Яку шлифмашинку вибрати для дерева?

Ця стаття призначена для всіх, хто займається обробкою деревини, хоче полегшити процес її шліфування. Шліфування деревини – трудомісткий процес, який можна значно полегшити, використовуючи відповідні інструменти. Для обробки дерева підходять шліфувальні машинки стрічкові, осциляційного або ексцентрикові, а також дельтоподібні. На ринку існує кілька видів інструментів для чистової обробки деревини: стрічкові шліфувальні машини, ексцентрикові, орбітальні.

Як вибрати шліфувальну машинку по дереву, яка краще стрічкова або вібраційна, який тип пристрою краще підійде для конкретних цілей? Перш ніж знайти відповідь на ці питання, слід розібратися, чим відрізняються різні моделі, зіставити їх функції з нашими потребами.

Види шлифмашинок по дереву

Правильний вибір приладу для будинку, дачі залежить від типу виконуваної роботи, особливостей заготовок:

 • форма;
 • розмір;
 • шліфування кутів, важкодоступних областей;
 • тип покриття.

Для окремих робіт підходять різні інструменти:

 • стрічкову шлифмашинку вибирають для шліфування великих, плоских поверхонь;
 • ексцентрикова шліфмашинка дозволяє зручно обробляти опуклі, увігнуті невеликі дерев’яні поверхні;
 • осциляційного (вібраційна) модель має аналогічне застосування, з можливістю обробки кутів завдяки прямокутній підошві;
 • дельтовидная машинка для шліфування дерева ідеально підходить для обробки поверхонь зі складними формами, недоступними більшості шліфувальних машин; невелика площа підошви рекомендується для невеликих дерев’яних поверхонь.

Стрічкова

Опис моделі

Якщо поверхня має великі розміри, щодо плоска, краще вибрати стрічкову шліфувальну машинку. Вона призначена для обробки:

 • масивної деревини,
 • лакованих дощок,
 • шпонованих панелей.

Стрічкові шліфувальні машини характеризуються найвищою ефективністю, використовуються в майстернях, рідко для домашньої роботи.

Завдяки високій продуктивності стрічково-шліфувальні верстати можуть обробити великі площі за короткий проміжок часу з відмінними результатами. Оброблена поверхня гладка, однорідна. Оскільки стрічкові шліфувальні машини в основному використовуються для лінійного переміщення, вони ідеальні при шліфуванні уздовж деревних волокон.

Недолік стрічкових шліфувальних машин – конструкція підстави, що не дозволяє дістатися до важкодоступних кутів. Кромка стрічки не є одночасно краєм підошви, тому поверхні, наприклад, біля стіни, недоступні для стрічкової шліфмашинки. У цьому випадку знадобиться дельтовидная модель.

Відео – стрічкова машинка Bosch PBS 75A

Яку стрічкову модель вибрати?

Щоб правильно вибрати стрічкову шліфувальну машинку, слід звернути увагу на наступні параметри:

 • Швидкість руху робочої частини – чим вище швидкість, тим швидше, точніше шліфується поверхня. Залежно від моделі швидкість може варіювати від 200 до 420 об / хв.
 • Розмір стрічки впливає на швидкість, точність шліфування. Чим більше розмір, тим швидше відбувається шліфування, але точність зменшується.
 • потужність – чим вище потужність, тим краще інструмент обробляє тверду, складну поверхню (тверду лиственную деревину – дуб). Завдяки високій потужності інструмент може довше працювати без перегріву.

Вибір потужності

 • стрічкові машинки потужністю двигуна до 1000 Вт призначені для легких робіт,
 • моделі потужністю двигуна понад 1400 Вт відмінно працюють при короткостроковій, але важкої навантаженні.

Огляд моделей

Нижче представлений рейтинг моделей стрічкових машинок, рекомендовані фахівцями. Для кожної моделі виділені відмінні характеристики.

 1. Graphite 59G394. Невеликий діаметр переднього валика (16 мм) і додаткова ручка з можливістю регулювання кута нахилу дозволяють легко шліфувати в важкодоступних місцях.
 2. Makita 9920 – потужна, професійна стрічкова машина з електронним контролем швидкості для оптимальної продуктивності. Завдяки автоматичної бічній регулюванню стрічки можна відшліфувати поверхню до самого краю.

Ексцентрикова або орбітальна

Призначення інструменту

Ексцентрикова машинка – універсальний інструмент, призначений для шліфування опуклих, увігнутих невеликих дерев’яних поверхонь і інших матеріалів.Модель використовується для:

 • шліфування дерева;
 • шліфування металевих поверхонь;
 • полірування, завдяки можливості установки полірувального диска;
 • очищення старих лакофарбових покриттів.

Ексцентрикова машинка особливо рекомендується для реставрації меблів: комодів, столів. Модель має пластину, яка виконує обертання, коливається. Завдяки цьому прилад працює швидше, ніж осциляційного шлифмашинки.

Недолік моделі: кругла форма підошви не дозволяє виконувати обробку кутів.

Робоча поверхня менше, ніж у осциляційного машинок. Діаметр робочої частини зазвичай становить 125 або 150 мм. Чим більше робоча поверхня, тим вища продуктивність.

Маленька робоча поверхня має плюси і мінуси:

 • перевага – з нею легше працювати в важкодоступних місцях,
 • мінуси – менше продуктивність на великих поверхнях.

Параметри інструменту:

 • ексцентриситет – істотно впливає на продуктивність інструменту, означає відхилення руху підошви від точки повороту. Чим вище значення, тим точніше інструмент працює.
 • Діаметр диска – великі діаметри дозволяють швидко обробляти великі поверхні, маленькі діаметри підходять для роботи у важкодоступних місцях.
 • Кількість оборотів в одиницю часу – чим більше число оборотів, тим точніше працює інструмент (як і в осциллирующей машинці).

Огляд моделей

 1. Bosch PEX 400AE забезпечує високоякісну шліфування, високу ефективність, оптимальне функціонування полірування. Функція Paper Assistant забезпечує легке натягування наждачного паперу. Поставляється у валізі з набором наждачного паперу. Вбудований всмоктуючий модуль транспортує подрібнену пил безпосередньо в контейнер, який легко спорожняється.
 2. Bosch 400W GEX 125-150 AVE призначена для професійного використання. Надзвичайно універсальний пристрій завдяки вибору шліфувального диска діаметром 150 або 125 мм. Поставляється у валізі з набором шліфувальних прокладок.

Осциляційного (вібраційна)

Основні характеристики

Осциляційного шліфмашинка служить для шліфування плоских, рівних поверхонь, ідеально підходить для обробки дерев’яних предметів:

 • меблі,
 • стільниці,
 • двері.

На відміну від ексцентрикової моделі, осцилюючі шлифмашинки оснащені прямокутної підошвою, що дозволяє шліфувати кути. Більші моделі могутніше, їх підошва має прямокутну або квадратну форму.

Параметри

 • Розмір підошви – чим більше, тим швидше обробляється поверхню. При роботі з невеликими поверхнями краще вибрати шліфувальну машину з меншою підошвою, це дозволить більш точно обробляти важкодоступні місця.
 • кількість коливань – чим вище, тим краще працює інструмент. Зазвичай позначається як кількість коливань в хвилину.

Огляд моделей

 1. DeWalt DWE6411 – потужна модель з можливістю прикріплення папери «на липучці». Обмін паперу відбувається швидко, без проблем. Існує можливість традиційного використання паперу. Заслуговує на увагу пилозахисний перемикач, що збільшує довговічність інструменту.
 2. Bosch PSS 250 AE – високопродуктивний шліфувальний верстат з потужним двигуном потужністю 250 Вт, шліфувальної поверхнею 92 × 182 мм. Комфорт роботи забезпечується вбудованим всмоктуючим пристроєм, що транспортує пил безпосередньо в контейнер з мікрофільтром. Поставляється у валізі з набором наждачного паперу.

Дельтоподібні шлифмашинки

Опис моделі

Основна відмінність дельтовидних шліфувальних машинок від осциляційного – підошва. За формою вона нагадує букву дельта (звідси назва інструменту). Модель ідеально підходить для шліфування в кутах, інших місцях, важкодоступних для осциляційного, ексцентричних і особливо стрічкових шліфувальних машин.

Через невеликого розміру підошви вони призначені для шліфування невеликих поверхонь. Для дельтоподібного моделі можна докупити підошву в формі шпателя, підходящої для очищення старих фарб, лаків, особливо зі стільців.

На що звертати увагу?

Вибираючи дельтовидную модель, слід проаналізувати амплітуду коливань (осциляцію) – позначається в міліметрах, становить 1-2 мм. Чим вище значення, тим більше відхиляється підошва, інструмент працює ефективніше.

Огляд моделей

 1. Модель DeWalt D26430 призначена для професіоналів, гарантує високу ефективність шліфування, полірування в кутах, краях, важкодоступних місцях, на невеликих поверхнях. Конструкція забезпечує плавне маневрування, точне шліфування. Пиловловлюючі система забезпечує зручну роботу.
 2. Модель Bosch PSM 18 Li призначена для домашнього використання, має роздвоєну шліфувальну підошву, поворотний наконечник Delta, що дозволяє оптимально використовувати наждачний папір. Вбудований всмоктуючий блок транспортує пил безпосередньо в контейнер з мікрофільтром, забезпечуючи беспильность роботу. Бездротова шліфмашинка забезпечує практично необмежену роботу – без незручностей з дуже короткими кабелями.

Підводимо підсумки

Вибираючи, яка шліфмашинка краще, потрібно проаналізувати власні потреби і зіставити їх з функціями шлифмашин. Для різних робіт підходять різні моделі.

 1. стрічкова машинка надзвичайно ефективна, швидко обробляє великі поверхні. Наприклад, може швидко видалити товстий шар фарби з дерев’яних поверхонь. Конструкція характеризується високою номінальною потужністю. Машинка надзвичайно проста у використанні, безпечна.
 2. ексцентрикова шліфмашина – використовується для шліфування плоских, закруглених поверхонь. Має найвищу точністю. Однак підошва не досягає важкодоступних місць, кутів. Ручна машинка оснащена круглим диском, що працюють в коливальному і обертається русі одночасно, в залежності від тиску. Проста у використанні, але вимагає трохи більшої уваги, ніж осциляційного. Інструмент тримають обома руками. Завдяки поєднанню двох рухів пластини модель ефективна, швидка, продуктивна, при вмілому використанні не залишає видимих ​​слідів шліфування.
 3. осциляційного шліфмашина використовується для великих плоских поверхонь, прекрасно розгладжує поверхню, робота залежить від товщини наждачного паперу. Оптимальний вибір для новачків, проста у використанні, безпечна, не вимагає особливої ​​уваги.
 4. дельтовидная машинка – маленька трикутна підошва полегшують роботу на поверхнях, недоступних для великих шліфувальних машин. Маленька площа підошви робить модель малоефективною для обробки великих поверхонь.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *