Якщо сильно пітніють пластикові вікна всередині, що робити, щоб вікна не потіли, народні засобиЯкщо сильно пітніють пластикові вікна всередині

Запітнілі скла є бичем багатьох жителів будинків і квартир. Ця проблема проявляється особливо гостро взимку, восени і навесні, навіть при нормальному кімнатному опаленні. Ви можете усувати цю проблему, постійно протираючи скління або провітрюючи приміщення. Як ви знаєте, такі рішення часто виснажливі і трудомісткі, і, крім того, не завжди ефективні. У свою чергу, всеосяжні дії, як правило, коштують дорожче, але в обмін на це допомагають позбутися від проблеми назавжди. Якщо сильно пітніють пластикові вікна всередині, боротьба з конденсацією пара повинна починатися з визначення причин цього явища. Що робити, щоб вікна не потіли і чи існують якісь дієві способи цьому запобігти? Давайте розглянемо все по порядку, а ви виберете те, що вам більше підходить.

Вентиляція в приміщенні дуже важлива, щоб вікна не потіли

Якщо пітніють вікна причина цього явища найчастіше – це підвищена вологість в приміщенні. Щоб вікна не покривалися паром, ви повинні в першу чергу дбати про вентиляцію. Наявні в даний час конструкції характеризуються високим ступенем герметичності. Це не є недоліком, тому що герметичні склопакети можуть значно заощадити на опаленні вашого будинку або квартири. Ми часто думаємо, що з’явився пар на стеклах є результатом структурних дефектів або помилок під час їх установки і зборки. Насправді, явище конденсату на вікнах з’являється навіть у разі досить добре функціонують і правильно встановлених склопакетів. Інше питання, чому потіють вікна всередині склопакета, тут висока ймовірність дефектів установки.

Для того щоб оцінити їх стан варто визначити, в яких конкретно місцях найбільше накопичується вологи. Якщо це внутрішня поверхня склопакета – вина лежить на нас. Можливо, ми забуваємо включати витяжку під час приготування їжі, або сушимо одночасно занадто багато білизни і уникаємо провітрювання. На противагу цьому, покриття паром стекол на зовнішній стороні, як правило, диктується погодними умовами і місцем розташування будівлі. Явище це спостерігається особливо часто, коли будинок розташований близько до води, або коли прямо за вікном є багато рослинності, яка збирає вологу з повітря.

Ситуації, які можуть стати основою для подання претензій до виробника або установника вікон в першу чергу включають:

 • потіє пластикове вікно всередині скління (чому потіє пластикове вікно всередині може відповісти майстер, ймовірно, це конструкційний дефект, якщо потіє між вікнами);
 • присутність в регіонах вологих плям (ймовірний дефект збірки).

Слід зазначити, що наявність герметичного склопакета за своєю суттю вимагає належного функціонування системи вентиляції будівлі, а саме необхідності видалення зайвої вологи з кімнат і припливу свіжого повітря ззовні. Правильний клімат в житлових приміщеннях передбачає, що кімнати повинні бути забезпечені від 30 до 50 кубічними метрами свіжого повітря в годину. А в кухнях і ванних кімнатах, тобто приміщеннях з підвищеним рівнем вологості – 70 м³.

Коли температура за вікном падає, а в приміщеннях ми піднімаємо температуру опаленням – скла можуть реагувати так званим запотіванням, або освітою на них крапель пара. Явище може частіше виникати при сильній вогкості на вулиці, часто потіють вікна під час дощу і в результаті виконання наших нормальних побутових процедур, наприклад, приготування їжі, сушіння білизни в квартирі, прийняття ванни, і т.д. У деяких випадках, традиційної потужності вентиляції може бути недостатньо.Якщо сильно пітніють вікна що робити? провітрюйте квартиру

Часте відкриття вікна і провітрювання приміщень усуває проблему, якщо потіють вікна склопакетів. Це не дорога процедура, доступна кожному. Проблема, однак, полягає в тому, що восени або взимку погода не дозволяє часто провітрювати квартиру. Часте провітрювання особливо в холодну погоду може викликати великі втрати тепла і, отже, сприяти підвищенню рахунків за енергію, необхідну для підігріву. Що зробити, щоб не потіли вікна пластикові при підвищеній вологості? Звичайно, провітрювання є необхідним, але вимагає дотримання конкретних правил.

Віконний дифузор зможе ефективно поліпшити вентиляцію

Як уже згадувалося вище – не можна трактувати герметичність сучасних віконних виробів, як їх недолік. Але коли звичайної вентиляцією в приміщенні не вдається позбутися від того, що потіють вікна пвх, то ефективність системи вентиляції може бути поліпшена за рахунок оснащення склопакетів функцією провітрювання, або шляхом установки дифузорів. Вентиляція здійснюється шляхом установки рукоятки в певному положенні.

Мікровентиляція – це відмінний засіб, щоб вікна не потіли. Перевага дифузорів в тому, що ви можете зважитися на них в будь-який момент установки склопакета. Ці пристрої дозволяють провести вентиляцію без необхідності відкривати стулки навстіж. Завдяки розташуванню вентиляційних отворів у верхній частині склопакета, що надходить холодне повітря, змішується з підігрітим повітрям всередині приміщення під стелею. Перш, ніж він опуститься до рівня сприйманого нами, він отримає кімнатну температуру, що прийнятно і комфортно для людини.

Що можна зробити, щоб вікна не потіли, народні засоби

Рішення, запропоновані вище, ефективні і найбільш раціональні, і відмінно діють. Проте багато жителів будинків і квартир намагаються застосувати, якщо потіють вікна в будинку, народні засоби. Які ж це засоби?

Домашні і народні засоби, щоб не потіли вікна в будинку:

 • Установка вентиляторів в вентиляційні отвори в квартирі (ці пристрої, однак, повинні працювати постійно або принаймні більшу частину дня, що, на жаль створює витрати, пов’язані зі споживанням електроенергії).
 • Установка на підвіконнях або поблизу них осушувачів повітря (покупка невеликого осушувача не спричинить значні фінансові витрати, але не ясно, чи буде їх потужності достатньо, щоб зменшити вологість у приміщенні).
 • Вмикати витяжку під час приготування їжі (нормальна витяжка здатна видалити значну кількість пари, що виробляється в процесі приготування їжі).
 • Часто хвилює питання, чим протирати вікна, щоб не потіли? Можливе використання спеціальних препаратів, які призначені для усунення утворення конденсату на стеклах (але якщо сильно пітніють вікна в будинку, такі кошти, як правило, не працюють).
 • Обмеження побутових заходів, в ході яких підвищується рівень вологості повітря в приміщенні (нетривалі ванни і негайне провітрювання ванній після цієї операції, сушка білизни на балконі і на вулиці в добре провітрюваних місцях, і т.д.).
 • Деякі народні способи полягають в тому, щоб протирати скла спеціальними розчинами. Це може бути:
  – розчин солі (столова ложка на трилітровий бутель);
  – суміш гліцерину і спирту в співвідношенні 1:10.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *