Який обігрівач краще вибрати для квартири, види і характеристики, відгукиЗима приносить нам не тільки зимові задоволення і розваги, а й очікувані холоди і морози. У деяких квартирах або будинках це призводить до зниження температури нижче комфортного рівня. Зрештою, не всі будівлі надійно ізольовані, а системи центрального опалення іноді не працюють належним чином. Тому в холодну пору року багато людей вирішують придбати електричний обігрівач, який при необхідності може обігріти кімнату.

Електричний нагрівач в першу чергу – це зручність і комфорт. Завжди можна знайти також варіант, який можна придбати за невелику суму грошей. Такий прилад зазвичай не складний за конструкцією, йому потрібен лише доступ до електричної розетки.

Який обігрівач краще для квартири і економічніше? На ринку є багато електричних нагрівальних приладів хорошої якості, призначених для різних цілей. Як правильно зробити вибір і що треба брати до уваги. Ми порекомендуємо, як вибрати енергозберігаючий електронагрівач, щоб не збанкрутувати на рахунках за електрику.

Коли опалювальний сезон ще не настав, але температура повітря в квартирах стає комфортною, багато хто вдається до допомоги електричного обігріву кімнат. Ціни на електроенергію збільшуються з кожним роком, і звичайний нагрівач може генерувати дуже великий рахунок. Тому виникає необхідність шукати рішення більш сучасні і зручні для гаманця. Вибір залежить від наших потреб і характеристик опалювального приміщення. Перший критерій відбору – це шлях проходження повітря. І тільки на наступному етапі ми переходимо до вибору конкретного типу обігрівача.

Електричні нагрівачі і способи передачі тепла

Електричні нагрівачі повітря можуть нагрівати повітря двома способами:

 1. за рахунок конвекції;
 2. за допомогою випромінювання.

Пам’ятайте, що від способу передачі тепла залежить вартість опалення, швидкість нагріву повітря і зручність у використанні.

Вентиляційний нагрів

В даний час це найбільш популярний спосіб передачі тепла від електрообігрівача. Повітря нагрівається всередині приладу, а потім піднімається і циркулює у всій кімнаті. Точно так же працюють практично всі водонагрівачі. Цей метод нагріву вважається найзручнішим і найкомфортнішим в використанні. Його головний недолік полягає в тому, що подібна циркуляція повітря призводить до того, що вгору піднімаються пил і пилові кліщі. Це може бути досить великою проблемою для людей, які страждають алергією та астмою.

Інфрачервоне випромінювання

Це одна з найсучасніших форм передачі тепла від електричних нагрівачів. Сучасні інфрачервоні нагрівачі розроблені таким чином, щоб віддавати тепло всій навколишнього поверхні. Це робить їх дуже економічними в щоденному використанні. Інфрачервоний нагрів найбільш близький до природного сонячного обігріву. Враження порівняно з теплом, що виходить від вогню.

Подібні типи нагрівачів використовують процес фронтального випромінювання теплових хвиль. Радіатор виробляє пучок променів, що нагрівають об’єкти, які стоять поруч з ним. Нагріте повітря спрямовується безпосередньо до користувачів.

Інфрачервоний обігрівач особливо підходить для приміщень з високими стелями, так як конвективним способом нагріву опалювати таке приміщення буде досить довго і дорого. Важливо пам’ятати, що інфрачервоні нагрівачі забезпечують більш сильне відчуття тепла, ніж їх конвекційні колеги, при тому ж споживанні електроенергії. Єдиним недоліком є ​​висока вартість покупки. Інфрачервоні моделі, як правило, коштують набагато дорожче, ніж конвекторні з однієї і тієї ж потужністю.

Види обігрівачів

У продажу на сьогоднішній день можна зустріти п’ять основних видів електричних обігрівачів:

 1. масляний;
 2. конвекторний;
 3. термовентилятор;
 4. інфрачервоний;
 5. керамічний.

Кожен з них підходить для різних умов, розглянемо їх докладніше.

Масляні моделі

Це економне пристрій працює шляхом нагрівання масла і випромінювання тепла, масло тут виступає, як теплоносій. Такі прилади іноді бувають оснащені вентилятором, який поширює тепло, термостатом, коліщатками, завдяки яким можна легко перевозити його в іншу кімнату.

Такий прилад підходить для більшості кімнат, прогрівається дуже повільно, але і остигає повільніше, ніж його колега конвектор. Прилад споживає велику кількість потужності під час нагрівання, потім він злегка підігрівається при охолодженні, завдяки термостату. Для тривалої роботи добре підійдуть масляні моделі, які не викликають сильної конвекції і циркуляції повітря, а також пилу, пилових кліщів і інших алергенів.

Масляний радіатор є хорошим рішенням для людей, які проводять багато часу у себе вдома і потребують ефективного джерелі тепла для нагріву з високою продуктивністю. Вони можуть бути використані цілодобово. Такі прилади не сушать повітря і підходять навіть для великих приміщень.

Масляні радіатори важкі, тому не дуже мобільні. Вони також більш дорогі, ніж конвекторні.

переваги:

 • накопичення тепла і плавна його передача повітрю;
 • працює досить ефективно;
 • віддає тепло навіть через кілька годин після виключення;
 • відносно низькі експлуатаційні витрати;
 • підходить для людей, які страждають алергією.

недоліки:

 • значна питома вага;
 • довго нагрівається;
 • висока ціна.

Більш висока ціна приладу вимагає інвестицій в кілька великих кількостях, але вони окуповуються через низькі експлуатаційних витрат.

Конвекторний обігрів

Це енергоефективний нагрівач конвекторного типу. Зазвичай він має нагрівальний елемент у вигляді пластини або спіралі. У таких моделях, як правило, є термостат і захист від перегріву, а часом і вентилятор. Використання конвекторів дуже поширене – з їх допомогою можна обігріти як житлові приміщення, так і господарські.

Такі пристрої також мають невисоку ціну і зручні в експлуатації, легко чистяться і встановлюються. Цей прилад має низьку теплову інерцію і через короткий час після відключення остигає і стає холодним. Варто пам’ятати про те, що режим інтенсивної конвекції призводить до того, що в приміщенні знижується вологість, тому конвектори особливо добре підходять для обігріву вологих приміщень – кухні, ванній, підсобних приміщень з високою вологістю. У житлових кімнатах, можливо, буде потрібно зволожувач повітря.Переваги моделі:

 • низька ціна;
 • швидке дію;
 • простота установки;
 • можливість регулювання температури.

недоліки:

 • нерівномірний нагрів приміщення;
 • відсутність накопичення тепла в пристрої;
 • збільшення в повітрі кількості пилу і пилових кліщів за рахунок інтенсивної конвекції;
 • високі експлуатаційні витрати.

Термовентилятор

Це пристрій, який також працює за принципом конвекції, в якому повітря всмоктується з одного боку, і викидається з іншого. Повітря, що проходить через котушку нагрівача (спіраль) нагрівається і виштовхується вентилятором. Переваги такого нагрівача:

 • швидке поширення тепла;
 • влітку є можливість використання приладу в якості вентилятора для охолодження.

Енергоефективний портативний термовентилятор – це відмінний варіант, який дає можливість легко і швидко нагрівати різні кімнати, не тягаючи при цьому важкий радіатор.

Однак варто враховувати, що такі пристрої можуть створювати шум під час роботи, що не завжди допустимо. Купуючи невеликі портативні моделі, важливо звернути увагу також на наявність датчика, який автоматично відключає прилад в разі його перекидання.

Енергозберігаючі інфрачервоні моделі

Галогенові нагрівачі випромінюють інфрачервоні промені і нагрівають предмети, які знаходяться біля них. Потім тепло розсіюється в приміщення з нагрітих поверхонь.

На жаль, діапазон їх дії невеликий (максимум 10 м), тому прилад придатний тільки для обігріву відносно невеликих просторів. Такий нагрівач дає тепло відразу після включення.

Керамічний нагрівач

Це прилад, який виготовлений з керамічного сердечника, в якому знаходяться нагрівальні елементи в алюмінієвому корпусі. При такій конструкції нагрівач швидко нагрівається і повільно віддає тепло. Стаціонарні нагрівачі з керамічною вставкою не є дуже популярним варіантом.

Головний недолік кераміки – це високе споживання електроенергії під час нагрівання. Цей прилад не належить до числа найбільш енергоефективних пристроїв для обігріву, представлених на ринку.

Електричний камін і биокамин

Велика перевага електричного каміна – це дуже елегантний зовнішній вигляд і сприйняття тепла, аналогічне до природного вогню. Дуже приємно проводити довгі зимові вечори з таким пристроєм. Силу і відтінок полум’я можна регулювати.

Біокаміни – це, безумовно, варіант для людей, які люблять розкіш.

Камін електричний з ефектом 3d дає дивно реалістичні візуальні ефекти. Звичайно ж, ця пропозиція, як і біокаміни з вищої цінової категорії.

Насправді, з кожним приладом, якщо його використовувати правильно, ми можемо економити енергію. Однак домогтися максимальної економії допоможе тільки той, який за інструкцією має низький рівень енергоспоживання.

Вибір радіатора повинен визначатися розмірами приміщення:

 • для маленької квартири краще вибрати масляний обігрів;
 • якщо приміщення більше, добре себе покаже конвекторний нагрівач;
 • хорошу мобільність також має конвекторний нагрів;
 • якщо члени сім’ї страждають від алергії, то варто відмовитися від конвекторного обігріву.

Вибір потужності нагріву

Вибираючи модель, слід пам’ятати про вибір оптимальної потужності нагріву. Широко поширена думка, що в добре ізольованому, енергоефективний житловому будинку (стандартна висота стін 2,8 м) потреба в потужності становить 85 Вт на кожний м². У неізольованих або погано ізольованих кімнатах потреба зростає до 150-200 Вт / м². Це означає, що в кімнаті розміром 20 м², в залежності від ступеня ізоляції будівлі повинен бути встановлений нагрівач потужністю від 1700 до 3000 Вт. Якщо треба нагріти велику кімнату, то варто вибрати пристрій з досить високою потужністю.

На ринку обігрівальних приладів можна знайти варіанти потужністю від 0,4 до 3 кВт. Безумовно, пристрій потужністю менше 1 кВт не дасть достатньо тепла для великої кімнати, але моделі потужністю близько 1,5 кВт вже досить ефективні в умовах стандартної квартири.

Якщо ми хочемо максимально швидко поширити тепло в кімнаті, слід купувати конвектори. У таких моделях споживана потужність не велика, але ефект можна відчути дуже швидко. Якщо необхідно тримати під суворим контролем кількість енергії, споживаної нагрівачем, варто інвестувати в моделі з дисплеєм, який покаже нам також поточну температуру в приміщенні.

Прилад повинен мати термостат, завдяки якому ми зможемо регулювати потужність і не витрачати зайву енергію на перегрів повітря. За допомогою термостата можна дозувати відповідним чином потужність нагріву, і, таким чином, підтримувати оптимальну температуру в приміщенні.

Підводимо підсумки

Немає чіткої відповіді на питання про те, який способо обігріву вибрати для будинку, дачі або Квратира. Вибір залежить від наших індивідуальних потреб, а також специфіки приміщення, в якому буде встановлено обладнання. Обігрівачі можуть нагрівати приміщення шляхом конвекції або випромінювання – це самі принципові відмінності в конструкціях, які слід враховувати при покупці.

З точки зору вибору оптимальної ціни – для квартири кращим варіантом будуть конвекторні або масляні моделі. Це самі економічні моделі, хоча вартість їх використання як і раніше значно вище, ніж, наприклад, при опаленні приміщень газовим котлом або центральним опаленням.

У напіввідкритих просторах, а також в приміщеннях піддаються швидкої втрати тепла (магазини, ресторани, склади) найкращим варіантом будуть галогенні моделі.

Відгуки

Якщо у вас вже є обігрівачі, відгуки, який добре себе показав у тих чи інших умовах і який виявився економічніше з точки зору споживання електроенергії, можна залишити в формі коментарів до даної статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *