Яку раковину краще вибрати для кухні: зі штучного каменю, нержавійки, керамічну або кам’яну?Ринок пропонує нам величезну кількість раковин на кухню, вибрати відповідну модель з великої пропозиції, однак, непросте завдання. Який матеріал забезпечить 100% -ву гігієну в будь-якій кухні? Які існують критерії вибору при покупці нової мийки і на що потрібно звернути увагу – цим питанням присвячена ця стаття.

Як вибрати раковину на кухню правильно?

Замислюючись над питанням, яку мийку краще вибрати для кухні, слід розглянути основні критерії, які характеризують основні моделі.

Залежно від типу конструкції, на якій планується розмістити раковину, можна вибрати між моделями:

 • вбудованими в стільницю;
 • накладними;
 • підвісними.

Для організації простого інтер’єру на кухні стоїть прийняти рішення про мийці, вбудованої в стільницю з позначенням RB, де раковина має точно таку ж висоту, що і стільниця. Ці моделі легко адаптувати до форми, розмірів і ширині шаф, а також вони дозволяють легко підтримувати чистоту на кухні.

В якості альтернативи виступають накладні мийки, які накладають на поверхню стільниці.

Найбільшу свободу в розташуванні кухонної мийки можна отримати, вибираючи підвісну модель, яку розміщують в заздалегідь вирізаному отворі на нижньому боці стільниці.

Вибираючи цей спосіб монтажу мийки, ми повинні також пам’ятати про відповідний вибір матеріалу, з якого зроблена стільниця, тому що у нього набагато більше шансів вступити в контакт з водою і миючими засобами, ніж при використанні накладної раковини. Матеріал стільниці в цьому випадку повинен бути стійкий до вологи, особливо його кромка, таким умовам відповідають стільниці з натурального і штучного каменю.

Яку раковину вибрати за типом матеріалу?

Кухонні мийки частіше, ніж інші елементи кухні піддаються впливу високих температур, барвників і бактерій, а також різних хімічних речовин. Варто знати основні характеристики матеріалів, з яких вони зроблені, щоб правильно вибрати кухонну раковину. Необхідно встановити досить міцну модель в залежності від планованої інтенсивності її використання, і в той же час, адаптовану до стилю інтер’єру кухні.

В асортименті магазинів найчастіше можна зустріти мийки:

 • з нержавіючої сталі;
 • зі штучних матеріалів, пластику;
 • з емальованої сталі;
 • з композитів;
 • зі штучного і натурального каменю;
 • керамічні.

Мийки з нержавіючої сталі

Це найпопулярніші моделі, вони стійкі до стирання, а також до впливу сильних хімічних речовин. Раковина цього типу також стійка до впливу високих температур до 550 градусів за Цельсієм і до різких змін температури. Якщо ви хочете придбати раковину з нержавійки, варто розглянути два варіанти на кшталт поверхні: гладку блискучу поліровану і рифлену – з невеликою текстурою.

Порада! Рифлена нержавейка більш стійка до подряпин, однак за неї трохи складніше доглядати, так як в шорсткостях затримуються відкладення і бруд.

З чого роблять нержавіючу сталь? Наявність в складі 18% хрому забезпечує високу стійкість до хімічних речовин, а наявність 10% нікелю забезпечує додаткову гнучкість. Вироби з нержавіючої сталі можуть бути штампуванням з одного аркуша, тоді камери зазвичай дрібніше (близько 15 см) або камери можуть бути приварені до рами, тоді вони досягають до 20 см в глибину.

Порада! Сталеві мийки досить сильно відображають звуки, тому більшість з них мають адгезійні бар’єри з пластика, приклеєні до нижньої частини камери і підставці для посуду. Перед покупкою треба перевірити наявність такої підкладки.

Мийки з штучних матеріалів, пластику (наприклад, з полікарбонату)

Вони характеризуються значно нижчою стійкістю до високих температур, однак, їх легко чистити, і вони стійкі до подряпин. Мийки для кухні з пластмаси володіють гладкою поверхнею, тому їх легко чистити. Для того щоб вимити мийку з пластмаси використовуйте м’яку губку або тканину і м’яке миючий засіб, що не містить інгредієнти з властивостями, які можуть подряпати поверхню, що очищається. Після ретельного промивання, протріть мийку сухим матеріалом.Мийки з емальованої стали

Емальовані сталеві мийки були колись дуже популярні. Сьогодні їх популярність менше, але і вартість у них досить низька. Які їх переваги? Вони легко очищаються, і не будуть прогинатися. На жаль, при ударах і падінні гострих предметів емаль може відколотися. Згодом на поверхні можуть утворитися тріщини і подряпини. Найчастіше ви можете купити їх в білому кольорі, але також зустрічаються моделі бежевого або коричневого кольору. При догляді і очищення варто уникати обробки кислотними препаратами.

Вироби з композиційних матеріалів

Вони виглядають, як камінь, хоча виготовлені з мінеральних і синтетичних смол. Такі моделі міцні і мають високу стійкість до ударів і високих температур. Матеріал являє собою комбінацію різних мінералів і речовин, наприклад, граніт або кварц і синтетична смола. Отримана таким чином поверхня має гладку текстуру і дуже високий опір – як до ударів, так і до стирання і температурі. Відмітною властивістю цього матеріалу є висока гігієнічність. Поверхня досить гладка, тому на ній не розвиваються мікроорганізми, а для очищення не потрібні сильні хімікати, часто досить просто води.

Керамічні мийки

Це дуже твердий і міцний матеріал, який витримує дуже високі температури. Вони доступні в різних кольорах і варіантах установки. Можна придбати моделі з можливістю вбудовування в стільниці або накладні і підвісні.

Форма і розміри мийки

Кожен елемент кухні повинен бути добре продуманий, перш ніж буде придбаний. Цей принцип можна застосувати також до питання вибору мийки. Її розмір і форма повинні відповідати в першу чергу числа членів сім’ї та їх потребам, а також розмірам кухонних меблів. Вибір раковини тієї чи іншої моделі визначає не тільки зовнішній вигляд, але і її функціональність. У продажу є однокамерні, двокамерні і багатокамерні моделі. Якщо сім’я маленька або ви маєте намір використовувати посудомийну машину, то вам буде потрібно невелика раковина з однією камерою, якої буде достатньо для виконання основних робіт по кухні.

 • однокамерна модель. Якщо кухня маленька, крім того, ми плануємо обладнати її посудомийній машиною, то навіть для сім’ї з чотирьох осіб добре підходить мийка з одним відсіком і крилом із загальною довжиною близько 75 см. У дуже маленькій кухні, в яку ми плануємо придбати посудомийну машину, найкращим пропозицією буде модель без сушарки для посуду, розміром не більше 50 см. Таким чином, ми зможемо збільшити корисну площу кухонної стільниці, на якій готуються страви.
 • Полторакамерная модель. Це не що інше, як мийка з однією камерою, яка додатково обладнана невеликою допоміжної камерою зі зливом. Завдяки допоміжної камері, в ній легко мити посуд, овочі і фрукти.
 • двокамерна модель має середню довжину 70-80 см, що дозволяє вільно мити посуд. Вона найкраще підходить для кухонь з великою площею. Ці моделі можуть бути з однаковими або різними розмірами камер. Дві камери і глибока ємність із зливним отвором необхідні на кухні, де миють посуд вручну. Існують також великі мийки на 2,5 камери. У них є дві камери і допоміжна камера зі зливом. Іноді у них також є піддон. Модель цього типу займає багато місця і рекомендується для великих кухонь.

При здійсненні покупки, зверніть увагу на параметр, який позначений, як «мінімальні розміри шафи» зі значеннями в сантиметрах.

При виборі форми вироби, найбільш важливу роль грає наше почуття естетики і то, як ми хочемо організувати поверхню стільниці. Варто пам’ятати, що набагато простіше знайти правильну форму при виборі вбудованої раковини, ніж накладної або підвісний.

Найбільш поширені рішення включають в себе квадратну і прямокутну форму, але виробники пропонують все більше і більше моделей овальної форми, трапецієподібної або інші, що відрізняються від стандартних, наприклад, що нагадують музичний інструмент.

Відгуки

Відгуки про мийках з різного матеріалу, різних фірм можна прочитати і залишити в коментарях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *