Який матрац краще: пружинний або безпружинний?Який матрац краще: пружинний або безпружинний?
Купівля матраца – це не така проста справа, як здається. В ідеалі краще перед вибором проконсультуватися з фізіотерапевтом, тому що поверхня, на якій спить людина може вплинути на його самопочуття. Наприклад, якщо матрац неправильно обраний, можуть з’явитися болі в спині, адже в ліжку люди проводять одну третину свого життя.

Занадто тверда поверхня може стискати кровоносні судини, а на занадто м’якою, хребет надмірно згинається.

Який матрац краще вибрати: пружинний або безпружинний, чим вони відрізняються, які різновиди бувають і на що звертати увагу при покупці – ці питання ми розглянемо в цій статті.

Який матрац краще: пружинний або безпружинний, жорсткий або м’який?

Виробництво матраців сьогодні – це дуже добре розвинена галузь, яка пропонує нашій увазі безліч варіантів своєї продукції, починаючи від найпростіших і закінчуючи «розумними» моделями, якими можна управляти зі смартфона. При цьому ми можемо дистанційно встановити його в сидяче положення, включити функцію масажу, і навіть використовувати матрац замість будильника, запрограмувавши включення масажу в певний час. У нашій статті ми розглянемо звичайні моделі, які не люксової категорії, призначені для широкого споживання, їх переваги та недоліки.

Який матрац краще: пружинний або безпружинний

У ліжку людина проводить майже одну третину свого життя, що становить приблизно близько 2300 годин на рік. Якість сну залежить від багатьох факторів, в тому числі від місця, де ми спимо. Довгий сон на незручній ліжку не гарантує хороший відпочинок.

Поверхня, на якій ми спимо, повинна бути узгоджена з нашим вагою, станом хребта, віддається перевага становищем під час сну. Вибір відповідної моделі є рішенням, яке впливає на якість життя. Невідповідна поверхню для сну може стати причиною багатьох захворювань. Після восьми годин, проведених на поганий поверхні, м’язи бувають напружені, в спині можуть з’явитися ниючі болі. Під час сну на боці ми особливо відчуваємо наслідки від впливу неправильної поверхні, в тому числі в області плечей і таза. Щоб перешкоджати виникненню цих явищ, фізіотерапевти, які беруть участь в розробці сучасних моделей, вказують виробникам, як слід регулювати розподіл зон жорсткості в матраці в тих місцях, де тіло тисне на поверхню з великою вагою (наприклад, стегна).

Немає такого правила, яке говорить, що більш здоровим для хребта буде твердий матрац, пружинний або безпружинний. Здоровим вважається той, який належним чином узгоджений з тілом. Краще буде той матрац пружинний або безпружинний, який відмінно пристосовується до тіла лежить на ньому людини – плечі і стегна злегка западають в нього, завдяки чому, тіло стикається з матрацом всією поверхнею.

А якщо модель обрана неправильно, можуть виникнути неприємні відчуття:

 • занадто твердий матрац не забезпечує достатньої підтримки для хребта, так як в цьому випадку м’язи мало відпочивають і постійно працюють для підтримки правильної постави;
 • занадто тверда поверхня підтримує тіло лише в кількох місцях і стискає кровоносні судини, через це можуть німіти пальці рук і ніг;
 • занадто м’яка поверхня змушує хребет надмірно прогинатися.

Який матрац краще купити – пружинний або безпружинний, і чи підходить обраний варіант для нас можна перевірити, полежавши на ньому в двох положеннях:

 1. У позиції лежачи на боці на правильно підібраною моделі лінія тіла між головою і тазом повинна бути рівною, а поверхня повинна прогинатися.Як вибрати матрац
 2. Лежачи на спині, спробуйте просунути руку під поперековий відділ: якщо там є вільне місце, це означає, що поверхня занадто жорстка. Правильно підібрана модель створить легке опір при просовуванні руки.

У позиції на спині стегна повинні трохи занурюватися в матрац, щоб хребет створював криву лінію, що нагадує цифру «5», як це показує малюнок нижче:

Як вибрати матрац

Полежавши кілька хвилин в магазині можна оцінити, чи підходить нам обрана модель. Однак, деякі виробники дозволяють обміняти даний товар навіть після декількох днів використання.

Який матрац вибрати з точки зору зростання і ваги людини?

Чим важче людина, тим твердіше повинна бути поверхня, на якій він спить. Твердість матраца маркується символом H з відповідним номером:

 • H2 – середньо-тверді матраци;
 • H3 – жорсткі;
 • H4 – найжорсткіші.

Для людини вагою близько 100 кг або більше, найбільш рекомендованими є моделі твердості H4. Для людей вагою 60-100 кг буде підходити H3, для маленьких дітей краще вибрати модель середньої твердості. Але може трапитися так, проте, що великому чоловікові буде комфортніше на середньому матраці, а маленька жінка краще відпочине на твердій поверхні. Тому в разі сумнівів можна порекомендувати вибір двосторонньої моделі з двома ступенями жорсткості, наприклад H3 / H4.

Також важливе значення має зростання людини. У високих людей вага розподіляється по більшій площі, і матрац працює краще. Різні моделі, як правило, мають 190 або 200 см в довжину. Але слід пам’ятати, що найкраща модель матиме довжину більше росту людини принаймні на 20 см.

Парам, які сплять в одному ліжку, і мають велику різницю у вазі, для підвищення комфорту сну краще вибрати поєднання двох матраців різного ступеня твердості. Тоді можна буде уникнути проблеми западання матраца або сну більш мініатюрного людини на більш твердої моделі, купленої з розрахунком на більш важкого людини.

Найпростіший спосіб остаточно перевірити, який матрац краще – це лягти на бік і проаналізувати свої відчуття в плечової кістки і стегнах: якщо людина відчуває сильний тиск в цих місцях, це означає, що обраний тип недостатньо комфортний для нього.

 • У разі пружинних моделей – це може бути усунуто, вибором варіанта з більш товстим шаром заповнення пінкою або латексом.
 • У разі безпружинного варіанту з латексу і термопластика важливе значення має їх товщина: причиною неприємних відчуттів і надлишкового тиску може бути розташоване під занадто тонким матрацом підставу ліжка.Як вибрати матрац

Твердість і ступінь опору вазі у кожної моделі перевіряють на фабриках за допомогою спеціальних машин. Наприклад, на матрац опускають дерев’яний брус вагою 140-200 кг, який знову і знову друкується на матраці і «подорожує» вздовж і поперек його площі. Випробування повторюють десятки тисяч разів. Машини також вимірюють ступінь проникності повітря через різні шари і еластичність.

Гнучкість матраца

Матраци класифікуються за технологією виготовлення, а також по гнучкості, яка може бути досягнута в результаті застосування тієї чи іншої технології. Наприклад, матраци типу Бонель характеризуються плоскою гнучкістю. Це означає, що вага сплячої людини деформує всю поверхню з найбільшим ухилом в точці тиску тіла. Тому вони не можуть пристосуватися до кривих ліній тіла.Вироби на незалежних пружинних блоках і безпружинні матраци з латексу, виготовлені з термопластичного матеріалу мають точкову гнучкість. Всі матраци, що володіють такою гнучкістю, вважаються більш зручними, так як вони краще відповідають формі тіла. На зображенні, розташованому нижче, показана різниця в гнучкості матраців.

гнучкість матраца

Який ортопедичний матрац краще: пружинний або безпружинний?

Виробники з кожним роком використовують все більше і більше сучасних технологій, але до сих пір основний поділ охоплює дві основні групи: пружинні та безпружинні матраци. Пружинні моделі користуються набагато більшою популярністю, ніж більш дорогі безпружинні матраци з сучасними наповнювачами. Розглянемо їх основні різновиди, а також їх переваги та недоліки.

Класичні пружинні матраци бонель

Класичні пружинні матраци бонельЦе найбільш дешеві традиційні моделі з пружинним блоком Бонель (BONELL) – в них пружини розташовані пліч-о-пліч. Їх розташування робить їх стійкими до великих навантажень, вони підійдуть людям як з великим, так і з низькою вагою. Пружини виготовлені з дроту, що має діаметр 2,2 мм.

переваги:

 • тривалий термін служби;
 • низька вага;
 • низька ціна;
 • добре підходять для дуже важких людей;
 • гарне співвідношення ціна-якість / довговічність.

недоліки:

 • плоска гнучкість;
 • ефект западання людини легшого в поглиблення, створене людиною більш важким.

Матраци з незалежними пружинними блоками

Матраци з незалежними пружинними блокамиУ них пружини можуть бути згруповані в невеликі блоки або кожна пружина може бути в окремій клітинці, при цьому вони можуть з’єднуватися один з одним тільки в певних точках.

Така конструкція полегшує адаптацію поверхні до змінного тиску, тому добре підходить для двоспальному ліжку, на якій сплять двоє людей з різною вагою.

Така конструкція усуває шум згинається пружини. Рухливі з’єднання пружин між собою дозволяють кожній з них працюватиме незалежно від інших. За допомогою цього рішення, матрац краще пристосовується до форми тіла. Така модель має точкову гнучкість.

Матраци з незалежними пружинними блоками

Як правило, пружини мають діаметр 5 см, при цьому 1 кв.м включає близько 350 одиниць. Існує тип матраца під назвою multipockett (з діаметром пружин: 3 см, а щільність пружин 1000 штук / кв.м). Це матрац з підвищеною точкової гнучкістю. Відмінності в жорсткості отримують шляхом застосування дротяної пружини з двома різними діаметрами дроту – 1,6 або 1,8 мм.

переваги:

 • точкова гнучкість;
 • властивості реабілітації (розслаблення м’язів, поліпшення кровообігу);
 • неважко вибрати оптимальну жорсткість;
 • тихе стиснення пружин;
 • хороша вентиляція;
 • гарне співвідношення ціна-зручність-простота використання.

мінуси:

 • недовговічність блоків-осередків, в яких знаходяться пружини (з часом тканина осередків протирається);
 • їх не можна ставити в вертикальне положення і сидіти на краю (пружини легко деформуються);
 • велика вага;
 • відсутність ручок в великих розмірах.

Найбільша ширина матраців Бонелло та моделей з незалежними пружинними блоками становить 160 см. Моделі шириною 180 см і більше, використовують на додаток пінополіуретан з боків.

Термоеластічному матраци

термоеластічному матрациЦі моделі виготовлені з термоеластічному піни. Технологія була розроблена півстоліття тому в лабораторіях NASA. На них краще спати більш легким людям – їх структура легше прогинається під вагою тіла. Добре підходять для людей, які мають проблеми з кровообігом, легко замерзають, а також для літніх людей.

переваги:

 • пінка реагує на тиск тіла, і під впливом тепла пристосовується до нього, якщо в ліжку знаходяться дві людини, поверхня ізолює руху кожного з них;
 • відмінно підходять для реабілітаційних та ортопедичних ліжок;
 • не мають ніякого запаху;
 • не затримують вологу;
 • мають антибактеріальні властивості;
 • мають протиалергічні властивості.

Основним недоліком цього матеріалу і виробів з нього є висока ціна.

Латексні матраци

Латексні моделі мають дуже високий рівень комфорту, забезпечуючи спокійний, здоровий сон. латексні матрациВони оснащені картриджем з латексу та каучукового молочка, званого натуральним латексом (мінімум 20%). Отвори в латексі забезпечують безперервну вентиляцію і точкову гнучкість поверхні.

Латекс рівномірно підтримує все тіло, так як він дуже гнучкий і оптимально адаптується до форми тіла в будь-якому положенні. У той же час матеріал характеризується високим ступенем міцності. Символи H2 і H3 означають щільність латексу. Символ H2 означає, що товар призначений для людей вагою до 80 кг, а для тих, хто важить більше 80 кг, рекомендується товар з символом H3.

переваги:

 • відмінна точкова гнучкість;
 • немає необхідності періодично перевертати;
 • дуже еластичні;
 • рекомендуються для людей зі сколіозом, мають реабілітаційні властивості;
 • хороша теплоізоляція;
 • гігієнічні;
 • можуть бути продезінфіковані паром.

мінуси:

 • не підходять для людей з підвищеним потовиділенням;
 • високий вага;
 • запах (до 3-х місяців може бути інтенсивним);
 • не підходять для людей з алергією на латекс.

Експлуатація та догляд

Дослідження вчених з університетського госпіталю в Манчестері показали, що під час сну з організму протягом року виділяється близько 100 літрів поту, який вбирається в постільна білизна та матрац. Пот створює ідеальні умови для зростання цвілі, бактерій і грибків. Таким чином, навіть хорошої якості матрац бажано замінити після 10 років використання, а дешеві моделі – ще раніше.

Розвиток бактерій можна уповільнити, якщо належним чином піклуватися про матраці.

 • Основний принцип – матрац не може лежати безпосередньо на цілісному підставі. Він повинен бути розміщений на ламелях, які будуть гарантувати йому достатню вентиляцію.
 • Крім того, важливо регулярно перевертати матрац. Таким чином, він рівномірно зношується, при цьому пружини працюють з одним і тим же тиском з обох сторін, не виникає їх деформація від маси тіла. Перевертати його бажано, принаймні, два рази на рік, зліва направо і в напрямку голова – ноги.

Фахівці кажуть, що матрац на 70 відсотків визначає комфорт сну. Тому дуже важливо правильно вибрати відповідну модель. Якщо у вас є своя думка з питання, який матрац краще – пружинний або безпружинний, відгуки про конкретні моделі можна залишити в коментарях до цієї статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *