Який пилосос краще: з мішком або з контейнером?Який пилосос краще: з мішком або з контейнером?

Пилосос є одним з найбільш поширених побутових приладів в кожному будинку, важко уявити собі прибирання без цього корисного пристрою. Пройшли ті дні, коли підлогу підмітали віником, хоча віник і совок досі використовуються домогосподарками, але лише зрідка, а не в якості основного інструменту для прибирання підлоги. XXI століття приносить багато нових технологічних рішень, не обійшла стороною технічна революція і пилососи. У продажу вже давно присутній великий асортимент моделей, що відрізняються різними технічними параметрами, наприклад, потужністю двигуна або енергетичним класом. Крім того, постійно з’являються нові ідеї, які дозволяють досить істотно модернізувати цей вид техніки.

Так, наприклад, з’явилися моделі з контейнером замість мішка, які мають ряд переваг, хоча, безумовно, не позбавлені і недоліків. Багато хто задається питанням: придбати пилосос з мішком або контейнером, який вибрати з них? Перед покупкою слід з’ясувати, чим вони відрізняються, в чому їх полюси і мінуси. Який пилосос, з мішком або з контейнером краще вибрати – залежить від індивідуальних потреб вашої родини. У статті ми допоможемо розібратися в цьому питанні.

Пилосос з мішком – особливості пристрою

Кожну квартиру або будинок, незалежно від поверхні і типу підлог, кількості мешканців або часу, який ми проводимо в ньому, по крайней мере, один раз в тиждень потрібно пилососити. При купівлі у нас постає дилема, яку модель побутової техніки вибрати. Кілька років тому у нас не було вибору між типами пилососів, і ми приймали рішення тільки про вибір типу мішка. Традиційний пилосос з мішком є ​​найстарішим типом, який до сих пір домінує серед цього виду побутової техніки. На сьогоднішній день у нас є вибір між двома видами мішків:

 1. паперові, які слід регулярно міняти, коли вони повністю заповнюються;
 2. текстильні, які можуть бути використані повторно, тому що досить просто викинути їх вміст, щоб мати можливість використовувати їх знову.

Пилосос з мішком

Використання текстильних і паперових мішків має свої плюси і мінуси. Варто знати їх, перш ніж зробити остаточний вибір, тому що це впливає як на вартість покупки і експлуатації обладнання, так і на комфорт і якість роботи.

Мішок слід очищати досить часто. Це не складна робота, але, безумовно, не найприємніша. Ми часто лінуємося, що не очищаємо його систематично, як вимагається згідно з інструкціями виробника. Мішки з паперу здаються набагато більш розумним вибором, тому що вони більш гігієнічні. Однак, ми стоїмо перед дилемою щодо подальших витрат, так як їх доводиться регулярно купувати.

Текстильні мішки відносно рідко вимагають заміни, але таке рішення не тільки негігієнічно і незручно. Через деякий час в них накопичується бруд і утворюються невеликі пошкодження, при цьому пил не вся потрапляє в мішок, частина її проникає всередину пристрою. У кращому випадку, пристрій просто брудниться, а в гіршому – забруднення можуть проникнути всередину у великій кількості, прилад може гірше працювати або навіть зламатися.

У сучасних моделях, незалежно від типу мішка часто присутній додатковий фільтр (HEPA), який захищає людей, які страждають алергією від самих маленьких частинок пилу, які проходять через мішок. Цей фільтр очищає відпрацьоване повітря до 95 відсотків.

Переваги та недоліки паперових мішків

переваги:

 • зручна і легка заміна, досить просто викинути заповнений пакет в сміття і замінити його новим;
 • відсутність необхідності очищати мішок значно зменшує контакт людини з пилом.

недоліки:

 • необхідність регулярної заміни призводить до додаткових витрат.

Переваги та недоліки паперових мішків

Переваги та недоліки текстильних мішків

недоліки:

 • прямий контакт людини з пилом і брудом під час спорожнення та чищення мішка;
 • згодом в мішку можуть з’явитися отвори, через які частина пилу буде проникати назовні. 

переваги:

 • відсутність витрат, пов’язаних з регулярними покупками нових мішків;
 • кращої якості мішки мають покриття, яке захищає від розсипання пилу і бруду при видаленні мішка з пилососа.

Переваги та недоліки текстильних мішків

Пилосос з контейнером – особливості пристрою

Цей вид побутової техніки є відносним нововведенням на ринку. Такий пилосос (так званий циклон) замість мішка для збору пилу забезпечений спеціальним контейнером, який є невід’ємною частиною всього пристрою. Головна перевага цього типу конструкції – це економія. Хоча його вартість трохи вище, ніж вартість традиційних моделей, але зате не потрібно купувати одноразові мішки. Завдяки цьому рішенню експлуатаційні витрати скорочені майже до нуля. Однак, як і в попередньому випадку, це рішення має як свої переваги, так і недоліки.

Пилосос з контейнером

Недоліки пилососа з контейнером:

 • необхідність промивки фільтрів і контейнера від бруду;
 • вартість такої моделі вище, ніж вартість покупки традиційного пилососа;
 • низька якість фільтрації відпрацьованого повітря циклоном, в порівнянні з мішком, однак, HEPA фільтр на виході дозволяє отримати досить очищене повітря. 

Переваги пилососа без мішка з контейнером:

 • ніяких додаткових витрат, пов’язаних з придбанням нових витратних матеріалів;
 • очищення є більш ретельної і, таким чином, весь простір і повітря стає чистішим;
 • постійна потужність всмоктування (навіть при повній ємності), так як заповнення контейнера не впливає на потужність всмоктування пристрої;
 • контейнер зазвичай роблять прозорим, так що можна побачити і видалити, щось цінне, якщо воно туди потрапило (наприклад, монети, ювелірні вироби і т.д.).Інший тип пилососів з контейнером – це моделі з водяним фільтром. Вони мають бак для води, який накопичує зібраний пил і бруд. Після завершення чистки брудну воду зливають і промивають контейнер. Тому моделі з аквафільтром рекомендуються для людей, які страждають алергією і для сімей з маленькими дітьми. Однак, такі пристрої принципово відрізняються від контейнерних пилососів циклонного типу і коштують дорожче.Який пилосос краще: з мішком або з контейнером?

Важливо при покупці, перш ніж визначитися, який пилосос купити з мішком або контейнером, проаналізувати всі переваги тієї чи іншої моделі. Багато людей вважають, що нові рішення, безумовно, є кращими. Насправді, не завжди так, тому що будь-яке рішення, яке застосовується навіть для таких звичайних питань, як пилосос, залежить від наших потреб. У деяких будинках краще залишити традиційні моделі, в інших – навпаки. Іноді розумніше буде придбати дешевше і менш інноваційний пристрій, особливо, коли прибирання доводиться робити нечасто, і в будинку немає тварин і людей, які страждають алергією. В інших випадках дуже важливо купити модель, що забезпечує більш якісну очистку і мінімальний контакт людей з брудом і пилом. В такому випадку більш дорога покупка є виправданою.

У разі побутових приладів, які використовуються для підтримки порядку в будинку, найбільш важливі характеристики, які варто враховувати при виборі це:

 • продуктивність очищення;
 • чистота роботи;
 • легкість очищення пристрою;
 • ємність мішка або контейнера для пилу і бруду.

Якщо додатково необхідно враховувати гучність, то варто знати, що моделі з мішком працюють тихіше, ніж моделі з контейнером, наскільки взагалі можна назвати тихою роботу будь-якого пилососа.

Мішки зазвичай не є прозорими, так щось якщо випадково в нього потрапить щось цінне, доведеться розірвати його, щоб дістати потрібний предмет. Складнощі можуть виникнути тоді, коли пропадаю з продажу витратні матеріали до конкретної моделі пилососа, тоді подальша його робота стає незручною, так як доводиться купувати універсальні мішки і пристосовувати їх, таке трапляється з застарілими моделями.

Кажуть, що моделі з контейнером складні в обслуговуванні, так як кожен раз нам доводиться мити весь контейнер, однак, на практиці це не займає багато часу – потрібно всього кілька хвилин, при цьому в повітря не піднімається хмара пилу, весь пил і бруд плаває в воді. Варто також відзначити, що при тривалому і частому використанні ми отримуємо чималу економічну вигоду, тому що не потрібно нести витрати на витратні матеріали, звичайно, тільки якщо обладнання не підведе і не буде ламатися.

Наскільки важлива потужність пилососа?

Одним з найбільш важливих параметрів є потужність пилососа – чим вищий цей показник, тим швидше і якісніше можна провести прибирання. Вона складається з потужності двигуна і потужності всмоктування. Кращі і найбільш ефективні моделі мають потужність відповідно 2200 і 500 Вт (в більшості пристроїв потужність всмоктування регулюється, її можна змінювати в залежності від ступеня забруднення і типу статі).

Потужність пилососа, і, отже, його продуктивність повинна бути узгоджена з поверхнею, на якій він буде найбільш часто використаний. Велика потреба в потужності у великих килимових покриттів або килимів, з яких важко видалити пил і бруд, ніж, наприклад, з гладкого ламінату або паркету.

Який пилосос потужніший з мішком або контейнером? Потужність приладу і потужність всмоктування залежать від моделі, однак варто мати на увазі, що в разі моделі з мішком при його повної заповненості потужність всмоктування падає. Тому важливо стежити за його наповнюваністю.

Нижче наведена таблиця, яка містить характеристики різних моделей. Обидва типи мають свої переваги і недоліки, тому варто зосередитися на тих особливостях, які є найбільш важливими з точки зору кожної сім’ї.

Пилосос із мішком або контейнером – порівняльна таблиця

Пилосос із мішком з контейнером Високі витрати, пов’язані з придбанням обладнання х Додаткові витрати і роботи, пов’язані з роботою пилососа (покупка і заміна або очищення мішків)

х

Додаткова робота, пов’язана з роботою пилососа (заміна або очищення мішків, очищення контейнера і фільтрів)

х

х

Вплив зменшення всмоктуючої сили в залежності від кількості зібраної бруду

х

Кращу якість очищення повітря і навколишнього простору після збирання х Більший контакт людини з брудом при спустошенні пилососа х

Пилосос є одним з тих домашніх приладів, яким ми користуємося досить тривалий кількість часу. Підраховано, що деякі з нас можуть присвятити роботі з пилососом до декількох місяців протягом свого життя. Заплутування кабелю, пошук електричної розетки, налагодження устаткування, спорожнення мішка, неприємні запахи, що зберігаються в повітрі після збирання – всіх цих та інших проблем можна уникнути за допомогою усвідомленої заміни старої моделі на нову.

Що краще мішок або контейнер в пилососі?

Більшість сімей мають пилососи з мішком, які часто вважаються гірше або більш проблематичними в очищенні. Однак, важко однозначно сказати, який пилосос краще, з мішком або контейнером, відгуки користувачів теж відрізняються, адже в кожній родині свої потреби. Як зазначено вище, кожен з них має свої переваги і недоліки. Перед покупкою будь-якого варіанту, слід оцінити важливість функцій пристрою для себе.

 • Якщо для нас в першу чергу важлива найнижча з можливих ціна і як можна більш просте обслуговування, то пилосос з мішком якраз для нас. Спокусливо приваблива ціна і просте використання, на жаль, це майже всі переваги, якими можуть похвалитися власники такої моделі. Одним з його найпоширеніших недоліків є те, що сила всмоктування поступово зменшується із заповненням мішка. Крім того, вакуумний мішок в більшості випадків не підходить для людей, які страждають алергією. По-перше, він не поглинає алергени і пилових кліщів так ефективно, як інші моделі. По-друге, текстильні мішки повинні бути регулярно очищені, що, швидше за все, не буде приємним заняттям для людей, які страждають алергією.
 • Якщо ж все-таки вирішено купити пилосос з мішком, варто мати на увазі, що паперові пакети коштують недорого, але їх треба заповнювати тільки до половини обсягу і дуже часто доводиться міняти, а також їх легко розірвати. Тому варто купувати тільки оригінальні вироби, інакше при розриві мішка його вміст може пошкодити двигун і турбіну.
 • Якщо який-небудь член сім’ї має алергію на пил або в будинку живе чотириногий друг, ідеальним рішенням будуть пилососи з водяним фільтром. Замість мішка, все сміття потрапляє прямо в пластиковий контейнер і перемішується з водою.

Моделі з сухим циклонним фільтром-контейнером дозволяють економити на матеріалах. Крім того, важливо також, що поступове заповнення контейнера жодним чином не впливає на потужність всмоктування, воно залишається постійним. Звичайно, ціна таких пилососів істотно вище. Найпростіші з таких моделей мають одноразові додаткові фільтри, а більш просунуті забезпечені мікро-фільтрами класу S або НЕРА, які дозволяють видалити алергени з повітря: пилок, пилових кліщів, спори цвілі, бактерій і навіть віруси.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *