є те, що установка не вимагає багато роботи. Нам не потрібно прокладати труби або руйнувати стіни. Крім того, установка електричного нагрівача займає всього кілька хвилин і може бути виконана ким завгодно.

Відгуки

Нижче ви можете подивитися відео, як вибрати масляний радіатор і залишити відгуки та враження про експлуатацію окремих моделей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *