Який септик для дачі краще? Поради фахівцівСептик для дачі в наш час зовсім не данина моді, а вимушена необхідність. Звичайна яма хоч і не вимагає майже ніяких фінансових витрат (крім виклику асенізатора для її періодичного очищення), а й санітарії при її використанні немає ніякої. Тема цієї статті – септик для дачі – який краще? Відгуки дачників допоможуть прийняти правильне рішення.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців
Септик для дачі – який краще?

Септик для дачі – який вибрати?

Що ж таке септик? Це спеціальна споруда для накопичення і очищення (ця функція присутня у більш складних і дорогих моделей) стічних вод. Найсучасніші моделі не тільки не вимагають викачування вмісту, а й шляхом внесення в них спеціальних реактивів, очищають і розкладають тверде вміст септика, завдяки чому таку воду можна випускати в ґрунт, зовсім не турбуючись про які-небудь ризики. Простіші моделі доводиться очищати за допомогою виклику машина асенізатора, але на відміну від звичайних вигрібних ям, цю процедуру проводять набагато рідше.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

Для вибору відповідного конкретної дачі септика, потрібно спочатку розібратися з їх видами і конструкціями.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

За принципом їх функціонування септики ділять на:

1. Автономні септики з електричним живленням працюють шляхом розкладання аеробних (що живуть в середовищі багатої киснем) бактерій. Для цього в магазинах продають необхідні речовини, які й руйнують бактерії. Для підтримки в септику корисної мікрофлори доводиться встановлювати спеціальні компресори.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

В процесі роботи такого септика, неочищені стоки, проходячи обробку, діляться на три частини: – осад, який не розчиняється, його доводиться періодично видаляти з резервуара; – очищена вода; – біологічні гази, які видаляються з септика за допомогою звичайної вентиляційної труби.

Великою перевагою цього виду септиків є те, що його вміст переробляється досить швидко, обслуговувати його зовсім не важко, до того ж підкуповує ступінь очищення стічних вод не менш 98 відсотків. Мінусами цієї моделі є досить складна конструкція, висока ціна, чималі витрати на оплату електрики. На ринку представлені наступні види таких септиків: «Танк» – який дуже якісно очищає воду, але спустошувати його доводиться набагато частіше, ніж, в моделі «Юнілос», а воду, яка залишилася після очищення потрібно випускати тільки в землю.

Який септик для дачі краще? Поради фахівцівІнший вид септиків, «Топас» відзначений тим, що він дуже легкий в експлуатації, для його роботи не потрібні біопрепарати. Вода очищається дуже добре, завдяки чому її можна спускати навіть у відкриту канаву.

2. Анаеробний септик – цей вид, також як і попередній працює за принципом очищення мікрофлори, різниця лише в тому, що для його бактерій не потрібно надходження кисню.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

Основний плюс цього типу септика в тому, що для його роботи не потрібна електроенергія, до того ж він влаштований досить просто. А недоліки його виражаються в тому, що ступінь очищення води у нього буде невисока, до того ж цикл очищення займає досить тривалий час. Як приклад септика такого виду, можна привести септик «Тритон», який найчастіше вибирають дачники. Такий септик легко встановлюється, досить довго служить власнику і економічний.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

Анаеробні септики, в свою чергу, діляться на такі типи:

  • Накопичувальні, подібні септики рекомендують використовувати на невеликих дачних ділянках, на яких проживає мало людей в певні сезони, а значить і кількість стоків не велика.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

Такі септики, в чомусь схожі на вигрібні ями, вони працюють за накопичувальним принципом, для їх очищення необхідний асенізатор, відміну же від ям в тому, що септик має дно і стінки, які заізольовані таким чином, щоб не допустити потрапляння стічних вод у грунт.

Переваги накопичувального септика: – невисока вартість; – не складне пристрій; – практично не має витрат під час експлуатації.

Недоліки накопичувального септика: – процесу очищення, по суті, немає ніякого; – наявність неприємного запаху; – витрати на виклик асенізаторської машини.

  • Тип септика з очищенням за допомогою механіки. Як правило, такі септики набувають саме для дачі. Механічний септик зовсім не складно побудувати власними руками, внаслідок чого знижується його собівартість. Очищає стічні води такий тип септика за допомогою осадження і фільтрування. Ці процеси проходять кожен в окремому резервуарі, завдяки чому, підвищується ступінь очищення води.

Який септик для дачі краще? Поради фахівців

Тепер ви знаєте все про септик для дачі – який краще? Відгуки дачників показують, що практичніше за все використовувати автономні прилади. Однак слід зазначити, що вибираючи септик для дачі, слід оцінити переваги і недоліки кожного виду, відзначити якісь функції потрібні для конкретного дачної ділянки і тільки тоді вибрати підходящий екземпляр.

Дивіться також відео:

Септики для дачі – який кращеЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *